Με ντέρμπι τα πρώτα ματς του 2018

Τελευταία ενημέρωση: 2018-01-20, 12:11:22
Με ντέρμπι τα πρώτα ματς του 2018

Επιμέλεια: ΒΑΣΙΛΗΣ ΖΗΝΕΛΗΣ

Με ντέρμπι και ενδιαφέροντα ματς επανέρχεται η αγωνιστική δράση στην ΕΠΣΘ, με τα πρώτα παιχνίδια του 2018 σήμερα και αύριο που γίνεται η «επανεκκίνηση» του τοπικού πρωταθλήματος, με την 13η αγωνιστική στην Α’ και την 11η στη Β΄ Κατηγορία…

Η επανεκκίνηση με αγωνιστική δράση στην ΕΠΣΘ γίνεται μετά από ένα μήνα, καθώς τα τελευταία ματς έγιναν στις 17/12/17, και το περασμένο Σαββατοκύριακο υπήρξε  αναβολή των αγώνων, λόγω των κακών καιρικών συνθηκών…

Στην Α΄ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ, που ξεκινά σήμερα με το ματς Ακρόπολη-Μαγνησιακός, αύριο ο Θησέας (που μια αγωνιστική πριν τον τέλος του α΄ γύρου έχει ήδη πάρει τον άτυπο τίτλο του πρωταθλητή χειμώνα, είναι η μόνη αήττητη ομάδα, έχει 11 συνεχόμενες νίκες με αέρα 7 βαθμών από τη 2η θέση) θα παίξει στη Σούρπη, ενώ στο ξεκίνημα του δεύτερου μισού του πρωταθλήματος θα υποδεχτεί τον Διαγόρα (ο οποίος είναι 2ος με 6 σερί νίκες και αύριο υποδέχεται τον Α. Γαζή που δεν έχει νίκη εκτός έδρας).

Επίσης αύριο ο Παγασητικός, που δεν έχει κερδίσει ως γηπεδούχος, υποδέχεται τον Πύρασο, ενδιαφέρον έχει όμως και το ντέρμπι των ισόβαθμων στην 3η θέση Πρωτεσίλαου-Σαρακηνού, ενώ ο Ηρακλής που αγνοεί τη νίκη για 6 αγωνιστικές… υποδέχεται την ισόβαθμη στην προτελευταία θέση Αγία Παρασκευή.

Στη Β΄ Κατηγορία στον Α΄ Όμιλο, ξεχωρίζει σήμερα το ντέρμπι των αήττητων, καθώς ο Τοξότης, που έχοντας μόνο νίκες και είναι μόνος στην κορυφή, παίζει εκτός με την Αγία Άννα που είναι επίσης αήττητη, ενώ στον Β’ όμιλο η Δήμητρα, μοναδική ομάδα που έχει μόνο νίκες, παίζει σήμερα με τις τρίτες Μικροθήβες…

Το πρόγραμμα για τους πρώτους αγώνες του 2018 έχει ως εξής:

Α΄ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ (13η αγωνιστική)

Σάββατο 20 Ιανουαρίου

Γηπ. Σέσκλου (3μ.μ.): Ακρόπολη-Μαγνησιακός (Δημητριάδης, Καρακίτσος, Τασιόπουλος Θ.)

Κυριακή 21 Ιανουαρίου

Γηπ. «Βασδέκειο» (11π.μ.): Ηρακλής Β.-Αγ. Παρασκευή (Νικόπουλος, Κόκκαλης, Αναστασίου Α.)

Γηπ. Βοηθητικό ΕΑΚ (11π.μ.): Παγασητικός-Πύρασος (Βαρτσάκης,Τριφονίδης, Αντωνίου)

Γηπ. Σκιάθου (1μ.μ.): Σκιάθος-Πηλέας (Τασιόπουλος Γ., Καφτεράνης, Ζακυνθινός)

Γηπ. Πτελεού (3μ.μ.): Πρωτεσίλαος-Σαρακηνός (Δημητριάδης, Γιάννης, Γόργορης)

Γηπ. Σούρπης (3μ.μ.): Αίας-Θησέας (Αθηναίος, Καρακίτσος, Μπαρτζιάλης)

Γηπ. Στεφανοβικείου (3μ.μ.): Διαγόρας-Άνθιμος Γαζής (Σαμαράς, Γεωργατζής, Αγγελόπουλος)

Οι σκόρερ

11 ΓΚΟΛ: Θ. Παπαδόπουλος (Πρωτεσίλαος).

8 ΓΚΟΛ: Ι. Κοντοβάς (Σαρακηνός).

7 ΓΚΟΛ: Σ. Χατζητρακόσιας (Μαγνησιακός), Σ. Δημόπουλος (Πηλέας), Ν. Κοτζαθανάσης (Θησέας).

6 ΓΚΟΛ: Ε. Χυσάι (Σκιάθος), Χ. Δαμάσκος (Πύρασος), Γ. Μιχολίτσης (Ακρόπολη), Ε. Τσιουρής (Σαρακηνός).

5 ΓΚΟΛ: Ι. Ζαχαράκης (Πύρασος), Θρ. Βαλωτής (Πρωτεσίλαος), Μ. Χειλάς (Αίας), Θ. Κατσαβριάς (Αίας), Αλ. Κουβελάς (Διαγόρας), Η. Βλάχος (Θησέας), Θ. Αραμπατζής (Θησέας).

4 ΓΚΟΛ: Θ. Κοντοβάς (Μαγνησιακός), Κίτσιας (Α. Γαζής), Ζ. Μαλάκος (Σκιάθος), Σιώμος (Πύρασος), Π. Κόκκας ( Ακρόπολη), Α. Καραγιάννης (Αγία Παρασκευή), Μπιρτσάι (Αίας), Καραμανλής (Διαγόρας).

3 ΓΚΟΛ: Δανηλόπουλος (Μαγνησιακός), Σαμαράς (Πύρασος), Τσουκάλης (Ακρόπολη), Παπαστεργίου (Σαρακηνός), Γκάμπας (Σαρακηνός), Ασλάνογλου (Ηρακλής), Νούσιας (Ηρακλής), Πετρόπουλος (Ηρακλής), Καραγιώργος (Παγασητικός), Μαριγκλέν (Πρωτεσίλαος), Θ.Κ. Κωστούλας (Αίας), Θάνος (Πηλέας), Ευθυμιάδης (Πηλέας), Αντζούρης (Θησέας), Γκουγκούδης (Θησέας), Μίλτος (Θησέας).

2 ΓΚΟΛ: Αλ. Οικονόμου (Μαγνησιακός), Λιάρος (Μαγνησιακός), Τσένα (Μαγνησιακός), Τζήμας (Α. Γαζής), Μπακογιάννης (Α. Γαζής), Τσατσαρώνης (Α. Γαζής), Ντ. Πρίφτι (Σκιάθος), Φιλιππούλης (Σκιάθος), Γκίνης (Πύρασος), Σ. Αξιώτης (Ακρόπολη), Τ. Κολημήτρας (Ακρόπολη), Ι. Μόσιος (Ακρόπολη), Αν. Μαστακούλης (Σαρακηνός), Καλαμάτας (Σαρακηνός), Ρακής (Σαρακηνός), Μπάμπα (Ηρακλής), Λάϊος (Παγασητικός), Μπραχόλι (Παγασητικός), Κ. Κόρκος (Πρωτεσίλαος), Θ. Κόρκος (Πρωτεσίλαος), Τρίμης (Αγία Παρασκευή), Τσελεπίδης (Πηλέας), Πάσχος (Διαγόρας), Γάρος (Διαγόρας), Ισά (Θησέας).

Β΄ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ 11η αγωνιστική

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

Σάββατο 20 Ιανουαρίου

Γηπ. Γατζέας (3μ.μ.): Α.Ε. 2002-Ν. Μαγνησιακός (Παλτατζής, Αγγελόπουλος, Σαρακατσάνος)

Γηπ. Olimpico (3μ.μ.): Αγία Άννα-Τοξότης (Βλάχος, Γόργορης, Σακκάς Δ.)

Γηπ. Λεχωνίων (3μ.μ.): Ένωση Λεχωνίων/Νηλέα-Κένταυρος ΝΠ (Αθηναίος, Κατσιγιαννάκης, Γεωργαντζής)

Γηπ. Βοηθητικό ΕΑΚ (3μ.μ.): Δύναμη-Εθνικός (Χαλβατζάκος, Καφτεράνης, Σφυρής)

Κυριακή 21 Ιανουαρίου

Γηπ. Βοηθητικό ΕΑΚ (3μ.μ.): Ιάσων Α.Μ.-Μακρινίτσα (Κούστας, Κατσιγιαννάκης, Γκατζούνας)

Ελευθεριακός-Ν.Α. Νίκης (δεν ορίστηκε)

Ρεπό: Ιωλκός.

Οι σκόρερ

13 ΓΚΟΛ: Λ. Δενελάβας (Τοξότης)

9 ΓΚΟΛ: Δ. Στουμποβίκος (ΑΕ 2002)

 7 ΓΚΟΛ: Κ. Σιόβας (Ιωλκός).

5 ΓΚΟΛ: Α. Τσίρος (Αγία Άννα), Πριτσίνης (Ελευθεριακός), Περεντίδης (Εθνικός).

4 ΓΚΟΛ: Μούτος (Δύναμη), Ν. Αντωνίου (Αγία Άννα), Α. Φιλατζικιώτης (Αγία Άννα), Κανδήλας (Αγία Άννα), Φραγκογιάννης (Ιωλκός), Σοροβόλας (Τοξότης), Ν. Δενελάβας (Τοξότης), Κ. Τσένα (Εθνικός).

3 ΓΚΟΛ: Παρίσης (ΑΕ 2002), Χ. Παπαϊωάννου (ΑΕ 2002), Κ. Τσιουρέλης (Αγία Άννα), Θεοδωρόπουλος (Ιάσων Α.Μ.), Μπερτζέμης (Ιάσων Α.Μ.), Ζατσάη (Ιάσων Α.Μ.), Πότσκα (Αργαλαστή), Ε. Τσιργής (Αργαλαστή), Παλάτζας (Εθνικός), Θεοδώρου (Εθνικός).

Β΄ ΕΠΣΘ - Β΄ ΟΜΙΛΟΣ

Σάββατο 20 Ιανουαρίου

Γηπ. Καναλίων (3μ.μ.): Απόλλων-Άθλος (Σαμαράς, Παπαδημητρίου Θ., Τσαγγάρης)

Γηπ. Αγχιάλου (3μ.μ.): Αγχίαλος-Αχιλλέας (Νικόπουλος, Τσολακίδης, Κόκκαλης)

Γηπ. Ευξεινούπολης (3μ.μ.): Δήμητρα-Μικροθήβες (Ρούσης, Αναστασίου Π., Τριφονίδης)

Γηπ. Νεάπολης (3μ.μ.): Δάφνη-Ηρακλής Α.Θ. (Λιάγκος, Ζακυνθινός, Πλακιάς)

Γηπ. Πλατάνου (3μ.μ.): Μυρμιδόνες-Αγροτικός (Βέργου, Σακκάς Π., Μπασδάνη)

Κυριακή 21 Ιανουαρίου

Γηπ. Ι.Μ. Δημητριάδος (11π.μ.): Πανιώνιος-Αστέρας (Κούστας, Γερμάνης, Μπέλλου)

Ρεπό: Ερμής.

Οι σκόρερ

16 ΓΚΟΛ: Αλ. Αραπίτσας (Δήμητρα), Ι. Καραγιώργος (Αγχίαλος)

9 ΓΚΟΛ: Μαρ. Καλέμι (Μικροθήβες), Θ. Παρίσσης (Ηρακλής Α.Θ.)

7 ΓΚΟΛ: Ι. Παναγιώτου (Αχιλλέας), Β. Κάρρος (Αστέρας).

6 ΓΚΟΛ: Θ. Πιπινής (Μυρμιδόνες), Θ.Θ. Κωστούλας (Δήμητρα), Ι. Αραπίτσας (Αχιλλέας), Χ. Καρακίτσιος (Δάφνη).

4 ΓΚΟΛ: Παναγιωτάκης (Κανάλια), Καρατέεφ (Δήμητρα), Ρεφουγιάτι (Μικροθήβες), Λουφόπουλος (Αστέρας), Ξέρας (Αστέρας), Ακριβόπουλος (Ερμής).

3 ΓΚΟΛ: Κακλιάς (Δήμητρα), Ξηροκώστας (Δήμητρα), Ν. Αραπίτσας (Αχιλλέας), Παπαστεργίου (Δάφνη), Γκιάστας (Δάφνη), Ευαγγελός (Δάφνη), Χρυσοστομίδης (Αγχίαλος), Μαγγιώρος (Αγχίαλος), Νιάκας (Αγροτικός), Κανούτας (Ερμής), Λυρίτσης (Πανιώνιος).

Σχόλια
Δεν υπάρχουν σχόλια γι'αυτό το άρθρο
Αποστολή σχολίου
9
+
3
=