Ντέρμπι Ε.Π.Σ.Θ. με την «εγγύηση» Μ. Σκουλά

Τελευταία ενημέρωση: 2018-01-27, 13:19:33
Ντέρμπι Ε.Π.Σ.Θ. με την «εγγύηση» Μ. Σκουλά

Επιμέλεια: ΒΑΣΙΛΗΣ ΖΗΝΕΛΗΣ

Αύριο Κυριακή 28 Ιανουαρίου μεταφέρεται το ενδιαφέρον στην Α΄ Κατηγορία ΕΠΣΘ, καθώς γίνεται η 14η αγωνιστική και το πρωί στο Βοηθητικό του ΕΑΚ ξεχωρίζει η αναμέτρηση 1ου - 2ου μεταξύ Θησέα και Διαγόρα.

Με τον Θησέα να είναι αήττητος στον α΄ γύρο γίνεται το ξεκίνημα του δεύτερου μισού στην Α΄ Κατηγορία της ΕΠΣΘ… και η ομάδα της Αγριάς έχοντας 12 συνεχόμενες νίκες θα υποδεχτεί τον Διαγόρα, που είναι 2ος με 7 σερί νίκες και η μόνη ομάδα που δεν κέρδισε ο Θησέας!

Χωρίς νικητή ήταν τα 3 τελευταία ματς των αυριανών αντιπάλων με ισοπαλίες στον α΄ γύρο και πέρσι, ενώ η τελευταία νίκη του Διαγόρα επί του Θησέα ήταν την περίοδο 2002-03 στο Στεφανοβίκειο όταν κέρδισε 3-1.

Το αυριανό ματς, παρότι υπάρχει ένας ολόκληρος γύρος μπροστά, είναι κρίσιμο και εγγυητής-διαιτητής ορίστηκε από την ΕΠΣΘ ο Μανώλης Σκουλάς, που δεν έχει υποχρεώσεις στη Σουπερ Λίγκα.

Το ματς στη Λάρισα (με ΑΕΚ) το περασμένο Σάββατο ήταν το 9ο φετινό που έκανε ο Μάνος Σκουλάς ως διαιτητής (ήταν και 4ος) στη Σουπερ Λίγκα …Γιάννινα-Αστέρας Τρίπολης 0-0, Λαμία-Λάρισα 0-2, Ξάνθη-ΠΑΟΚ 0-3, Ολυμπιακός-Πλατανιάς 5-1, Αστέρας Τρίπολης-Πανιώνιος 0-1,Παναθηναϊκός-Γιάννινα 2-0, Πανιώνιος-Παναιτωλικός 1-1, Ατρόμητος-Απόλλων 1-1 ήταν τα προηγούμενα ματς που σφύριξε φέτος ο Βολιώτης διαιτητής, που πέρσι είχε σφυρίξει αλλά έξι στη μεγάλη κατηγορία και συνολικά 14 στην Α’, 29 στη Β΄, 32 στη Γ΄ Εθνική και 7 ματς κυπέλλου.

Εκτός από την έναρξη του β΄ γύρου στην Α΄ Κατηγορία, όπου ο Παγασητικός, που δεν έχει κερδίσει ως γηπεδούχος και ο Ηρακλής που κέρδισε μετά από 6 αγωνιστικές… παίζουν αύριο μεταξύ τους, σήμερα υπάρχουν ενδιαφέροντα ματς στην Β΄ κατηγορία οπού στον Α΄ Όμιλο, ο Τοξότης που την περασμένη αγωνιστική γνώρισε την πρώτη του ήττα παίζει με τη Δύναμη περιμένοντας το αποτέλεσμα του ντέρμπι Αγία Άννα -ΑΕ 2002 ενώ τον Β’ όμιλο, η Δήμητρα, που συνεχίζει να είναι η μοναδική ομάδα έχοντας μόνο νίκες, και έχει πλέον την καλύτερη επίθεση στο τοπικό πρωτάθλημα, παίζει αύριο στους Αγίους Θεοδώρους.

Το πρόγραμμα του Σαββατοκύριακου σε Α΄ και Β΄ Κατηγορία ΕΠΣΘ:

Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ 14η αγωνιστική

Κυριακή 28 Ιανουαρίου

Γηπ. Αγίας Παρασκευής, 11.00, Αγία Παρασκευή-Πρωτεσίλαος: Βλάχος, Μπαρτζιάλης, Αντωνίου.

Γηπ. Σαρακηνού, 11.00, Σαρακηνός-Ακρόπολη: Νικόπουλος, Μαγουλιανίτης, Γεωργαντζής.

Γηπ. Βοηθητικό ΕΑΚ, 11.00, Θησέας-Διαγόρας: Σκουλάς, Γόργορης, Χ. Παπαδημητρίου.

Γηπ. Νέας Αγχιάλου, 11.30, Πύρασος-Σκιάθος: Δημητριάδης, Κόκκαλης, Τσαγγάρης.

Γηπ. ΕΤΒΑ, 15.00, Πηλέας-Αίας Σούρπης: Ρούσης, Σκρίμπας, Μαγουλιανίτης.

Γηπ. Αγίας Παρασκευής, 15.00, Παγασητικός-Ηρακλής: Χαλβατζάκος, Π. Αναστασίου, Μπαρτζιάλης.

Γηπ. Μαγνησιακού, 15.00, Μαγνησιακός-Ανθιμος Γαζής: Γ. Τασιόπουλος, Τριφονίδης, Καφτεράνης.

Οι σκόρερ

12 ΓΚΟΛ: Θ. Παπαδόπουλος (Πρωτεσίλαος)

9 ΓΚΟΛ: Ι. Κοντοβάς (Σαρακηνός), Αλ. Κουβελάς (Διαγόρας)

8 ΓΚΟΛ: Σ. Δημόπουλος (Πηλέας)

7 ΓΚΟΛ: Σ. Χατζητρακόσιας (Μαγνησιακός), Ν. Κοτζαθανάσης (Θησέας)

6 ΓΚΟΛ: Ε. Χυσάι (Σκιάθος), Ι. Ζαχαράκης (Πύρασος), Σιώμος (Πύρασος), Χ. Δαμάσκος (Πύρασος), Γ. Μιχολίτσης (Ακρόπολη), Θ.Κατσαβριάς (Αίας), Ε.Τσιουρής (Σαρακηνός), Θ.Αραμπατζής (Θησέας)

5 ΓΚΟΛ: Θ. Κοντοβάς (Μαγνησιακός), Κίτσας (Α. Γαζής), Σ Θρ. Βαλωτής (Πρωτεσίλαος), Μ. Χειλάς (Αίας), Γουτούλης (Διαγόρας), Η. Βλάχος (Θησέας)

4 ΓΚΟΛ: Ζ. Μαλάκος (Σκιάθος), Π.Κόκκας ( Ακρόπολη), Τσουκάλης (Ακρόπολη), Ασλάνογλου (Ηρακλής), Νούσιας (Ηρακλής), Α.Καραγιάννης (Αγία Παρασκευή), Μπιρτσάι (Αίας), Πάσχος (Διαγόρας), Καραμανλής (Διαγόρας), Γκουγκούδης (Θησέας)

3 ΓΚΟΛ: Δανηλόπουλος (Μαγνησιακός), Σιώμος (Πύρασος), Σαμαράς (Πύρασος), Σ. Αξιώτης (Ακρόπολη), Παπαστεργίου (Σαρακηνός), Γκάμπας (Σαρακηνός), Πετρόπουλος (Ηρακλής), Καραγιώργος (Παγασητικός), Μαριγκλέν (Πρωτεσίλαος), Θ.Κ.Κωστούλας (Αίας), Θάνος (Πηλέας), Ευθυμιάδης (Πηλέας), Αντζούρης (Θησέας), Μίλτος (Θησέας)

Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ 12η αγωνιστική

Α΄ ΟΜΙΛΟΣ

Σάββατο 27 Ιανουαρίου

Γηπ. Αγίας Άννας, 15.00, Αγία Άννα-Α.Ε. 2002: Νικόπουλος, Τριφονίδης, Σφυρής.

Γηπ. Βοηθητικό 15.00, Τοξότης-Δύναμη: Σαμαράς, Π. Σακκάς, Σκρίμπας.

Γηπ. Άλλης Μεριάς, 15.00, Ιωλκός- Ένωση Λεχωνίων/Νηλέα: Πλακιάς, Μπασδάνη, Ζακυνθινός.

Γηπ. Πορταριάς, 15.00, Μακρινίτσα-Ελευθεριακός: Βέργου, Θ. Τασιόπουλος, Δ. Σακκάς.

Κυριακή 28 Ιανουαρίου

Γηπ. Γηπ. Βοηθητικό, 15.00, Εθνικός-Ιάσων Α.Μ.: Αθηναίος, Γιάννης, Αντωνίου.

Κένταυρος-Ν.Α. Νίκης (δεν ορίστηκε)

Ρεπό: Νέος Μαγνησιακός

Οι σκόρερ

17 ΓΚΟΛ: Λ. Δενελάβας (Τοξότης)

10 ΓΚΟΛ: Δ. Στουμποβίκος (ΑΕ 2002)

 7 ΓΚΟΛ: Κ. Σιόβας (Ιωλκός)

5 ΓΚΟΛ: Α. Τσίρος (Αγία Άννα), Πριτσίνης (Ελευθεριακός), Περεντίδης (Εθνικός)

4 ΓΚΟΛ: Μούτος (Δύναμη), Μπερτζέμης (Ιάσων Α.Μ.), Κ.Τσιουρέλης (Αγία Άννα), Ν. Αντωνίου (Αγία Άννα), Α. Κωτούλας (Αγία Άννα), Α. Φιλατζικιώτης (Αγία Άννα), Κανδήλας (Αγία Άννα), Φραγκογιάννης (Ιωλκός), Σοροβόλας (Τοξότης), Ν. Δενελάβας (Τοξότης), Θεοδώρου (Εθνικός), Κ. Τσένα (Εθνικός)

3 ΓΚΟΛ: Παρίσης (ΑΕ 2002), Κουβαράς (ΑΕ 2002), Χ.Παπαϊωάννου (ΑΕ 2002), Θεοδωρόπουλος (Ιάσων Α.Μ.), Ζατσάη (Ιάσων Α.Μ.), Πότσκα (Αργαλαστή), Ε. Τσιργής (Αργαλαστή), Παλάτζας (Εθνικός), Καμπέρης (Λεχώνια)

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

Σάββατο 27 Ιανουαρίου

Γηπ. Αγχιάλου, 15.00, ΑΣ Αγχίαλος-Απόλλων Καναλίων: Αθηναίος, Μπέλλου, Σαρακατσάνος.

Γηπ. Αϊδινίου, 15.00, Αγροτικός-Δάφνη: Παλτατζής, Γερμάνης, Γκατζούνας.

Γηπ. Ριζομύλου, 15.00, Αστέρας-Μικροθήβες: Βλάχος, Γοργόρης, Τσάγγαρης.

Γηπ. Αχιλλείου, 15.00, Αχιλλέας-Μυρμιδόνες: Κούστας, Α. Αναστασίου, Θ. Παπαδημητρίου.

Κυριακή 28 Ιανουαρίου

Γηπ. Ι.Μ. Δημητριάδος, 11.00, Ερμής-Πανιώνιος: Ευσταθιάδης, Γιάννης, Αγγελόπουλος.

Γηπ. Αγίων Θεοδώρων, 15.00, Ηρακλής Α.Θ.-Δήμητρα: Βέργου, Κούστας, Κατσιγιαννάκης.

Ρεπό: Άθλος

Οι σκόρερ

18 ΓΚΟΛ: Ι. Καραγιώργος (Αγχίαλος)

16 ΓΚΟΛ: Αλ. Αραπίτσας (Δήμητρα)

9 ΓΚΟΛ: Μαρ. Καλέμι (Μικροθήβες), Θ. Παρίσσης (Ηρακλής Α.Θ.)

7 ΓΚΟΛ: Θ. Πιπινής (Μυρμιδόνες), Θ.Θ. Κωστούλας (Δήμητρα), Χ. Καρακίτσιος (Δάφνη), Ι. Παναγιώτου (Αχιλλέας), Β. Κάρρος (Αστέρας)

6 ΓΚΟΛ: Ι.Αραπίτσας (Αχιλλέας)

4 ΓΚΟΛ: Παναγιωτάκης (Κανάλια), Κακλιάς (Δήμητρα), Καρατέεφ (Δήμητρα), Γκιάστας (Δάφνη), Χρυσοστομίδης (Αγχίαλος), Λουφόπουλος (Αστέρας), Ξέρας (Αστέρας), Ακριβόπουλος (Ερμής)

3 ΓΚΟΛ: Ξηροκώστας (Δήμητρα), Ν. Αραπίτσας (Αχιλλέας), Παπαστεργίου (Δάφνη), Ευαγγελός (Δάφνη), Μαγγιώρος (Αγχίαλος), Ρεφουγιάτι (Μικροθήβες), Νιάκας (Αγροτικός), Κανούτας (Ερμής), Δ. Φώτου (Πανιώνιος), Λυρίτσης (Πανιώνιος)

Σχόλια
Δεν υπάρχουν σχόλια γι'αυτό το άρθρο
Αποστολή σχολίου
4
+
3
=