Σταθερά οι ίδιες ομάδες στις κορυφές

Τελευταία ενημέρωση: 2017-11-28, 19:19:15
Σταθερά οι ίδιες ομάδες στις κορυφές

Επιμέλεια: ΒΑΣΙΛΗΣ ΖΗΝΕΛΗΣ

Δεν άλλαξε κάτι στις κορυφές του τοπικού πρωταθλήματος όπου ο Θησέας που συνεχίζει να είναι η μόνη αήττητη ομάδα μετά και την 9η αγωνιστική στην Α΄ Κατηγορία, και ο Τοξότης, η Αγία Άννα και η Δήμητρα, έχοντας μόνο νίκες στη Β΄ Κατηγορία, διατηρούνται με διάφορα στις πρώτες θέσεις των βαθμολογιών της ΕΠΣΘ, ενώ και κάποια πράγματα συνέβησαν για πρώτη φορά.

 Στην Α΄ΚΑΤΗΓΟΡΊΑ σημειώθηκαν 23 γκολ (1η 21, 2η 18, 3η 22, 4η 27, 5η 20, 6η 29 ,7η 21, 8η 24 γκολ ) και ο Θησέας συνεχίζει τα νικηφόρα αποτελέσματα του αυξάνοντας τη διαφορά, καθώς ο Πρωτεσίλαος, δείχνοντας ότι χάνει τη δύναμή του εκτός Πτελεού (έχει την πιο παραγωγική επίθεση της κατηγορίας με 23 γκολ στην έδρα του και μόλις 3 εκτός), έχασε στη Σκιάθο που τον έφτασε στη 2η θέση, ο Διαγόρας πέτυχε 4η νίκη εκτός έδρας, αναγκάζοντας τον Σαρακηνό στην πρώτη ήττα έδρας, ενώ πρώτη νίκη έδρας πέτυχε ο Πύρασος που, αν και δεν είχε και γκολ, τώρα πέτυχε 4… και η Αγία Παρασκευή συνεχίζει να μην έχει νίκη έδρας.

Στη Β΄ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ο Τοξότης και η Αγία Άννα συνεχίζουν το απόλυτο των νικών στον Α΄ Όμιλο, ενώ χωρίς νίκη παραμένει η Ιωλκός και χωρίς βαθμό είναι ο Κένταυρος Ν.Π.

Η Δήμητρα είναι η μοναδική ομάδα με 7 νίκες στον Β’ όμιλο της Β’ ΕΠΣΘ, ενώ χωρίς νίκη παραμένουν ο νεανικός Ερμής και τα Κανάλια.

Στην Β’ Κατηγορία ΕΠΣΘ εκκρεμούν από την προηγούμενη αγωνιστική 2 ματς το Μακρινίτσα - Α.Ε. 2002 και αυτό ανάμεσα στον Ηρακλή Α.Θ. και στον Απόλλωνα Καναλίων.

Τα αποτελέσματα στην 9η αγωνιστική στην Α΄ και στην 7η στη Β΄ Κατηγορία ήταν:

Α’ ΕΠΣΘ - 9η Αγωνιστική

Ηρακλής Β. - Μαγνησιακός 1-2 (36΄Ασλάνογλου-20΄πεν.Κοντοβάς, 50’Λιάρος)

Πηλέας - Θησέας 1-4 (58΄Δημόπουλος - 45΄, 86΄Βλάχος, 56΄Ρουκάς, 89΄αυτογκόλ Αλβανόπουλος)

Σαρακηνός - Διαγόρας 0-2 (71’ Γουτούλης, 92΄Καραμανλής)

Πύρασος - Ανθ. Γαζής 4-1 (41΄Σιώμος,54΄, 62΄Δαμάσκος, 65΄Σαμαράς - 60’ Μπακογιάννης)

Αγία Παρασκευή - Αίας 0-1 (53΄Χειλάς)

Παγασητικός - Ακρόπολις 1-3 (78΄ Κουτλούμπασης - 25’, 42΄ Μιχολίτσης, 90΄Θεοδώρου)

Σκιάθος - Πρωτεσίλαος 3-0 (6΄ Χυσάι, 9΄Μαλάκος, 33΄Ντ.Πρίφτι)

Οι σκόρερ

9 ΓΚΟΛ: Θ. Παπαδόπουλος (Πρωτεσίλαος)

6 ΓΚΟΛ: Ε. Χυσάι (Σκιάθος)

5 ΓΚΟΛ: Σ. Χατζητρακόσιας (Μαγνησιακός), Χ. Δαμάσκος (Πύρασος), Θρ. Βαλωτής (Πρωτεσίλαος), Σ. Δημόπουλος (Πηλέας), Η. Βλάχος (Θησέας)

4 ΓΚΟΛ: Θ. Κοντοβάς (Μαγνησιακός), Ζ.Μαλάκος (Σκιάθος), Γ.Μιχολίτσης (Ακρόπολη), Ι. Κοντοβάς (Σαρακηνός), Α.Καραγιάννης (Αγία Παρασκευή), Θ.Κατσαβριάς (Αίας), Μ.Χειλάς (Αίας), Θ.Αραμπατζής (Θησέας), Ν.Κοτζαθανάσης (Θησέας)

3 ΓΚΟΛ: Δανηλόπουλος (Μαγνησιακός), Ζαχαράκης (Πύρασος), Σαμαράς (Πύρασος), Π. Κόκκας ( Ακρόπολη), Τσουκάλης (Ακρόπολη), Τσιουρής (Σαρακηνός), Παπαστεργίου (Σαρακηνός), Γκάμπας (Σαρακηνός), Ασλάνογλου (Ηρακλής), Νούσιας (Ηρακλής), Μπιρτσάι (Αίας), Κουβελάς (Διαγόρας), Καραμανλής (Διαγόρας), Μίλτος (Θησέας)

2 ΓΚΟΛ: Αλ. Οικονόμου (Μαγνησιακός), Λιάρος (Μαγνησιακός),Τζήμας (Α. Γαζής), Κίτσας (Α. Γαζής), Μπακογιάννης (Α.Γαζής), Ντ. Πρίφτι (Σκιάθος), Φιλιππούλης (Σκιάθος), Σιώμος (Πύρασος), Σ. Αξιώτης (Ακρόπολη), Τ. Κολημήτρας (Ακρόπολη), Ι. Μόσιος (Ακρόπολη), Αν. Μαστακούλης (Σαρακηνός), Καλαμάτας (Σαρακηνός), Ρακής (Σαρακηνός), Πετρόπουλος (Ηρακλής), Μπάμπα (Ηρακλής), Μπραχόλι (Παγασητικός), Μαριγκλέν (Πρωτεσίλαος), Κ.Κόρκος (Πρωτεσίλαος), Θ. Κόρκος (Πρωτεσίλαος), Τρίμης (Αγία Παρασκευή), Τσελεπίδης (Πηλέας), Πάσχος (Διαγόρας)

Η επόμενη (10η) αγωνιστική

Πηλέας - Ηρακλής Β.

Μαγνησιακός - Σαρακηνός

Θησέας - Πύρασος

Διαγόρας - Αγ. Παρασκευή

Ανθ. Γαζής - Παγασητικός

Αίας - Πρωτεσίλαος

Ακρόπολις - Σκιάθος

Β’ ΕΠΣΘ - 7η Αγωνιστική

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

Τοξότης - Ν.Α. Νίκης 3-0 (3’, 42΄Σοροβόλας,72΄ Λ. Δενελάβας)

Αγία Άννα - Ε.Λ. Νηλέα 2-0 (34΄Φιλατζικιώτης, 39΄Νιαώτης)

ΑΕ 2002 - Κένταυρος Ν.Π. 2-1 (5΄Παρίσσης, 90΄Κατσαρός - 54΄Πότσκα)

Εθνικός - Μακρινίτσα 6-2 (35΄Περεντίδης, 40΄Θεοδώρου, 50΄Τσιάμης, 55΄Παλάντζας, 70΄πεν. Τσένα, 80΄ Βέργος - 27΄ Μεταξάς, 66΄Πασπαλάρης)

Ιωλκός - Ελευθεριακός 1-2 (85΄Σιόβας - 9΄Πριτσίνης, 44’ Οσάφι)

Ν. Μαγνησιακός - Ιάσων Α.Μ. 0-1 (71΄Κοτσαλής)

Ρεπό: Δύναμις

Οι σκόρερ

8 ΓΚΟΛ: Λ. Δενελάβας (Τοξότης)

6 ΓΚΟΛ: Κ. Σιόβας (Ιωλκός)

4 ΓΚΟΛ: Ν. Αντωνίου (Αγία Άννα), Α. Φιλατζικιώτης (Αγία Άννα), Α. Τσίρος (Αγία Άννα), Κ.Τσένα (Εθνικός)

3 ΓΚΟΛ: Στουμποβίκος (ΑΕ 2002), Θεοδωρόπουλος (Ιάσων Α.Μ.), Μπερτζέμης (Ιάσων Α.Μ.), Ζατσάη (Ιάσων Α.Μ.), Κανδήλας (Αγία Άννα), Ν.Δενελάβας (Τοξότης), Σοροβόλας (Τοξότης), Πότσκα (Αργαλαστή), Θεοδώρου(Εθνικός)

2 ΓΚΟΛ: Παπαϊωάννου (ΑΕ 2002), Μούτος (Δύναμη), Κ. Τσιουρέλης (Αγία Άννα), Α.Κωτούλας (Αγία Άννα), Χρόνης (Ν.Α. Νίκης), Μεταξάς (Μακρινίτσα), Φραγκογιάννης (Ιωλκός), Οσάφι (Ελευθεριακός), Πριτσίνης (Ελευθεριακός) Ε. Τσιργής (Αργαλαστή), Τσιάμης (Εθνικός), Παλάτζας (Εθνικός)

Η επόμενη (8η) αγωνιστική

Εθνικός - Α.Ε. 2002

Κένταυρος - Ιωλκός

Μακρινίτσα - Τοξότης

Ελευθεριακός - Ν. Μαγνησιακός

Ν.Α. Νίκης - Αγία Άννα

Λεχώνια - Δύναμη

Ρεπό: Ιάσων Α.Μ.

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

Απόλλων Καναλίων - Αστέρας Ριζομύλου 0-0

Αγροτικός - Ηρακλής Α. Θ. 2-2 (60’ Παλάσης, 75΄Νιάκας - 15΄,30΄Παρίσσης)

Ερμής - Δήμητρα Ευξεινούπολης 0-5 (16΄,54΄,62΄ Α. Αραπίτσας, 24΄ Ξηροκώστας, 79΄Ραμαντάνης)

Αχιλλέας Αχιλλείου - Μικροθήβες 1-1 (77΄ Ι. Παναγιώτου - 70΄ Ρεφουγιάτι)

Άθλος - Δάφνη 0-7 (37’,38΄,70΄ Καρακίτσιος, 75΄,79΄ Ευαγγελός, 76΄Μαρινόπουλος, 81΄Παπαστεργίου)

Αγχίαλος - Πανιώνιος 2-2 (17΄Καραγιώργος, 36΄Σγατζής - 35΄Κωστούλας, 60΄Σαρίδης)

Ρεπό: Μυρμιδόνες

Οι σκόρερ

11 ΓΚΟΛ: Ι. Καραγιώργος (Αγχίαλος)

9 ΓΚΟΛ: Α. Αραπίτσας (Δήμητρα), Θ. Παρίσσης (Ηρακλής Α.Θ.)

6 ΓΚΟΛ: Ι. Παναγιώτου (Αχιλλέας), Μ. Καλέμι (Μικροθήβες)

5 ΓΚΟΛ: Θ. Πιπινής (Μυρμιδόνες), Χ. Καρακίτσιος (Δάφνη), Β. Κάρρος (Αστέρας).

4 ΓΚΟΛ: Ξηροκώστας (Δήμητρα), Θ. Κωστούλας (Δήμητρα).

3 ΓΚΟΛ: Κακλιάς (Δήμητρα), Καρατέεφ (Δήμητρα), Γκιάστας (Δαφνη),Ευαγγελός (Δάφνη) Ρεφουγιάτι (Μικροθήβες), Ξέρας (Αστέρας), Κανούτας (Ερμής).

2 ΓΚΟΛ: Στεφανής (Δήμητρα), Βούλγαρης (Δήμητρα), Π. Μπούρχας (Μυρμιδόνες),Τσαρέλας (Δάφνη), Παπαστεργίου (Δαφνη), Χρυσοστομίδης (Αγχίαλος), Κοτσέλος (Αγχίαλος), Μπιρμπίλης (Αθλος), Μπαρμπαγιανάκος (Αγροτικός), Παλάσης (Αγροτικός), Νιάκας (Αγροτικός), Πινιάρης (Ερμής), Ακριβόπουλος (Ερμής), Κυπτίου (Πανιώνιος), Δ. Φώτου (Πανιώνιος).

Η επόμενη (8η ) αγωνιστική

Αγροτικός - Απόλλων

Αστέρας - Ερμής

Ηρακλής Α.Θ. - Αχιλλέας

Δήμητρα - Άθλος

Μικροθήβες - Αγχίαλος

Πανιώνιος - Μυρμιδόνες

Ρεπό: Δάφνη

* Ακολουθήστε τον ΤΑΧΥΔΡΟΜΟ στο google news για άμεση ενημέρωση.
* Δείτε όλες τις τελευταίες ειδήσεις από τον Βόλο, την Μαγνησία, την Ελλάδα και τον κόσμο

Σχόλια
Δεν υπάρχουν σχόλια γι'αυτό το άρθρο
Αποστολή σχολίου
4
+
1
=