Χωρίς ντέρμπι αλλά με ενδιαφέρον

Τελευταία ενημέρωση: 2018-02-03, 15:02:43
Χωρίς ντέρμπι αλλά με ενδιαφέρον

Επιμέλεια: ΒΑΣΙΛΗΣ ΖΗΝΕΛΗΣ

Χωρίς ντέρμπι είναι η …μετά το ντέρμπι 15η αγωνιστική στην Α΄ Κατηγορία της ΕΠΣΘ αυτό το Σαββατοκύριακο, ενώ στη Β΄ κατηγορία γίνεται η 13η  που είναι και τελευταία του α΄ γύρου.

Στην Α΄ Κατηγορία ο Β’ γύρος του πρωταθλήματος ξεκίνησε με νέα δεδομένα  καθώς την περασμένη Κυριακή υπήρξε η πρώτη ήττα του Θησέα και ταυτόχρονα η νίκη του Διαγόρα επί της ομάδας της Αγριάς, που δίνει νέο ενδιαφέρον για την εξέλιξη του πρωταθλήματος, καθώς η διαφορά στην κορυφή μειώθηκε στους τέσσερις τους βαθμούς, ενώ εκκρεμεί και η απόφαση της επιτροπής εφέσεων, που αν ευνοεί την ομάδα του Στεφανοβικείου μπορεί να την «ανεβάσει» στην κορυφή!

Σήμερα ο Θησέας θέλει επιστροφή στις επιτυχίες υποδεχόμενος τον Μαγνησιακό. Αύριο ο Διαγόρας θα υποδεχτεί τον Πηλέα, ενώ ενδιαφέρον παρουσιάζουν οι αγώνες  των ομάδων που είναι κάτω από τη μέση της βαθμολογίας και μάχονται για την παραμονή

Στη Β’ Κατηγορία στο φινάλε του α΄ γύρου, στον Α΄ Όμιλο, η Αγία Άννα, περιμένοντας  να πάρει και το ματς  με τους Νέους Αθλητές, μπορεί με νίκη επί της Δύναμης να είναι πρωταθλήτρια χειμώνα,  αν και ως τότε μπορεί να μείνει 1ος  με  νίκη στην Άλλη Μεριά ο Τοξότης, αφήνοντας πιο πίσω την Α.Ε. 2002 που κάνει ρεπό.

Αντίθετα στον Β’ Όμιλο  που η 13η  αγωνιστική γίνεται όλη σήμερα,  τα πράγματα  είναι πιο ξεκάθαρα αφού η Δήμητρα, που είναι η μόνη ομάδα του τοπικού πρωταθλήματος που έχει μόνο νίκες, είναι και πρωταθλήτρια χειμώνα.

Το πρόγραμμα και οι διαιτησίες των αγώνων έχουν ως έξης:

Α΄ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ (15η Αγωνιστική)

Σάββατο 3 Φεβρουαρίου

Γηπ . Βοηθητικό ΕΑΚ (3μ.μ.): Θησέας-Μαγνησιακός (Νικόπουλος, Κ.Τασιόπουλος, Π.Σακκάς)

Γηπ . Σέσκλου (3μ.μ.): Ακρόπολη-Αγία Παρασκευή (Βαρτσάκης, Α.Αναστασίου, Σκρίμπας)

Κυριακή 4 Φεβρουαρίου

Γηπ . «Βασδέκειο» (11π.μ.): Ηρακλής Β.-Πρωτεσίλαος (Καλατζής, Κούστας, Καρακίτσιος)

Γηπ . Ι.Μ.Δημητριάδος (11π.μ.): Ανθ. Γαζής-Σαρακηνός (Βαρτσάκης, Παλτατζής, Σφυρής)

Γηπ . Σκιάθου (1μ.μ.): Σκιάθος-Παγασητικός (Βλάχος, Γεωργατζής, Θ.Παπαδημητρίου)

Γηπ .Σούρπης  (3μ.μ.): Αίας-Πύρασος (Γ. Τασιόπουλος, Γιάννης, Θ. Τασιόπουλος)

Γηπ . Στεφανοβικείου (3μ.μ.): Διαγόρας-Πηλέας (Βέργου, Δ. Σακκάς, Καρακίτσος)

Οι σκόρερ

15 ΓΚΟΛ: Θ. Παπαδόπουλος (Πρωτεσίλαος)

11 ΓΚΟΛ: Αλ. Κουβελάς (Διαγόρας)

10 ΓΚΟΛ: Ι. Κοντοβάς (Σαρακηνός)

9 ΓΚΟΛ: Θ.Κατσαβριάς (Αίας),

8 ΓΚΟΛ: Σ. Δημόπουλος (Πηλέας)

7 ΓΚΟΛ: Σ. Χατζητρακόσιας (Μαγνησιακός), Ν. Κοτζαθανάσης (Θησέας)

6 ΓΚΟΛ: Ε. Χυσάι (Σκιάθος), Ι. Ζαχαράκης (Πύρασος), Σιώμος (Πύρασος), Χ. Δαμάσκος (Πύρασος), Γ. Μιχολίτσης (Ακρόπολη), Ε.Τσιουρής (Σαρακηνός), Θ.Αραμπατζής (Θησέας)

5 ΓΚΟΛ: Θ. Κοντοβάς (Μαγνησιακός), Χειλάς (Αίας), Κίτσας (Α. Γαζής), Θρ. Βαλωτής (Πρωτεσίλαος), Νούσιας (Ηρακλής), Μ. Γουτούλης (Διαγόρας), Η. Βλάχος (Θησέας)

4 ΓΚΟΛ: Ζ. Μαλάκος (Σκιάθος), Π.Κόκκας (Ακρόπολη), Τσουκάλης (Ακρόπολη), Ασλάνογλου (Ηρακλής), Α.Καραγιάννης (Αγία Παρασκευή), Μπιρτσάι (Αίας), Θ.Κ.Κωστούλας (Αίας), Λάϊος (Παγασητικός), Πάσχος (Διαγόρας), Καραμανλής (Διαγόρας), Γκουγκούδης (Θησέας)

3 ΓΚΟΛ: Δανηλόπουλος (Μαγνησιακός), Θεοδωρόπουλος (Μαγνησιακός), Σιώμος (Πύρασος), Σαμαράς (Πύρασος), Τσορμπατζής (Πύρασος), Σ. Αξιώτης (Ακρόπολη), Ι.Μόσιος (Ακρόπολη), Παπαστεργίου (Σαρακηνός), Γκάμπας (Σαρακηνός), Πετρόπουλος (Ηρακλής), Γκάγκας (Ηρακλής), Καραγιώργος (Παγασητικός), Μαριγκλέν (Πρωτεσίλαος), Θάνος (Πηλέας), Ευθυμιάδης (Πηλέας), Αντζούρης (Θησέας), Μίλτος (Θησέας)

Β΄ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ  (13η αγωνιστική)

Α΄ΟΜΙΛΟΣ

Σάββατο 3 Φεβρουαρίου

Γηπ . Κ.Λεχωνίων (3μ.μ.): Ένωση Λεχώνια/Νηλέας-Νέος Μαγνησιακός (Ευσταθιάδης, Γεωργατζής, Γερμανης)

Κυριακή 4 Φεβρουαρίου

Γηπ . Βοηθητικό ΕΑΚ  (11π.μ.): Δύναμη-Αγία Άννα (Χαλβατζάκος, Κόκκαλης, Κατσιγιαννάκης)

Γηπ . Αλλης Μεριάς (3μ.μ.): Ιάσων-Τοξότης (Νικόπουλος, Γόργορης, Μαγουλιανίτης)

Γηπ .Βοηθητικό ΕΑΚ  (3μ.μ.): Ελευθεριακός-Εθνικός (Κούστας, Τρυφωνίδης, Τσαγγάρης)

Γηπ . Αργαλαστής (3μ.μ.): Κένταυρος-Μακρινίτσα (Παλτατζής, Βαρτσάκης, Σφυρής)

Ν.Α. Νίκης-Ιωλκός δεν ορίστηκε

Ρεπό: Α.Ε. 2002.

Οι σκόρερ

18 ΓΚΟΛ: Λ. Δενελάβας (Τοξότης)

10 ΓΚΟΛ: Δ. Στουμποβίκος (ΑΕ 2002)

 7 ΓΚΟΛ: Κ. Σιόβας (Ιωλκός)

5 ΓΚΟΛ: Α. Τσίρος (Αγία Άννα), Αντωνίου (Αγία Άννα), Κανδήλας (Αγία Άννα), Πριτσίνης (Ελευθεριακός), Περεντίδης (Εθνικός)

4 ΓΚΟΛ: Μούτος (Δύναμη), Μπερτζέμης (Ιάσων Α.Μ.), Κ.Τσιουρέλης (Αγία Άννα), Ν. Α. Κωτούλας (Αγία Άννα), Α. Φιλατζικιώτης (Αγία Άννα), Φραγκογιάννης (Ιωλκός), Σοροβόλας (Τοξότης), Ν. Δενελάβας (Τοξότης), Θεοδώρου (Εθνικός), Κ. Τσένα (Εθνικός)

3 ΓΚΟΛ: Παρίσης (ΑΕ 2002), Κουβαράς (ΑΕ 2002), Χ.Παπαϊωάννου (ΑΕ 2002), Ζαρίφης (Αγία Αννα), Θεοδωρόπουλος (Ιάσων Α.Μ.), Φέιζο (Ιάσων Α.Μ.), Ζατσάη (Ιάσων Α.Μ.), Πότσκα (Αργαλαστή), Ε. Τσιργής (Αργαλαστή), Παλάτζας (Εθνικός), Καμπέρης (Λεχώνια)

Β΄ΟΜΙΛΟΣ

Σάββατο 3 Φεβρουαρίου

Γηπ .Πλατάνου (3μ.μ.): Μυρμιδόνες-Αγχίαλος (Χαλβατζάκος, Γόργορης, Τσολακίδης)

Γηπ . Ι.Μ.Δημητριάδος (3μ.μ.): Πανιώνιος-Άθλος (Κούστας, Γκατζούνας, Μπέλλου)

Γηπ . Νεάπολης (3μ.μ.): Δάφνη-Αχιλλέας (Βλάχος, Τρυφωνίδης, Κόκκαλης)

Γηπ .Μικροθηβών  (3μ.μ.): Μικροθήβες-Ερμής (Πλακιάς, Σαρακατσάνος,  Μπασδάνη)

Γηπ .Ευξεινούπολης (3μ.μ.): Δήμητρα-Αγροτικός (Σαμαράς, Καφτεράνης, Τσαγγάρης)

Γηπ .Ριζομύλου (3μ.μ.): Αστέρας-Ηρακλής (Γ. Τασιόπουλος Αγγελόπουλος, Θ.Τασιόπουλος)

Ρεπό: Απόλλων Καναλίων

Οι σκόρερ

19 ΓΚΟΛ: Αλ. Αραπίτσας (Δήμητρα), Ι. Καραγιώργος (Αγχίαλος)

9 ΓΚΟΛ: Μαρ. Καλέμι (Μικροθήβες), Θ. Παρίσσης (Ηρακλής Α.Θ.)

7 ΓΚΟΛ: Θ. Πιπινής (Μυρμιδόνες), Θ.Θ. Κωστούλας (Δήμητρα), Χ. Καρακίτσιος (Δάφνη), Ι. Παναγιώτου (Αχιλλέας), Β. Κάρρος (Αστέρας)

6 ΓΚΟΛ: Ι.Αραπίτσας (Αχιλλέας)

5 ΓΚΟΛ: Κυπτίου (Πανιώνιος)

 4 ΓΚΟΛ: Ξηροκώστας (Δήμητρα), Παναγιωτάκης (Κανάλια), Κακλιάς (Δήμητρα), Καρατέεφ (Δήμητρα), Γκιάστας (Δάφνη), Χρυσοστομίδης (Αγχίαλος), Λουφόπουλος (Αστέρας), Ξέρας (Αστέρας), Νιάκας (Αγροτικός), Ακριβόπουλος (Ερμής)

3 ΓΚΟΛ: Ν. Αραπίτσας (Αχιλλέας), Παπαστεργίου (Δάφνη), Τσιγαρίδας (Δάφνη), Ευαγγελός (Δάφνη), Μαγγιώρος (Αγχίαλος), Μαυρόπουλος(Αγχίαλος), Ρεφουγιάτι (Μικροθήβες), Κανούτας (Ερμής), Δ. Φώτου (Πανιώνιος), Λυρίτσης (Πανιώνιος).

Σχόλια
Δεν υπάρχουν σχόλια γι'αυτό το άρθρο
Αποστολή σχολίου
8
+
4
=