Μίλησαν οι έδρες

Τελευταία ενημέρωση: 2018-03-04, 14:14:10
Μίλησαν οι έδρες

Με νίκες των γηπεδούχων ξεκίνησε από χθες η 18η αγωνιστική στην Α’ Κατηγορία της ΕΠΣΘ, στην οποία η Ακρόπολη και η Αγία Παρασκευή επικράτησαν με το ίδιο σκορ (3-0) του Ανθίμου Γαζή και του Πηλέα.

Για τη δεύτερη κατηγορία και τον Α’ Ομιλο, εύκολο έργο είχε ο Τοξότης, ο οποίος επιβλήθηκε με 4-1 της Ιωλκού, ενώ στο ντέρμπι του Β’ Ομίλου ανάμεσα σε Μυρμηδόνες και Δήμητρα Ευξεινούπολης δεν είχαμε νικητή, με το τελικό 0-0 να διατηρεί τους φιλοξενούμενους στην κορυφή και στο +6 από την ομάδα του Πλατάνου.

Στην Α’ Κατηγορία σήμερα Κυριακή ο πρωτοπόρος Θησέας αγωνίζεται στον Πτελεό όπου ο τρίτος Πρωτεσίλαος ως γηπεδούχος έχει μόνο μια ήττα, και ο δεύτερος Διαγόρας δοκιμάζεται στη Σκιάθο, με τους νησιώτες να έχουν χάσει μόνο μια φορά στο γήπεδό τους. Στο πλαίσιο της 18ης αγωνιστικής της Α’ κατηγορίας ΕΠΣΘ ξεχωρίζει και το Πύρασος-Σαρακηνός.

Τα χθεσινά αποτελέσματα:

Α’ Κατηγορία

Ακρόπολη-Άνθιμος Γαζής 3-0

Αγία Παρασκευή-Πηλέας 3-0

Β’ Κατηγορία

Α’ όμιλος

Νέος Μαγνησιακός-Εθνικός        0-0

Τοξότης-Ιωλκός 4-1

Β’ όμιλος

Δάφνη-Απόλλων Καναλίων         3-0

Πανιώνιος-Μικροθήβες 5-1

Μυρμηδόνες-Δήμητρα 0-0

Αγχίαλος-Αστέρας           2-3

Το σημερινό πρόγραμμα

Α’ Κατηγορία-18η αγωνιστική

Βοηθητικό ΕΑΚ: 11:00

Παγασητικός-Μαγνησιακός

(Βλάχος, Παπαδημητρίου Θ., Τριφονίδης)

Γηπ. Σκιάθου: 13:00

Σκιάθος-Διαγόρας

(Ρούσης, Σακκάς Δ., Ζακυνθινός)

Γηπ. Σούρπης: 15:00

Αίας-Ηρακλής

(Βαρτσάκης, Σκρίμπας, Τασιόπουλος Θ.)

Γηπ. Πτελεού: 15:00

Πρωτεσίλαος-Θησέας

(Τασιόπουλος Γ., Γόργορης, Σακκάς)

Γηπ. Αγχιάλου: 15:00

Πύρασος-Σαρακηνός

(Καλατζής, Γεωργαντζής, Μπαρτζιάλης)

Β’ Κατηγορία-Α’ όμιλος

16η αγωνιστική

Γηπ. Άλλης Μεριάς: 15:00

Ιάσων Α.Μ.-ΑΕ 2002

(Νικόπουλος, Αναστασίου Π., Παπαδημητρίου Θ.)

Γηπ. Βοηθητικό ΕΑΚ: 15:00

Δύναμη-Ελευθεριακός

(Κούστας, Γερμάνης, Καρακίτσος)

Γηπ. Olimpico: 15:00

Αγία Άννα-Κένταυρος Ν.Π.

(Παλτατζής, Μπασδάνη, Κόκκαλης)

Λεχώνια-Ν.Α. Νίκης δεν ορίστηκε

Ρεπό: Μακρινίτσα.

Β’ Κατηγορία-Β’ όμιλος

16η αγωνιστική

Γηπ. Ευξεινούπολης: 15:00

Άθλος-Αγροτικός

(Λιάγκος, Καφτεράνης, Μπέλλου)

Γηπ. Αχιλλείου: 15:00

Αχιλλέας-Ερμής

(Ευσταθιάδης, Κατσιγιαννάκης, Τσαγγάρης)

Ρεπό: Ηρακλής Α.Θ.

Σχόλια
Δεν υπάρχουν σχόλια γι'αυτό το άρθρο
Αποστολή σχολίου
4
+
1
=