Αγωνιστική με ενδιαφέρον κορυφής

Τελευταία ενημέρωση: 2017-12-16, 12:34:44
Αγωνιστική με ενδιαφέρον κορυφής

Επιμέλεια: ΒΑΣΙΛΗΣ ΖΗΝΕΛΗΣ               

Με ενδιαφέρον κορυφής γίνονται σήμερα και αύριο οι τελευταίες αγωνιστικές του 2017 σε Α΄ και Β΄ Κατηγορία Ε.Π.Σ.Θ., ενώ το πρόγραμμα έχει και ματς ομάδων που μάχονται για παραμονή.

Στην Α΄ Κατηγορία για την 12η αγωνιστική, σήμερα παίζουν στη μάχη της παραμονής Πηλέας και Παγασητικός, ενώ ο Μαγνησιακός, που μετά από δυο συνεχόμενες ήττες έχει υποχωρήσει βαθμολογικά, υποδέχεται τον Πρωτεσίλαο, που μετά την πρώτη ήττα έδρας έχει βρεθεί 3ος.

Αύριο ο πρωτοπόρος και αήττητος Θησέας έχει την ευκαιρία να κατακτήσει πρόωρα τον τίτλο του «πρωταθλητή χειμώνα» υποδεχόμενος τη δυνατή και εκτός έδρας Σκιάθο, ενώ στην τελευταία αγωνιστική του α΄ γύρου στις 14/1/18 θα αγωνιστεί στην Σούρπη και στο ξεκίνημα του β΄ γύρου θα υποδεχτεί τον 2ο Διαγόρα ο οποίος αύριο θα υποδεχθεί την 4η Ακρόπολη. Αύριο ξεχωρίζει και το γειτονικό ντέρμπι Σαρακηνού - Αγίας Παρασκευής ενώ ο ουραγός Άνθιμος Γαζής αναζητά την 2η νίκη του παίζοντας με τον Αίαντα και ο Πύρασος υποδέχεται τον Ηρακλή που αγνοεί τη νίκη για 5 αγωνιστικές…

Στην Β΄ Κατηγορία η 10η αγωνιστική στον Α΄ Όμιλο έχει ντέρμπι κορυφής με τον Τοξότη που έχει μόνο νίκες να υποδέχεται την ΑΕ 2002, που είναι μαζί του στην κορυφή, ενώ αύριο ο Εθνικός θα υποδεχτεί την Αγία Άννα που έχει μόνο νίκες. Ενδιαφέρον παρουσιάζει και το ματς μεταξύ ομάδων υποδομών, όπου η Ιωλκός χωρίς νίκη υποδέχεται το Νέο Μαγνησιακό, ενώ το ίδιο ενδιαφέρον έχει αύριο αντίστοιχο ματς στον Β΄ Όμιλο μεταξύ του Ερμή και του Άθλου. Στον Β΄ Όμιλο η πρωτοπόρος και αήττητη με μόνο νίκες Δήμητρα υποδέχεται σήμερα τον Πανιώνιο και αύριο οι Μυρμιδόνες που είναι στη 2η θέση παίζουν στους Αγίους Θεοδώρους και οι Μικροθήβες που είναι στην 3η θέση υποδέχονται την Δάφνη.

Στην τελευταία αγωνιστική για το 2017 στην ΕΠΣΘ το Σαββατοκύριακο το πρόγραμμα έχει ως εξής:

Α΄ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ (12η αγωνιστική)

Σήμερα Σάββατο 16/12

Γηπ. ΕΤΒΑ (3μ.μ.): Πηλέας - Παγασητικός (Ρούσης, Σακάς Π., Μπαρτζιάλης)

Γηπ. Μαγνησιακού (3μ.μ.): Μαγνησιακός - Πρωτεσίλαος (Νικόπουλος, Σακκάς Δ., Αναστασίου Π.)

Αύριο Κυριακή 17/12

Γηπ. Σαρακηνού (11π.μ.):Σαρακηνός - Αγία Παρασκευή (Βλάχος, Καρακίτσος, Τριφονίδης)

Γηπ. Γατζέας (11π.μ.):Άνθιμος Γαζής - Αίας Σούρπης (Νικόπουλος, Τασιόπουλος Θ., Γόργορης)

Γηπ. Βοηθητικό ΕΑΚ (12 μ.):Θησέας - Σκιάθος (Δημητριάδης, Γεωργαντζής, Γιάννης)

Γηπ. Στεφανοβικείου (3μ.μ.): Διαγόρας - Ακρόπολη (Ρούσης, Παπαδημητρίου Χ., Σφυρής)

Γηπ. Ν. Αγχιάλου (3μ.μ.): Πύρασος - Ηρακλής (Χαλβατζάκος, Σακκάς Π., Κόκκαλης)

Οι σκόρερ

11 ΓΚΟΛ: Θ. Παπαδόπουλος (Πρωτεσίλαος)

7 ΓΚΟΛ: Ι. Κοντοβάς (Σαρακηνός), Κοτζαθανάσης (Θησέας).

6 ΓΚΟΛ: Ε. Χυσάι (Σκιάθος), Χ. Δαμάσκος (Πύρασος), Γ. Μιχολίτσης (Ακρόπολη), Σ. Δημόπουλος (Πηλέας).

5 ΓΚΟΛ: Σ. Χατζητρακόσιας (Μαγνησιακός), Ι. Ζαχαράκης (Πύρασος), Τσιουρής (Σαρακηνός), Θρ. Βαλωτής (Πρωτεσίλαος), Μ. Χειλάς (Αίας), Αλ. Κουβελάς (Διαγόρας), Ν. Η. Βλάχος (Θησέας).

4 ΓΚΟΛ: Θ. Κοντοβάς (Μαγνησιακός), Ζ. Μαλάκος (Σκιάθος), Π.Κόκκας ( Ακρόπολη), Α.Καραγιάννης (Αγία Παρασκευή), Θ.Κατσαβριάς (Αίας), Μπιρτσάι (Αίας), Θ.Αραμπατζής (Θησέας).

3 ΓΚΟΛ: Δανηλόπουλος (Μαγνησιακός), Σιώμος (Πύρασος), Σαμαράς (Πύρασος), Τσουκάλης (Ακρόπολη), Παπαστεργίου (Σαρακηνός), Γκάμπας (Σαρακηνός), Ασλάνογλου (Ηρακλής), Νούσιας (Ηρακλής), Πετρόπουλος (Ηρακλής), Μαριγκλέν (Πρωτεσίλαος), Θάνος (Πηλέας), Καραμανλής (Διαγόρας), Αντζούρης (Θησέας), Μίλτος (Θησέας).

2 ΓΚΟΛ: Αλ. Οικονόμου (Μαγνησιακός), Λιάρος (Μαγνησιακός), Τζήμας (Α. Γαζής), Κίτσας (Α. Γαζής), Μπακογιάννης (Α. Γαζής), Τσατσαρώνης (Α. Γαζής), Ντ.Πρίφτι (Σκιάθος), Φιλιππούλης (Σκιάθος), Σ. Αξιώτης (Ακρόπολη), Τ.Κολημήτρας (Ακρόπολη), Ι.Μόσιος (Ακρόπολη), Αν. Μαστακούλης (Σαρακηνός), Καλαμάτας (Σαρακηνός), Ρακής (Σαρακηνός), Μπάμπα (Ηρακλής), Μπραχόλι (Παγασητικός), Καραγιώργος (Παγασητικός), Κ. Κόρκος (Πρωτεσίλαος), Θ.Κόρκος (Πρωτεσίλαος), Τρίμης (Αγία Παρασκευή), Ευθυμιάδης (Πηλέας), Τσελεπίδης (Πηλέας), Πάσχος (Διαγόρας), Ισά (Θησέας).

Β΄ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ (10η αγωνιστική)

Α΄ ΟΜΙΛΟΣ

Σήμερα Σάββατο 16/12

Γηπ. Βοηθητικό ΕΑΚ (3μ.μ.): Τοξότης - Α.Ε. 2002 (Βαρτσάκης, Σκρίμπας, Αναστασίου Α.)

Γηπ. Άλλης Μεριάς (3μ.μ.): Ιωλκός - Νέος Μαγνησιακός (Κούστας, Παπαδημητρίου Θ., Ζακυνθινός)

Γηπ. Πορταριάς (3μ.μ.): Μακρινίτσα - Δύναμη (Σαμαράς, Αγγελόπουλος, Τσαγγάρης)

Γηπ. Ι.Μ. Δημητριάδος (3μ.μ.): Ελευθεριακός - Ένωση Λεχ./Νηλέα (Βλάχος, Γερμάνης, Καφτεράνης)

Αύριο Κυριακή 17/12

Γηπ. Βοηθητικό ΕΑΚ (3μ.μ.): Εθνικός - Αγία Άννα (Καλατζής, Τριφονίδης, Τασιόπουλος Κ.)

Νέοι Αθλ. Νίκης - Ιάσων Αλ. Μεριάς δεν ορίστηκε

Ρεπό: Κένταυρος Ν.Π.

Οι σκόρερ

13 ΓΚΟΛ: Λ. Δενελάβας (Τοξότης)

9 ΓΚΟΛ: Δ. Στουμποβίκος (ΑΕ 2002)

 6 ΓΚΟΛ: Κ. Σιόβας (Ιωλκός).

4 ΓΚΟΛ: Ν. Αντωνίου (Αγία Άννα), Α. Φιλατζικιώτης (Αγία Άννα), Α. Τσίρος (Αγία Άννα), Κανδήλας (Αγία Άννα), Σοροβόλας (Τοξότης), Ν. Δενελάβας (Τοξότης), Περεντίδης (Εθικός), Κ. Τσένα (Εθνικός).

3 ΓΚΟΛ: Παρίσης (ΑΕ 2002), Χ.Παπαϊωάννου (ΑΕ 2002), Πριτσίνης (Ελευθεριακός) Θεοδωρόπουλος (Ιάσων Α.Μ.), Μπερτζέμης (Ιάσων Α.Μ.), Ζατσάη (Ιάσων Α.Μ.), Πότσκα (Αργαλαστή), Ε. Τσιργής (Αργαλαστή), Θεοδώρου (Εθνικός).

2 ΓΚΟΛ: Γάκιας (ΑΕ 2002), Πολυχρόνου (ΑΕ 2002), Κουβαράς (ΑΕ 2002), Μούτος (Δύναμη), Κ.Τσιουρέλης (Αγία Άννα), Α. Κωτούλας (Αγία Άννα), Χρόνης (Ν.Α. Νίκης), Μεταξάς (Μακρινίτσα), Φραγκογιάννης (Ιωλκός), Οσάφι (Ελευθεριακός), Καρυώτογλου (Ελευθεριακός), Βέτσικας (Τοξότης), Μπογδανίδης (Αργαλαστή), Τσιάμης (Εθνικός), Πελεκάνος (Εθνικός), Παλάτζας (Εθνικός), Βέργος (Εθνικός), Καμπέρης (Λεχώνια).

Β΄ ΟΜΙΛΟΣ

Σήμερα Σάββατο 16/12 (15.00)

Γηπ. Αϊδινίου (3μ.μ.): Αγροτικός - ΑΣ Αγχίαλος (Λιάγκος, Κατσιγιαννάκης, Δημητράκης)

Γηπ. Ευξεινούπολης (3μ.μ.): Δήμητρα - Πανιώνιος (Τασιόπουλος Γ., Γόργορης, Σφυρής)

Αύριο Κυριακή 17/12

Γηπ. Ι.Μ.Δημητριάδος (11π.μ.):Ερμής - Άθλος (Βέργου, Μπέλλου, Μπασδάνη)

Γηπ. Αχιλλείου (3μ.μ.): Αχιλλέας - Απόλλων Καναλίων (Αθηναίος, Αντωνίου, Αναστασίου Π.)

Γηπ. Αγίων Θεοδώρων (3μ.μ.): Ηρακλής Α.Θ. - Μυρμιδόνες (Παλτατζής, Αναστασίου Α., Σαρακατσάνος)

Γηπ. Μικροθηβών (3μ.μ.): Μικροθήβες - Δάφνη (Τασιόπουλος Γ., Καρακίτσος, Μαγουλιανίτης)

Ρεπό: Αστέρας

Οι σκόρερ

15 ΓΚΟΛ: Ι. Καραγιώργος (Αγχίαλος)

12 ΓΚΟΛ: Αλ. Αραπίτσας (Δήμητρα)

9 ΓΚΟΛ: Μαρ. Καλέμι (Μικροθήβες), Θ. Παρίσσης (Ηρακλής Α.Θ.)

7 ΓΚΟΛ: Ι. Παναγιώτου (Αχιλλέας), Β. Κάρρος (Αστέρας).

6 ΓΚΟΛ: Χ. Καρακίτσιος (Δάφνη).

5 ΓΚΟΛ: Θ. Πιπινής (Μυρμιδόνες), Θ.Θ. Κωστούλας (Δήμητρα).

4 ΓΚΟΛ: Παναγιωτάκης (Κανάλια), Λουφόπουλος (Αστέρας), Ξέρας (Αστέρας).

3 ΓΚΟΛ: Κακλιάς (Δήμητρα), Ξηροκώστας (Δήμητρα), Καρατέεφ (Δήμητρα), Ι.Αραπίτσας (Αχιλλέας), Ν. Αραπίτσας (Αχιλλέας), Γκιάστας (Δάφνη), Ευαγγελός (Δάφνη), Χρυσοστομίδης (Αγχίαλος), Νιάκας (Αγροτικός), Κανούτας (Ερμής).

2 ΓΚΟΛ: Μπάρδης (Κανάλια), Π.Μπούρχας (Μυρμιδόνες), Ε.Κατσιαβριάς (Μυρμιδόνες), Α.Νικηφοράκης (Μυρμιδόνες), Στεφανής (Δήμητρα), Βούλγαρης (Δήμητρα), Ραμαντάνης (Δήμητρα), Σπανός (Μυρμιδόνες), Τσαρέλας (Δάφνη), Παπαστεργίου (Δάφνη), Ρεφουγιάτι (Μικροθήβες), Κοτσέλος(Αγχίαλος), Μαγγιώρος (Αγχίαλος), Μπιρμπίλης (Αθλος), Μπαρμπαγιανάκος (Αγροτικός), Παλάσης (Αγροτικός), Πότσι (Ηρακλής Α.Θ.), Κ.Κλίντον (Ηρακλής Α.Θ.), Πινιάρης (Ερμής), Ακριβόπουλος (Ερμής), Κυπτίου (Πανιώνιος), Δ. Φώτου (Πανιώνιος), Σαρίδης (Πανιώνιος), Λυρίτσης (Πανιώνιος).

Ποινές ποδοσφαιριστών

Από την Πειθαρχική Επιτροπή της ΕΠΣΘ ανακοινώθηκαν οι ποινές της περασμένης αγωνιστικής στους ποδοσφαιριστές:

Νικογιάννης (Πρωτεσίλαος) 4 αγωνιστικές.

Χασιώτης (Πρωτεσίλαος), Λούμπαρδος (Αγία Παρασκευή), Κοντοβάς (Μαγνησιακός), Αν. Κατσικαδάμος (Α. Γαζής), Τζαβέλας (Ηρακλής Α.Θ.), Λάμπρου (Ιάσων Α.Μ.) 1 αγωνιστική.

Σχόλια
Δεν υπάρχουν σχόλια γι'αυτό το άρθρο
Αποστολή σχολίου
4
+
5
=