Κληρώνει για τις μικτές ομάδες της ΕΠΣΘ

Τελευταία ενημέρωση: 2018-01-18, 14:37:36
Κληρώνει για τις μικτές ομάδες της ΕΠΣΘ

Επιμέλεια: ΒΑΣΙΛΗΣ ΖΗΝΕΛΗΣ

Μετά την πρόκριση στη φάση των «16» στο πρωτάθλημα προεπιλογής εθνικών ομάδων, οι Μικτές Παίδων και Νέων της ΕΠΣΘ, που με προπονητή τον Αντώνη Μάνδαλο πέρασαν αήττητοι, περιμένουν σήμερα να μάθουν τους αντιπάλους τους.

Τα ζευγάρια της 2ης φάσης των Πρωταθλημάτων Προεπιλογής Εθνικών Ομάδων Νέων και Παίδων όπου έχουν προκριθεί οι μικτές της ΕΠΣΘ βγαίνουν σήμερα Πέμπτη και η κλήρωση θα ξεκινήσει στις 13.00.

Αναλυτικά οι ομάδες των Ενώσεων που πήραν την πρόκριση από τη φάση των ομίλων στους νοκ άουτ αγώνες είναι:

Πρωτάθλημα Παίδων

Θεσσαλία, Δράμα, Μακεδονία, Ήπειρος, Θεσπρωτία, Καστοριά, Ξάνθη, Αιτωλοακαρνανία, Αθήνα, Αργολίδα, Αχαΐα, Ηράκλειο, Κόρινθος, Μεσσηνία, Δωδεκάνησα, Χίος.

Πρωτάθλημα Νέων

Θεσσαλία, Μακεδονία, Σέρρες, Τρίκαλα, Φλώρινα, Άρτα, Εύβοια, Ξάνθη, Αθήνα, Αργολίδα, Αχαΐα, Ηλεία, Μεσσηνία, Ρέθυμνο, Κυκλάδες, Χίος».

Τόσο οι Νέοι όσο και οι Παίδες της ΕΠΣΘ προκρίθηκαν στους 16 αήττητοι.

Όλα τα παιχνίδια του 7ου ομίλου στους Νέους ήταν:

1η αγωνιστική: ΕΠΣ Θεσσαλίας-ΕΠΣ Φθιώτιδας 3-2 (27’Τάρε, 30’ Χατζηιωάννου, 36΄Τιμπλαλέξης - 5’ Ξηρογιάννης, 81΄Αναγνωστόπουλος)

2η αγωνιστική: ΕΠΣ Ευρυτανίας -ΕΠΣ Θεσσαλίας 0-1 (91΄Δήμος)

3η αγωνιστική: ΕΠΣ Θεσσαλίας- ΕΠΣ Εύβοιας 3-2 (35΄Κανούτας, 59΄Μεγαγιάννης, 73΄Χατζηιωάννου - 24΄πεν., 60΄Παλαιολόγος)

4η αγωνιστική: ΕΠΣ Φθιώτιδας -ΕΠΣ Θεσσαλίας 2-3 (40’Παπανδρέου, 54’Αρβανίτης - 5΄Κατσαγεωργίου, 32΄, 62’ Κανούτας)

 5η αγωνιστική: ΕΠΣ Θεσσαλίας - ΕΠΣ Ευρυτανίας 1-0 (37’ Ματθαίου)

6η αγωνιστική: ΕΠΣ Εύβοιας - ΕΠΣ Θεσσαλίας 4-4 (15΄Καππές, 28΄, 55΄Τσίγκας, 32΄Σίμωσης - 44΄Τιμπλαλέξης, 49 Δήμος, 90΄Κοτσαγεωργίου, 94΄Κανούτας)

Στους Παίδες τα αποτελέσματα στην α΄ φάση ήταν:

1η αγωνιστική: ΕΠΣ Θεσσαλίας-ΕΠΣ Φθιώτιδας 6-0 (3’, 20’Τζιάνης, 28’, 32’ Ζαρίφης, 60’Μπουμπούκης, 74’ Χριστοδουλόπουλος)

2η αγωνιστική: ΕΠΣ Ευρυτανίας -ΕΠΣ Θεσσαλίας 0-5 (14’ αυτογκόλ Τριανταφυλλόπουλος, 44΄Κουτσιμπάνας, 46΄, 51΄Γλύκος, 63΄Θεοδωρόπουλος)

3η αγωνιστική: ΕΠΣ Θεσσαλίας- ΕΠΣ Εύβοιας 2-2 (47’Τζιάνης, 64’ Κολώνιας - 19΄Κασταρής, 80΄Λιαντίφης)

4η αγωνιστική: ΕΠΣ Φθιώτιδας -ΕΠΣ Θεσσαλίας 1-2(48΄Παπαχατζόπουλος - 25΄Καλόγηρος, 31΄Τζιάνης)

 5η αγωνιστική: ΕΠΣ Θεσσαλίας- ΕΠΣ Ευρυτανίας 13-0 (5’, 12’, 33’ Κολώνιας, 8’, 46΄, 50΄Καλόγηρος, 18’, 21 Τζιάνης, 24’, 27’, 65’ Μπουμπούκης, 53’Δρόσος, 55’ Σανάι)

6η αγωνιστική: ΕΠΣ Εύβοιας- ΕΠΣ Θεσσαλίας 3-0 (59΄,79΄Παναγούλας,70’ Τζαφλέρης)

Στο φετινό πρωτάθλημα Νέων συμμετέχουν ποδοσφαιριστές που γεννήθηκαν από 1/1/2002 έως και 31/12/2003, ενώ στο πρωτάθλημα Παίδων συμμετέχουν ποδοσφαιριστές που γεννήθηκαν από 1/1/2004 έως και 31/12/2005.

Στη Β’ φάση οι 13 πρωταθλήτριες, η δευτεραθλήτρια του 13ου ομίλου και οι δύο καλύτερες δευτεραθλήτριες των υπολοίπων ομίλων της πρώτης (Α΄) φάσης, σύνολο δέκα έξι (16) ομάδες, θα χωριστούν σε δύο γεωγραφικές ζώνες των οκτώ (8) ομάδων (βορράς & νότος), και στη συνέχεια, με την κλήρωση θα προκύψουν τέσσερα (4) ζευγάρια τα οποία θα αγωνιστούν σε μονούς αγώνες σε ουδέτερα γήπεδα.

Στην τρίτη (Γ΄) φάση προκρίνονται οι οκτώ (8) νικήτριες ομάδες από τη δεύτερη (Β) φάση, οι οποίες θα κληρωθούν χωρίς γεωγραφικά κριτήρια και θα αγωνιστούν σε μονούς αγώνες σε ουδέτερα γήπεδα.

Στην τέταρτη (Δ΄) φάση οι αγώνες θα διεξαχθούν υπό μορφή τουρνουά. Οι τέσσερις νικήτριες ομάδες που προκρίθηκαν από την Τρίτη (Γ΄) φάση θα συγκεντρωθούν σε Ε.Π.Σ. την οποία θα ορίσει η επιτροπή. Εκεί θα διεξαχθούν όλοι οι αγώνες (ημιτελικοί & τελικοί) καθώς και οι αγώνες για την 3η και 4η θέση (μικροί τελικοί).

Σχόλια
Δεν υπάρχουν σχόλια γι'αυτό το άρθρο
Αποστολή σχολίου
9
+
4
=