Χωρίς μεταβολές στις βαθμολογίες

Τελευταία ενημέρωση: 2018-02-27, 14:04:42
Χωρίς μεταβολές στις βαθμολογίες

Επιμέλεια ΒΑΣΙΛΗΣ ΖΗΝΕΛΗΣ

Χωρίς σημαντικές βαθμολογικές μεταβολές πέρασε η 17η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α’ κατηγορίας και η 15η της Β΄ Κατηγορίας ΕΠΣΘ, όπου οι πρωτοπόροι είχαν νίκες.

Στην Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ, Θησέας και Διαγόρας είναι σε διαφορά 6 βαθμών και σε αναμονή για την εκκρεμή δικαστική απόφαση, και η μόνη ομάδα που ανέβηκε μια θέση είναι ο Σαρακηνός, ενώ δεν έγινε η αναμέτρηση Αίας – Σκιάθος λόγω έλλειψης ακτοπλοϊκών δρομολογίων.

Στη Β΄ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ στον α΄ όμιλο, οι 4 πρώτοι είχαν νίκες, ενώ στον β΄ όμιλο η Δήμητρα αύξησε τη διαφορά, αφού οι δεύτεροι Μυρμιδόνες είχαν τη δεύτερη ήττα τους…

Τα αποτελέσματα σε Α΄ και Β’ Κατηγορία ΕΠΣΘ ήταν:

Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ (17η αγωνιστική)

Θησέας - Αγία Παρασκευή 6 - 0 (17’ Γκουγκούδης, 19’, 77’ Βλάχος, 60’, 68’ Αντζούρης, 87’ Μυρμίγκης)

Διαγόρας - Παγασητικός             5 - 0 (1’ Σπ. Καραπλιάγκος, 6’ Κουβελάς, 13’, 79’ Γάρος, 67’ Πάσχος)

Μαγνησιακός - Πύρασος 0 - 2 (20’ Σιώμος, 30’ Σαμαράς)

Πηλέας - Σαρακηνός 0 - 1 (75’ Τσεκούρας)

Ηρακλής - Ακρόπολη 0 - 2 (17’ Μόσιος, 23’ Παγώνης)

Άνθιμος Γαζής - Πρωτεσίλαος 1 - 5 (75’ πεν. Μπισμπέος - 15’ Παπαδόπουλος, 24’, 32’, 60’ Μαρμαρινός, 27’ Α. Λάμπος)

Αίας - Σκιάθος (αναβλήθηκε λόγω έλλειψης ακτοπλοϊκών δρομολογίων)

Οι σκόρερ

17 ΓΚΟΛ: Θ. Παπαδόπουλος (Πρωτεσίλαος)

13 ΓΚΟΛ: Αλ. Κουβελάς (Διαγόρας)

11 ΓΚΟΛ: Ι. Κοντοβάς (Σαρακηνός)

9 ΓΚΟΛ: Θ.Κατσαβριάς (Αίας)

8 ΓΚΟΛ: Σ. Δημόπουλος (Πηλέας), Η. Βλάχος (Θησέας)

7 ΓΚΟΛ: Σ. Χατζητρακόσιας (Μαγνησιακός), Σιώμος (Πύρασος), Ν. Κοτζαθανάσης (Θησέας)

6 ΓΚΟΛ: Θ. Κοντοβάς (Μαγνησιακός), Κίτσας (Α. Γαζής), Ε. Χυσάι (Σκιάθος), Ι. Ζαχαράκης (Πύρασος), Χ. Δαμάσκος (Πύρασος), Γ. Μιχολίτσης (Ακρόπολη), Τσουκάλης (Ακρόπολη), Πάσχος (Διαγόρας), Χειλάς (Αίας), Βαλωτής (Πρωτεσίλαος), Ε.Τσιουρής (Σαρακηνός), Θ.Αραμπατζής (Θησέας), Αντζούρης (Θησέας)

5 ΓΚΟΛ: Π.Κόκκας (Ακρόπολη), Νούσιας (Ηρακλής), Θ.Κ. Κωστούλας (Αίας), Μ. Γουτούλης (Διαγόρας), Γκουγκούδης (Θησέας)

4 ΓΚΟΛ: Ζ. Μαλάκος (Σκιάθος), Φιλιππούλης (Σκιάθος), Ασλάνογλου (Ηρακλής), Ι.Μόσιος (Ακρόπολη), Α.Καραγιάννης (Αγία Παρασκευή), Γάρος (Διαγόρας), Σαμαράς (Πύρασος), Μπιρτσάι (Αίας), Λάϊος (Παγασητικός), Καραγιώργος (Παγασητικός), Καραμανλής (Διαγόρας), Μαρμαρινός (Πρωτεσίλαος), Μαριγκλέν (Πρωτεσίλαος),

3 ΓΚΟΛ: Δανηλόπουλος (Μαγνησιακός), Θεοδωρόπουλος (Μαγνησιακός), Σιώμος (Πύρασος), Τσορμπατζής (Πύρασος), Σ. Αξιώτης (Ακρόπολη), Παγώνης (Ακρόπολη), Παπαστεργίου (Σαρακηνός), Καλαμάτας (Σαρακηνός), Γκάμπας (Σαρακηνός), Γιαννούλας (Αγία Παρασκευή), Πετρόπουλος (Ηρακλής), Γκάγκας (Ηρακλής), Θάνος (Πηλέας), Ευθυμιάδης (Πηλέας), Μίλτος (Θησέας), Μερμίγκης (Θησέας), Μοράλες (Θησέας)

2 ΓΚΟΛ: Αλ. Οικονόμου (Μαγνησιακός), Λιάρος (Μαγνησιακός), Τσένα (Μαγνησιακός), Τζήμας (Α. Γαζής), Μπακογιάννης (Α. Γαζής), Τσατσαρώνης (Α. Γαζής), Παπαδόπουλος (Α.Γαζής), Ντ.Πρίφτι (Σκιάθος), Γραβάνης (Σκιάθος), Γκίνης (Πύρασος), Φούκης (Πύρασος), Τ.Κολημήτρας (Ακρόπολη), Αν. Μαστακούλης (Σαρακηνός), Ρακής (Σαρακηνός), Μπάμπα (Ηρακλής), Δαμάσκος (Ηρακλής), Μπραχόλι (Παγασητικός), Κ. Κόρκος (Πρωτεσίλαος), Α. Λάμπος (Πρωτεσίλαος), Θ.Κόρκος (Πρωτεσίλαος), Τρίμης (Αγία Παρασκευή), Τσελεπίδης (Πηλέας), Ισά (Θησέας).

Η επόμενη (18η) αγωνιστική (3 - 4/3/2018)

Αίας - Ηρακλής Β.

Ακρόπολις - Ανθ. Γαζής

Σκιάθος - Διαγόρας

Πρωτεσίλαος - Θησέας

Παγασητικός - Μαγνησιακός

Αγ. Παρασκευή - Πηλέας

Πύρασος - Σαρακηνός

Β΄ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Α’ ΟΜΙΛΟΣ (15η αγωνιστική)

Κένταυρος - Τοξότης 0 - 5 (21’ Κόρμπας, 26’,41’ Λ. Δενελάβας, 51’ Βέτσικας, 64’ Κυλαδίτης)

Ελευθεριακός - Αγία Άννα 0 - 3 (25’, 86’ Κ. Τσιουρέλης, 36’ Κωτούλας)

Α.Ε 2002 - Λεχώνια 3 - 1 (7’ Στουμποβίκος, 36’, 60’ Κουβαράς - 40’ Χατζηκώστας)

Μακρινίτσα - Ν. Μαγνησιακός 0 - 2 (75’ Μεταξάς, 92’ Σκέρντι)

Ιάσων Α.Μ. - Δύναμις    1 - 0 (23’ Ζατσάι)

Εθνικός - Ιωλκός              2 - 1 (9’, 35’ Παλάτζας - 28’ Φραγκογιάννης)

Ρεπό: Ν.Α. Νίκης

Οι σκόρερ

24 ΓΚΟΛ: Λ. Δενελάβας (Τοξότης)

11 ΓΚΟΛ: Δ. Στουμποβίκος (ΑΕ 2002)

 7 ΓΚΟΛ: Κ. Σιόβας (Ιωλκός), Πριτσίνης (Ελευθεριακός)

6 ΓΚΟΛ: Αντωνίου (Αγία Άννα), Κ.Τσιουρέλης (Αγία Άννα), ), Κωτούλας (Αγία Άννα),Φραγκογιάννης (Ιωλκός), Παλάτζας (Εθνικός), Μούτος (Δύναμη)

5 ΓΚΟΛ: Χ.Παπαϊωάννου (ΑΕ 2002), Κουβαράς (ΑΕ 2002), Α. Τσίρος (Αγία Άννα Κανδήλας (Αγία Άννα), Θεοδώρου (Εθνικός), Περεντίδης (Εθνικός)

4 ΓΚΟΛ: Παρίσης (ΑΕ 2002), Μπερτζέμης (Ιάσων Α.Μ.), Ζατσάη (Ιάσων Α.Μ.), Α. Φιλατζικιώτης (Αγία Άννα), Σοροβόλας (Τοξότης), Μεταξάς (Μακρινίτσα/Ν Μαγνησιακός), Ν. Δενελάβας (Τοξότης), Κ. Τσένα (Εθνικός)

3 ΓΚΟΛ: Ζαρίφης (Αγία Αννα), Θεοδωρόπουλος (Ιάσων Α.Μ.), Φέιζο (Ιάσων Α.Μ.), Κόρμπας (Τοξότης), Βέτσικας (Τοξότης), Κυλαδίτης (Τοξότης), Πότσκα (Αργαλαστή), Ε. Τσιργής (Αργαλαστή), Χατζηκώστας (Λεχώνια), Καμπέρης (Λεχώνια)

2 ΓΚΟΛ: Γάκιας (ΑΕ 2002), Καλαϊτζίδης (ΑΕ 2002), Πολυχρόνου (ΑΕ 2002),Σταθόπουλος (ΑΕ 2002), Μάστορας (Δύναμη),Πλόχα (Δύναμη), Κοτσαλής (Ιάσων Α.Μ.), Πετσιμέρης (Αγία Άννα), Σκοπός (Αγία Άννα), Χρόνης (Ν.Α. Νίκης), Χριστοδούλου (Ν. Μαγνησιακός), Τάρε (Ν. Μαγνησιακός), Ντελάκος (Μακρινίτσα), Δαμάσκος (Μακρινίτσα), Οσάφι (Ελευθεριακός), Καρυώτογλου (Ελευθεριακός), Μπογδανίδης (Αργαλαστή), Τσιάμης (Εθνικός), Πελεκάνος (Εθνικός), Βέργος (Εθνικός), Αγγελής (Λεχώνια) Κατσαμπέκης (Λεχώνια), Καμπέρης (Λεχώνια).

Η επόμενη (16η) αγωνιστική

Ιάσων - Α.Ε. 2002

Λεχώνια - Ν.Α. Νίκης

Δύναμη - Ελευθεριακός

Αγία Άννα - Κένταυρος

Ν. Μαγνησιακός - Εθνικός

Τοξότης - Ιωλκός

Ρεπό: Μακρινίτσα. 

Β’ ΟΜΙΛΟΣ (15η αγωνιστική)

Δήμητρα - Αγχίαλος 7 - 0 (12’, 33’ Αραπίτσας, 17’ Τιμπλαλέξης, 20’ Κωστούλας, 23’ Βούλγαρης, 62’ Τσιάτσιος, 84’ Στεφανής)

Δάφνη - Μυρμιδόνες 2 - 0 (42’ Καρακίτσιος, 91’Μπάντελης)

Απόλλων - Πανιώνιος 2 - 2 (42’, 46’ Βασιλείου - 16’ Κυπτίου, 28’ Ν. Τσακίρης)

Αστέρας - Αχιλλέας 2 - 2 (58’ Ξέρας, 64’ Ντόντος - 73’ Παναγιώτου, 80’ Σπανός)

Ηρακλής - Άθλος 5 - 1 (5’ Πότσι, 46’, 70’, 92’ Παρίσης, 80’ Καλτσάς - 15’ Δημόπουλος)

Αγροτικός - Ερμής (Δεν διεξήχθη)

Ρεπό: Μικροθήβες

 

Οι σκόρερ

23 ΓΚΟΛ: Αλ. Αραπίτσας (Δήμητρα)

20 ΓΚΟΛ: Ι. Καραγιώργος (Αγχίαλος)

14 ΓΚΟΛ: Θ. Παρίσσης (Ηρακλής Α.Θ.)

11 ΓΚΟΛ: Μαρ. Καλέμι (Μικροθήβες), Χ. Καρακίτσιος (Δάφνη)

10 ΓΚΟΛ: Θ.Θ. Κωστούλας (Δήμητρα),Β. Κάρρος (Αστέρας)

9 ΓΚΟΛ: Ξέρας (Αστέρας), Ι. Παναγιώτου (Αχιλλέας)

7 ΓΚΟΛ: Ξηροκώστας (Δήμητρα), Θ. Πιπινής (Μυρμιδόνες), Κυπτίου (Πανιώνιος)

6 ΓΚΟΛ: Ι.Αραπίτσας (Αχιλλέας)

5 ΓΚΟΛ: Ακριβόπουλος (Ερμής), Νιάκας (Αγροτικός)

 4 ΓΚΟΛ: Στεφανής (Δήμητρα), Βασιλείου(Κανάλια) Παναγιωτάκης (Κανάλια), Κακλιάς (Δήμητρα), Καρατέεφ (Δήμητρα), Γκιάστας (Δάφνη), Παπαστεργίου (Δάφνη), Χρυσοστομίδης (Αγχίαλος), Ρεφουγιάτι (Μικροθήβες), Λουφόπουλος (Αστέρας), Μπαρμπαγιανάκος (Αγροτικός), Σπανός (Αχιλλέας), Κανούτας (Ερμής), Πινιάρης (Ερμής)

3 ΓΚΟΛ: Βούλγαρης (Δήμητρα),Ν. Αραπίτσας (Αχιλλέας), Τσιγαρίδας (Δάφνη), Ευαγγελός (Δάφνη), Πότσι (Ηρακλής Α.Θ.), Μαγγιώρος (Αγχίαλος), Μαυρόπουλος (Αγχίαλος), Δ. Φώτου (Πανιώνιος), Τσακίρης (Πανιώνιος), Λυρίτσης (Πανιώνιος)

2 ΓΚΟΛ: Τιμπλαλέξης (Δήμητρα),Τσιάτσιος (Δήμητρα) Μπάρδης (Κανάλια), Π.Μπούρχας (Μυρμιδόνες), Δ.Μπούρχας (Μυρμιδόνες), Μακρής (Μυρμιδόνες), Ε.Κατσιαβριάς (Μυρμιδόνες), Α.Νικηφοράκης (Μυρμιδόνες), Ραμαντάνης (Δήμητρα), Γαλατσίδας (Δήμητρα), Τσαρέλας (Δάφνη), Τερλεξής (Δάφνη), Κοτσέλος(Αγχίαλος), Τσαντόπουλος (Αγχίαλος), Καραγκάνης (Αγχίαλος),Πέτσης (Μικροθήβες),Νικηφοράκης (Αθλος), Σιαμέτης (Αθλος), Μπιρμπίλης (Αθλος), Μπόλκας (Αστέρας),Ντόντος (Αστερας), Παλάσης (Αγροτικός), Κ.Κλίντον (Ηρακλής Α.Θ.), Κακαλιάς (Πανιώνιος), Σαρίδης (Πανιώνιος).

Η επόμενη (16η) αγωνιστική

Δάφνη - Απόλλων Κ.

Πανιώνιος - Μικροθήβες

Μυρμιδόνες - Δήμητρα

Αγχίαλος - Αστέρας

Άθλος - Αγροτικός

Αχιλλέας - Ερμής

Ρεπό: Ηρακλής Α.Θ.

Σχόλια
Δεν υπάρχουν σχόλια γι'αυτό το άρθρο
Αποστολή σχολίου
5
+
5
=