Να συνεχίσουν με το αήττητο και τις πρωτιές

Τελευταία ενημέρωση: 2017-12-02, 14:05:54
Να συνεχίσουν με το αήττητο και τις πρωτιές

Επιμέλεια ΒΑΣΙΛΗΣ ΖΗΝΕΛΗΣ

Στην 10η αγωνιστική μπαίνει με ένα ματς από σήμερα η Α΄ Κατηγορία του τοπικού πρωταθλήματος, όπου ο Θησέας, που συνεχίζει να είναι η μόνη αήττητη ομάδα, αγωνίζεται αύριο υποδεχόμενος τον Πύρασο.

Σήμερα, στο μοναδικό ματς, ο Αίας υποδέχεται στην αήττητη έδρα του στη Σούρπη τον Πρωτεσίλαο, που δείχνει ότι χάνει τη δύναμή του εκτός Πτελεού (έχει την πιο παραγωγική επίθεση της κατηγορίας με 23 γκολ στην έδρα του και μόλις 3 εκτός).

Αύριο ο Θησέας έχοντας μόνο νίκες, και έχοντας δεχτεί μόνο ένα γκολ ως γηπεδούχος, θέλει να συνεχίσει τα νικηφόρα αποτελέσματά του αυξάνοντας τη διαφορά, έχοντας απέναντι του τον Πύρασο που εκτός έδρας έχει συγκομιδή περισσότερων βαθμών, ενώ στη μάχη παραμονής ξεχωρίζει το ματς μεταξύ Ανθίμου Γαζή και Παγασητικού…

Στη Β΄ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ στον Α΄ Όμιλο, σήμερα ο Τοξότης έχοντας μόνο νίκες παίζει στην Πορταριά με τη Μακρινίτσα, ενώ η Αγία Άννα επίσης με το απόλυτο των νικών περιμένει, και αύριο υπάρχει το ντέρμπι της ουράς, όπου ο χωρίς βαθμό Κένταυρος Ν.Π. υποδέχεται τη χωρίς νίκη Ιωλκό.

Στον Β’ όμιλο της Β’ ΕΠΣΘ, η Δήμητρα, που είναι η μοναδική ομάδα με 7 νίκες, παίζει αύριο πρωί με τον Άθλο, ενώ σήμερα εκτός έδρας παίζουν οι χωρίς νίκη Ερμής και Κανάλια.

Στην Β’ κατηγορία ΕΠΣΘ, που εκκρεμούν 2 ματς (το Μακρινίτσα - Α.Ε. 2002 και αυτό ανάμεσα στον Ηρακλή Α.Θ. και στον Απόλλωνα Καναλίων) -και θα εκκρεμεί και το Ν.Α. Νίκης - Αγία Άννα που δεν ορίστηκε-, οι Μικροθήβες κέρδισαν ένσταση κατά του Αγροτικού, και έτσι «έσβησαν» τη μοναδική ήττα…

Αναλυτικά το πρόγραμμα και οι διαιτησίες των αγώνων της ΕΠΣΘ το Σαββατοκύριακο.

Α΄ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ (10η) αγωνιστική

Σάββατο 2 Δεκεμβρίου

Γηπ. Σούρπης (3μ.μ.): Αίας – Πρωτεσίλαος (Βαρτσάκης, Π. Σακκάς, Γιάννης)

Κυριακή 3 Δεκεμβρίου

Γηπ. Μαγνησιακού (11π.μ.): Μαγνησιακός – Σαρακηνός (Χαλβατζάκος, Α. Αναστασίου, Τσολακίδης)

Γηπ. ΕΤΒΑ (11π.μ.): Πηλέας - Ηρακλής Β. (Βλάχος, Μαγουλιανιτης, Σκρίμπας)

Γηπ. Γατζέας (11π.μ.): Άνθιμος Γαζής – Παγασητικός (Α. Αθηναίος, Κ. Τασιόπουλος, Π. Αναστασίου)

Γηπ. Σέσκλου (12μ.): Ακρόπολη – Σκιάθος (Γ. Τασιόπουλος, Αντωνίου, Θ. Τασιόπουλος)

Γηπ. Βοηθητικό ΕΑΚ (3μ.μ.): Θησέας – Πύρασος (Νικόπουλος, Καρακίτσος, Μπαρτζιάλης)

Γηπ. Στεφανοβικείου (3μ.μ.): Διαγόρας - Αγ. Παρασκευή (Σαμαράς, Α. Αναστασίου, Δημητράκης)

Οι σκόρερ

9 ΓΚΟΛ: Θ. Παπαδόπουλος (Πρωτεσίλαος)

6 ΓΚΟΛ: Ε. Χυσάι (Σκιάθος)

5 ΓΚΟΛ: Σ. Χατζητρακόσιας (Μαγνησιακός), Χ. Δαμάσκος (Πύρασος), Θρ. Βαλωτής (Πρωτεσίλαος), Σ. Δημόπουλος (Πηλέας), Η. Βλάχος (Θησέας)

4 ΓΚΟΛ: Θ. Κοντοβάς (Μαγνησιακός), Ζ. Μαλάκος (Σκιάθος), Γ.Μιχολίτσης (Ακρόπολη), Ι. Κοντοβάς (Σαρακηνός), Α. Καραγιάννης (Αγία Παρασκευή), Θ. Κατσαβριάς (Αίας), Μ. Χειλάς (Αίας), Θ. Αραμπατζής (Θησέας), Ν. Κοτζαθανάσης (Θησέας)

3 ΓΚΟΛ: Δανηλόπουλος (Μαγνησιακός), Ζαχαράκης (Πύρασος), Σαμαράς (Πύρασος), Π. Κόκκας ( Ακρόπολη), Τσουκάλης (Ακρόπολη), Τσιουρής (Σαρακηνός), Παπαστεργίου (Σαρακηνός), Γκάμπας (Σαρακηνός), Ασλάνογλου (Ηρακλής), Νούσιας (Ηρακλής), Μπιρτσάι (Αίας), Κουβελάς (Διαγόρας), Καραμανλής (Διαγόρας), Μίλτος (Θησέας)

2 ΓΚΟΛ: Αλ. Οικονόμου (Μαγνησιακός), Λιάρος (Μαγνησιακός),Τζήμας (Α. Γαζής), Κίτσας (Α. Γαζής), Μπακογιάννης (Α.Γαζής), Ντ. Πρίφτι (Σκιάθος), Φιλιππούλης (Σκιάθος), Σιώμος (Πύρασος), Σ. Αξιώτης (Ακρόπολη), Τ. Κολημήτρας (Ακρόπολη), Ι. Μόσιος (Ακρόπολη), Αν. Μαστακούλης (Σαρακηνός), Καλαμάτας (Σαρακηνός), Ρακής (Σαρακηνός), Πετρόπουλος (Ηρακλής), Μπάμπα (Ηρακλής), Μπραχόλι (Παγασητικός), Μαριγκλέν (Πρωτεσίλαος), Κ.Κόρκος (Πρωτεσίλαος), Θ. Κόρκος (Πρωτεσίλαος), Τρίμης (Αγία Παρασκευή), Τσελεπίδης (Πηλέας), Πάσχος (Διαγόρας)

Β΄ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ (8η) αγωνιστική

Α΄ΟΜΙΛΟΣ

Σάββατο 2 Δεκεμβρίου

Γηπ. Πορταριάς (3μ.μ.): Μακρινίτσα – Τοξότης (Γ. Τασιόπουλος, Μαγουλιανίτης, Καφτεράνης)

Γηπ. Ι.Μ. Δημητριάδος(3μ.μ.): Ελευθεριακός - Ν. Μαγνησιακός (Αθηναίος, Θ.Παπαδημητρίου, Τρυφωνίδης)

Γηπ. Λεχωνίων (3μ.μ.): Ένωση Λεχωνίων/Νηλέα – Δύναμη (Νικόπουλος, Γόργορης, Δ. Σακκάς)

Κυριακή 3 Δεκεμβρίου

Γηπ. Βοηθητικό ΕΑΚ (11π.μ.): Εθνικός - Α.Ε. 2002 (Θεοχάρης, Τσαγγάρης, Δημητράκης)

Γηπ.Αργαλαστής (3μ.μ.): Κένταυρος – Ιωλκός (Ευσταθιάδης, Κόκκαλης, Τσαγγάρης)

Το ματς Ν.Α. Νίκης - Αγία Άννα δεν ορίστηκε*

Ρεπό: Ιάσων Α.Μ.

Οι σκόρερ

8 ΓΚΟΛ: Λ. Δενελάβας (Τοξότης)

6 ΓΚΟΛ: Κ. Σιόβας (Ιωλκός)

4 ΓΚΟΛ: Ν. Αντωνίου (Αγία Άννα), Α. Φιλατζικιώτης (Αγία Άννα), Α. Τσίρος (Αγία Άννα), Κ. Τσένα (Εθνικός)

3 ΓΚΟΛ: Στουμποβίκος (ΑΕ 2002), Θεοδωρόπουλος (Ιάσων Α.Μ.), Μπερτζέμης (Ιάσων Α.Μ.), Ζατσάη (Ιάσων Α.Μ.), Κανδήλας (Αγία Άννα), Ν. Δενελάβας (Τοξότης), Σοροβόλας (Τοξότης), Πότσκα (Αργαλαστή), Θεοδώρου (Εθνικός)

2 ΓΚΟΛ: Παπαϊωάννου (ΑΕ 2002), Μούτος (Δύναμη), Κ. Τσιουρέλης (Αγία Άννα), Α. Κωτούλας (Αγία Άννα), Χρόνης (Ν.Α. Νίκης), Μεταξάς (Μακρινίτσα), Φραγκογιάννης (Ιωλκός), Οσάφι (Ελευθεριακός), Πριτσίνης (Ελευθεριακός) Ε. Τσιργής (Αργαλαστή), Τσιάμης (Εθνικός), Παλάτζας (Εθνικός)

Β΄ΟΜΙΛΟΣ

Σάββατο 2 Δεκεμβρίου

Γηπ. Αιδινίου (3μ.μ.): Αγροτικός – Απόλλων Καναλίων (Σαμαράς, Αγγελόπουλος, Σαρακατσάνος)

Γηπ. Ριζομύλου (3μ.μ.): Αστέρας – Ερμής (Πλακιάς, Σφυρής, Σκρίμπας)

Γηπ. Αγ.Θεοδώρων (3μ.μ.): Ηρακλής Α.Θ. – Αχιλλέας (Κούστας, Γερμάνης, Θ. Τασιόπουλος)

Κυριακή 3 Δεκεμβρίου

Γηπ. Ευξεινούπολης (11π.μ.): Δήμητρα – Άθλος (Βέργου, Γεωργατζής, Κατσιγιαννάκης)

Γηπ. ΙΜ.Δημητριάδος (11π.μ.): Πανιώνιος – Μυρμιδόνες (Γόργορης, Κόκκαλης, Καρακίτσος)

Γηπ. Μικροθηβών (3μ.μ.): Μικροθήβες – Αγχίαλος (Βαρτσάκης, Βλάχος, Γεωργατζής)

Ρεπό: Δάφνη

Οι σκόρερ

11 ΓΚΟΛ: Ι. Καραγιώργος (Αγχίαλος)

10 ΓΚΟΛ: Αλ. Αραπίτσας (Δήμητρα)

9 ΓΚΟΛ: Θ. Παρίσσης (Ηρακλής Α.Θ.)

6 ΓΚΟΛ: Ι. Παναγιώτου (Αχιλλέας), Μ. Καλέμι (Μικροθήβες)

5 ΓΚΟΛ: Θ. Πιπινής (Μυρμιδόνες), Χ. Καρακίτσιος (Δάφνη), Β. Κάρρος (Αστέρας).

4 ΓΚΟΛ: Θ. Κωστούλας (Δήμητρα).

3 ΓΚΟΛ: Κακλιάς (Δήμητρα), Ξηροκώστας (Δήμητρα), Καρατέεφ (Δήμητρα), Γκιάστας (Δαφνη),Ευαγγελός (Δάφνη) Ξέρας (Αστέρας), Κανούτας (Ερμής).

2 ΓΚΟΛ: Στεφανής (Δήμητρα), Βούλγαρης (Δήμητρα), Π. Μπούρχας (Μυρμιδόνες),Τσαρέλας (Δάφνη), Παπαστεργίου (Δαφνη), Χρυσοστομίδης (Αγχίαλος), Κοτσέλος (Αγχίαλος), Μπιρμπίλης (Αθλος), Μπαρμπαγιανάκος (Αγροτικός), Παλάσης (Αγροτικός), Νιάκας (Αγροτικός), Ρεφουγιάτι (Μικροθήβες), Πινιάρης (Ερμής), Ακριβόπουλος (Ερμής), Κυπτίου (Πανιώνιος), Δ. Φώτου (Πανιώνιος).

Σχόλια
Δεν υπάρχουν σχόλια γι'αυτό το άρθρο
Αποστολή σχολίου
6
+
1
=