Δύσκολες «αποστολές» για πρωτοπόρους

Τελευταία ενημέρωση: 2018-03-03, 13:03:32
Δύσκολες «αποστολές» για πρωτοπόρους

Επιμέλεια: ΒΑΣΙΛΗΣ ΖΗΝΕΛΗΣ

Αγωνιστική κίνηση με ντέρμπι για την κορυφή υπάρχει σήμερα και αύριο στις δυο κατηγορίες της ΕΠΣΘ, αφού αύριο ο πρώτος και ο δεύτερος στην Α΄ Κατηγορία αγωνίζονται εκτός έδρας, ενώ στην Β’ κατηγορία σήμερα υπάρχει αναμέτρηση πρώτου-δεύτερου.

Αύριο Κυριακή ο πρωτοπόρος Θησέας αγωνίζεται στον Πτελεό όπου ο τρίτος Πρωτεσίλαος ως γηπεδούχος έχει μόνο μια ήττα, και ο δεύτερος Διαγόρας δοκιμάζεται στη Σκιάθο, με τους νησιώτες να έχουν χάσει μόνο μια φορά στο γήπεδό τους. Στο πλαίσιο της 18ης αγωνιστικής της Α’ κατηγορίας ΕΠΣΘαύριο ξεχωρίζει και το Πύρασος – Σαρακηνός, ενώ σήμερα η Ακρόπολη υποδέχεται τον ουραγό Άνθιμο Γαζή, και στη μάχη της παραμονής την 4η νίκη τους θέλουν Αγία Παρασκευή και Πηλέας.

 Στην 16η αγωνιστική της Β΄ Κατηγορίας στον α΄ όμιλο σήμερα, ο Τοξότης και αύριο η Αγία Άννα έχουν θεωρητικά εύκολο έργο, ενώ στον β’ όμιλο δοκιμασία εκτός έδρας έχει η πρωτοπόρος και αήττητη Δήμητρα που θα αγωνιστεί στον Πλάτανο με τους δεύτερους Μυρμιδόνες, που εντός έδρας είναι αήττητοι…

Το πρόγραμμα της 18ης αγωνιστικής της Α’ κατηγορίας και της 16ης της Β’ ΕΠΣΘ έχει ως εξής:

Α’ ΕΠΣΘ/18η αγωνιστική

Σάββατο 3 Μαρτίου

Γήπεδο Σέσκλου: 15:00, Ακρόπολη - Άνθιμος Γαζής, Αθηναίος, Γόργορης, Καφτεράνης.

Γήπεδο Αγίας Παρασκευής: 15:00, Αγία Παρασκευή - Πηλέας, Χαλβατζάκος, Καρακίτσος, Γεωργαντζής.

Κυριακή 4 Μαρτίου

Βοηθητικό ΕΑΚ: 11:00, Παγασητικός - Μαγνησιακός, Βλάχος, Παπαδημητρίου Θ., Τριφονίδης.

Γηπ. Σκιάθου: 13:00, Σκιάθος - Διαγόρας, Ρούσης, Σακκάς Δ., Ζακυνθινός.

Γηπ. Σούρπης: 15:00, Αίας - Ηρακλής, Βαρτσάκης, Σκρίμπας, Τασιόπουλος Θ.

Γηπ. Πτελεού: 15:00, Πρωτεσίλαος - Θησέας, Τασιόπουλος Γ., Γόργορης, Σακκάς.

Γηπ. Αγχιάλου: 15:00, Πύρασος - Σαρακηνός, Καλατζής, Γεωργαντζής, Μπαρτζιάλης.

Οι σκόρερ

17 ΓΚΟΛ: Θ. Παπαδόπουλος (Πρωτεσίλαος)

13 ΓΚΟΛ: Αλ. Κουβελάς (Διαγόρας)

11 ΓΚΟΛ: Ι. Κοντοβάς (Σαρακηνός)

9 ΓΚΟΛ: Θ.Κατσαβριάς (Αίας)

8 ΓΚΟΛ: Σ. Δημόπουλος (Πηλέας), Η. Βλάχος (Θησέας)

7 ΓΚΟΛ: Σ. Χατζητρακόσιας (Μαγνησιακός), Σιώμος (Πύρασος), Χειλάς (Αίας), Ν. Κοτζαθανάσης (Θησέας)

6 ΓΚΟΛ: Θ. Κοντοβάς (Μαγνησιακός), Κίτσας (Α. Γαζής), Ε. Χυσάι (Σκιάθος), Ι. Ζαχαράκης (Πύρασος), Χ. Δαμάσκος (Πύρασος), Γ. Μιχολίτσης (Ακρόπολη), Τσουκάλης (Ακρόπολη), Ε.Τσιουρής (Σαρακηνός), Βαλωτής (Πρωτεσίλαος), Θ.Αραμπατζής (Θησέας), Αντζούρης (Θησέας)

5 ΓΚΟΛ: Π. Κόκκας (Ακρόπολη), Θ.Κ. Κωστούλας (Αίας), Νούσιας (Ηρακλής), Πάσχος (Διαγόρας), Μ. Γουτούλης (Διαγόρας)

4 ΓΚΟΛ: Ζ. Μαλάκος (Σκιάθος), Φιλιππούλης (Σκιάθος), Σαμαράς (Πύρασος), Ι.Μόσιος (Ακρόπολη), Λάϊος (Παγασητικός), Καραγιώργος (Παγασητικός), Μαριγκλέν (Πρωτεσίλαος), Μαρμαρινός (Πρωτεσίλαος), Ασλάνογλου (Ηρακλής), Α.Καραγιάννης (Αγία Παρασκευή), Μπιρτσάι (Αίας), Γάρος (Διαγόρας), Καραμανλής (Διαγόρας), Γκουγκούδης (Θησέας)

3 ΓΚΟΛ: Δανηλόπουλος (Μαγνησιακός), Θεοδωρόπουλος (Μαγνησιακός), Σιώμος (Πύρασος), Τσορμπατζής (Πύρασος), Παγώνης (Ακρόπολη), Σ. Αξιώτης (Ακρόπολη), Παπαστεργίου (Σαρακηνός), Καλαμάτας (Σαρακηνός), Πετρόπουλος (Ηρακλής), Γιαννούλας (Αγία Παρασκευή), Θάνος (Πηλέας), Μοράλες (Θησέας), Μερμίγκης (Θησέας) Μίλτος (Θησέας)

2 ΓΚΟΛ: Αλ. Οικονόμου (Μαγνησιακός), Λιάρος (Μαγνησιακός), Τσένα (Μαγνησιακός), Τζήμας (Α. Γαζής), Μπακογιάννης (Α. Γαζής), Τσατσαρώνης (Α. Γαζής), Παπαδόπουλος (Α.Γαζής), Γραβάνης (Σκιαθος), Ντ.Πρίφτι (Σκιάθος),Γκίνης (Πύρασος), Φούκης (Πύρασος), Τ.Κολημήτρας (Ακρόπολη), Αν. Μαστακούλης (Σαρακηνός), Ρακής (Σαρακηνός), Δ.Γκάμπας (Σαρακηνός), Αχ. Δαμάσκος (Ηρακλής), Γκάγκας (Ηρακλής), Μπάμπα (Ηρακλής), Ζιώγας (Παγασητικός), Μπραχόλι (Παγασητικός), Κ. Κόρκος (Πρωτεσίλαος), Θ.Κόρκος (Πρωτεσίλαος), Α.Λάμπος (Πρωτεσίλαος), Τρίμης (Αγία Παρασκευή), Τσελεπίδης (Πηλέας), Ευσταθιάδης (Πηλέας), Σπ.Καραπλιάγκος (Διαγόρας), Ισά (Θησέας)

Β’ ΕΠΣΘ/16η αγωνιστική

Α ’ όμιλος

Σάββατο 3 Μαρτίου

Γηπ. Μαγνησιακού: 15:00, Νέος Μαγνησιακός - Εθνικός, Κούστας, Σκρίμπας, Αγγελόπουλος.

Γηπ. Βοηθητικό ΕΑΚ: 15:00, Τοξότης - Ιωλκός, Πλακιάς, Μπέλλου, Γιάννης.

Κυριακή 4 Μαρτίου

Γηπ. Άλλης Μεριάς: 15:00, Ιάσων Α.Μ. - ΑΕ 2002, Νικόπουλος, Αναστασίου Π., Παπαδημητρίου Θ.

Γηπ. Βοηθητικό ΕΑΚ: 15:00, Δύναμη - Ελευθεριακός, Κούστας, Γερμάνης, Καρακίτσος.

Γηπ. "Olimpico": 15:00, Αγία Άννα - Κένταυρος Ν.Π., Παλτατζής, Μπασδάνη, Κόκκαλης.

 Ένωση Λεχωνίων/Νηλέας - Ν.Α. Νίκης δεν ορίστηκε

Ρεπό: Μακρινίτσα.

Οι σκόρερ

24 ΓΚΟΛ: Λ. Δενελάβας (Τοξότης)

11 ΓΚΟΛ: Δ. Στουμποβίκος (ΑΕ 2002)

 7 ΓΚΟΛ: Κ. Σιόβας (Ιωλκός), Πριτσίνης (Ελευθεριακός)

6 ΓΚΟΛ: Αντωνίου (Αγία Άννα), Κ.Τσιουρέλης (Αγία Άννα),  Κωτούλας (Αγία Άννα), Φραγκογιάννης (Ιωλκός), Παλάτζας (Εθνικός), Μούτος (Δύναμη)

5 ΓΚΟΛ: Χ.Παπαϊωάννου (ΑΕ 2002), Κουβαράς (ΑΕ 2002), Α. Τσίρος (Αγία Άννα Κανδήλας (Αγία Άννα), Θεοδώρου (Εθνικός), Περεντίδης (Εθνικός)

4 ΓΚΟΛ: Παρίσης (ΑΕ 2002), Μπερτζέμης (Ιάσων Α.Μ.), Ζατσάη (Ιάσων Α.Μ.), Α. Φιλατζικιώτης (Αγία Άννα), Σοροβόλας (Τοξότης), Μεταξάς (Μακρινίτσα/Ν Μαγνησιακός), Ν. Δενελάβας (Τοξότης), Κ. Τσένα (Εθνικός)

3 ΓΚΟΛ: Ζαρίφης (Αγία Αννα), Θεοδωρόπουλος (Ιάσων Α.Μ.), Φέιζο (Ιάσων Α.Μ.), Κόρμπας (Τοξότης), Βέτσικας (Τοξότης), Κυλαδίτης (Τοξότης), Πότσκα (Αργαλαστή), Ε. Τσιργής (Αργαλαστή), Χατζηκώστας (Λεχώνια), Καμπέρης (Λεχώνια)

Β’ όμιλος

Σάββατο 3 Μαρτίου

Γηπ. Γατζέας: 15:00, Δάφνη - Απόλλων Καναλίων, Σαμαράς, Σαρακατσάνος, Αναστασίου Π.

Γηπ. Ι.Μ. Δημητριάδος: 15:00, Πανιώνιος –Μικροθήβες, Βλάχος, Τριφονίδης, Τσαγγάρης.

Γηπ. Πλατάνου: 15:00, Μυρμιδόνες - Δήμητρα, Νικόπουλος, Σφυρής, Αναστασίου Α.

Γήπ. Αγχιάλου: 15:00, Αγχίαλος - Αστέρας, Ρούσης, Αντωνίου, Τασιόπουλος Θ.

Κυριακή 4 Μαρτίου

Γηπ. Ευξεινούπολης: 15:00, Άθλος - Αγροτικός, Λιάγκος, Καφτεράνης, Μπέλλου.

Γηπ. Αχιλλείου: 15:00, Αχιλλέας - Ερμής, Ευσταθιάδης, Κατσιγιαννάκης, Τσαγγάρης.

Ρεπό: Ηρακλής Α.Θ.

Οι σκόρερ

23 ΓΚΟΛ: Αλ. Αραπίτσας (Δήμητρα)

20 ΓΚΟΛ: Ι. Καραγιώργος (Αγχίαλος)

14 ΓΚΟΛ: Θ. Παρίσσης (Ηρακλής Α.Θ.)

12 ΓΚΟΛ: Χ. Καρακίτσιος (Δάφνη)

11 ΓΚΟΛ: Μαρ. Καλέμι (Μικροθήβες)

10 ΓΚΟΛ: Β. Κάρρος (Αστέρας)

9 ΓΚΟΛ: Θ.Θ. Κωστούλας (Δήμητρα), Ι. Παναγιώτου (Αχιλλέας)

8 ΓΚΟΛ: Ξέρας (Αστέρας)

7 ΓΚΟΛ: Ξηροκώστας (Δήμητρα), Θ. Πιπινής (Μυρμιδόνες), Κυπτίου (Πανιώνιος)

6 ΓΚΟΛ: Ι.Αραπίτσας (Αχιλλέας)

5 ΓΚΟΛ: Ακριβόπουλος (Ερμής), Νιάκας (Αγροτικός)

 4 ΓΚΟΛ: Στεφανής (Δήμητρα), Βασιλείου(Κανάλια) Παναγιωτάκης (Κανάλια), Κακλιάς (Δήμητρα), Καρατέεφ (Δήμητρα), Γκιάστας (Δάφνη), Παπαστεργίου (Δάφνη), Χρυσοστομίδης (Αγχίαλος), Ρεφουγιάτι (Μικροθήβες), Λουφόπουλος (Αστέρας), Μπαρμπαγιανάκος (Αγροτικός), Σπανός (Αχιλλέας), Κανούτας (Ερμής), Πινιάρης (Ερμής)

3 ΓΚΟΛ: Βούλγαρης (Δήμητρα),Ν. Αραπίτσας (Αχιλλέας), Τσιγαρίδας (Δάφνη), Ευαγγελός (Δάφνη), Πότσι (Ηρακλής Α.Θ.), Μαγγιώρος (Αγχίαλος), Μαυρόπουλος (Αγχίαλος), Δ. Φώτου (Πανιώνιος), Τσακίρης (Πανιώνιος), Λυρίτσης (Πανιώνιος).

Σχόλια
Δεν υπάρχουν σχόλια γι'αυτό το άρθρο
Αποστολή σχολίου
9
+
9
=