Πρώτη σέντρα στην Αγία Παρασκευή

Τελευταία ενημέρωση: 2017-11-25, 13:05:26
Πρώτη σέντρα στην Αγία Παρασκευή

Ρεπορτάζ: ΓΙΑΝΝΗΣ ΖΑΤΤΑΣ

Από την Αγία Παρασκευή ξεκινούν οι υποχρεώσεις των ομάδων της Α’ Κατηγορίας ΕΠΣΘ σήμερα Σάββατο, όπου στις 3μ.μ. η ομάδα του Στέλιου Μαλακασιώτη θα επιδιώξει να πάρει το πρώτο εντός έδρας τρίποντο, φιλοξενώντας τον Αίαντα Σούρπης στο πλαίσιο της 9ης αγωνιστικής.

Η συνέχεια της Α’ Κατηγορίας θα δοθεί αύριο Κυριακή, με τα υπόλοιπα έξι παιχνίδια, εκ των οποίων τα τέσσερα θα ξεκινήσουν στις 11π.μ., ένα στη 1μ.μ. και ακόμη ένα στις 3μ.μ.

Πιο συγκεκριμένα στην πρωινή ζώνη εντάσσονται οι αναμετρήσεις ανάμεσα σε Ηρακλή Βόλου-Μαγνησιακό, του Πηλέα με τον πρωτοπόρο της βαθμολογίας Θησέα Αγριάς, του Παγασητικού με την Ακρόπολη, με τη πιο δυνατή αναμέτρηση να αναμένεται να δοθεί στο γήπεδο του Σαρακηνού, με την ομώνυμη ομάδα να υποδέχεται τον Διαγόρα Στεφανοβικείου.

Στη 1μ.μ. η Σκιάθος θα φιλοξενήσει στο νησί τον Πρωτεσίλαο, τον οποίο και θέλει να πιάσει σε περίπτωση νίκης στη 2η θέση και τους 19 βαθμούς, όσους έχει συγκεντρώσει έως σήμερα η ομάδα του Πτελεού. Τέλος, στις 3μ.μ. στο γήπεδο της Αγχιάλου, ο Πύρασος ευελπιστεί να κατακτήσει το πρώτο τρίποντο εντός έδρας απέναντι στον Ανθιμο Γαζή, που παραμένει ουραγός της κατηγορίας.

Αναλυτικά το πρόγραμμα και οι τριάδες διαιτητών και βοηθών έχουν ως εξής: 

Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Σήμερα

Γηπ. Αγίας Παρασκευής (3μ.μ.)

Αγία Παρασκευή-Αίας

(Δημητριάδης, Δ. Σακκάς, Σκρίμπας)

Αύριο

Γηπ. Βασδέκειο (11π.μ.)

Ηρακλής Β.-Μαγνησιακός

(Γ. Τασιόπουλος, Κόκκαλης, Δ. Σακκάς)

Γηπ. ΕΤΒΑ (11π.μ.)

Πηλέας-Θησέας

(Σαμαράς, Γοργόρης, Τσάγγαρης)

Γηπ. Σαρακηνού (11π.μ.)

Σαρακηνός-Διαγόρας

(Νικόπουλος, Καρακίτσος, Μαγουλιανίτης)

Γηπ. Βοηθητικό ΕΑΚ (11π.μ.)

Παγασητικός-Ακρόπολη

(Βαρτσάκης, Χ. Παπαδημητρίου, Τριφονίδης)

Γηπ. Σκιάθου (1μ.μ.)

Σκιάθος-Πρωτεσίλαος

(Θεοχάρης, Α. Αναστασίου, Π. Αναστασίου)

Γηπ. Ν. Αγχιάλου (3μ.μ.)

Πύρασος-Ανθιμος Γαζής

(Ρούσης, Αντωνίου, Θ. Τασιόπουλος)

Οι σκόρερ

9 ΓΚΟΛ: Θ. Παπαδόπουλος (Πρωτεσίλαος)

5 ΓΚΟΛ: Σ. Χατζητρακόσιας (Μαγνησιακός), Χυσάι (Σκιάθος), Θρ. Βαλωτής (Πρωτεσίλαος)

4 ΓΚΟΛ: Ι. Κοντοβάς (Σαρακηνός), Καραγιάννης (Αγία Παρασκευή), Κατσαβριάς (Αίας), Δημόπουλος (Πηλέας), Αραμπατζής (Θησέας), Κοτζαθανάσης (Θησέας)

3 ΓΚΟΛ: Θ. Κοντοβάς (Μαγνησιακός), Δανηλόπουλος (Μαγνησιακός), Μαλάκος (Σκιάθος), Ζαχαράκης (Πύρασος), Δαμάσκος (Πύρασος), Π. Κόκκας (Ακρόπολη), Τσουκάλης (Ακρόπολη), Τσιουρής (Σαρακηνός), Παπαστεργίου (Σαρακηνός), Γκάμπας (Σαρακηνός), Νούσιας (Ηρακλής), Μπιρτσάι (Αίας), Χειλάς (Αίας), Κουβελάς (Διαγόρας), Μίλτος (Θησέας), Βλάχος (Θησέας)

2 ΓΚΟΛ: Αλ. Οικονόμου (Μαγνησιακός), Τζήμας (Α. Γαζής), Κίτσας (Α. Γαζής), Φιλιππούλης (Σκιάθος), Σαμαράς (Πύρασος), Σ. Αξιώτης (Ακρόπολη), Τ. Κολημήτρας (Ακρόπολη), Μιχολίτσης (Ακρόπολη), Ι. Μόσιος (Ακρόπολη), Αν. Μαστακούλης (Σαρακηνός), Καλαμάτας (Σαρακηνός), Ρακής (Σαρακηνός), Ασλάνογλου (Ηρακλής), Πετρόπουλος (Ηρακλής), Μπάμπα (Ηρακλής), Μπραχόλι (Παγασητικός), Μαριγκλέν (Πρωτεσίλαος), Κ. Κόρκος (Πρωτεσίλαος), Θ. Κόρκος (Πρωτεσίλαος), Τρίμης (Αγία Παρασκευή), Τσελεπίδης (Πηλέας) Καραμανλής (Διαγόρας), Πάσχος (Διαγόρας)

Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Συνέχεια στο νικηφόρο και αήττητο σερί τους θέλουν να δώσουν στο πρωτάθλημα της Β’ Κατηγορίας ΕΠΣΘ, Αγία Άννα και Τοξότης στον Α’ Ομιλο που υποδέχονται σήμερα στις 3μ.μ. Ν.Α. Νίκης και Λεχώνια αντίστοιχα, ενώ στο Β’ Ομιλο η Δήμητρα θέλει την 7η σερί επιτυχία - τρίποντο, παίζοντας αύριο στο γήπεδο Ι.Μ. Δημητριάδος στις 11π.μ. απέναντι στον νεανικό Ερμή. Αναλυτικά το πρόγραμμα και οι τριάδες των διαιτητών στους δύο ομίλους έχει ως εξής:

A’ όμιλος

Σήμερα

Γηπ. Γατζέας (3μ.μ.)

Α.Ε. 2002-Κένταυρος Ν.Π.

(Πλακιάς, Σφυρής, Μπασδάνη)

Γηπ. Βοηθητικό ΕΑΚ (3μ.μ.)

Τοξότης-ΝΑ Νίκης

(Χαλβατζάκος, Ζακυνθινός, Μπαρτζιάλης)

Γηπ. Μαγνησιακού (3μ.μ.)

Ν. Μαγνησιακός-Ιάσων ΑΜ

(Βαρτσάκης, Τσολακίδης, Καφτεράνης)

Γηπ. Αγίας Άννας (3μ.μ.)

Αγία Αννα-Λεχώνια

(Λιάγκος, Α. Αναστασίου, Θ. Τασιόπουλος)

Γηπ. Ι.Μ. Δημητριάδος (3μ.μ.)

Ιωλκός-Ελευθεριακός

(Βέργου, Γοργόρης, Καρακίτσος)

Αύριο

Γηπ. Βοηθητικό ΕΑΚ (11π.μ.)

Εθνικός-Μακρινίτσα

(Αθηναίος, Θ. Παπαδημητρίου, Σκρίμπας)

Ρεπό: Δύναμη 

Οι σκόρερ

7 ΓΚΟΛ: Λ. Δενελάβας (Τοξότης)

5 ΓΚΟΛ: Κ. Σιόβας (Ιωλκός)

4 ΓΚΟΛ: Αντωνίου (Αγία Άννα), Τσίρος (Αγία Άννα)

3 ΓΚΟΛ: Στουμποβίκος (ΑΕ 2002), Θεοδωρόπουλος (Ιάσων Α.Μ.), Μπερτζέμης (Ιάσων Α.Μ.), Ζατσάη (Ιάσων Α.Μ.), Φιλατζικιώτης (Αγία Άννα), Κανδήλας(Αγία Άννα), Ν. Δενελάβας (Τοξότης), Τσένα (Εθνικός)

2 ΓΚΟΛ: Παπαϊωάννου (ΑΕ 2002), Μούτος (Δύναμη), Κ. Τσιουρέλης (Αγία Άννα), Α. Κωτούλας (Αγία Άννα), Χρόνης (Ν.Α. Νίκης), Φραγκογιάννης (Ιωλκός), Ε. Τσιργής (Αργαλαστή), Πότσκα (Αργαλαστή), Θεοδώρου (Εθνικός)

B’ όμιλος

Σήμερα

Γηπ. Καναλίων (3μ.μ.)

Απόλλων Καν.-Αστέρας

(Νικόπουλος, Αντωνίου, Δημητράκης)

Γηπ. Αϊδινίου (3μ.μ.)

Αγροτικός-Ηρακλής Α.Θ.

(Αθηναίος, Κατσιγιαννάκης, Π. Σακκάς)

Γηπ. Αλμυρού (3μ.μ.)

Αθλος-Δάφνη

(Σαμαράς, Γερμάνης, Μπέλλου)

Αύριο

Γηπ. Ι.Μ. Δημητριάδος (11π.μ.)

Ερμής-Δήμητρα

(Παλτατζής, Κατσιγιαννάκης, Σαρακατσάνος)

Γηπ. Αχιλλείου (3μ.μ.)

Αχιλλέας-Μικροθήβες

(Δημητριάδης, Δημητράκης, Ζακυνθινός)

Γηπ. Αγχιάλου (3μ.μ.)

Αγχίαλος-Πανιώνιος

(Κούστας, Κ. Τασιόπουλος, Τσολακίδης)

Ρεπό: Μυρμιδόνες

Οι σκόρερ

10 ΓΚΟΛ: Καραγιώργος (Αγχίαλος)

7 ΓΚΟΛ: Θ. Παρίσσης (Ηρακλής Α.Θ.)

6 ΓΚΟΛ: Α. Αραπίτσας (Δήμητρα), Καλέμι (Μικροθήβες)

5 ΓΚΟΛ: Πιπινής (Μυρμιδόνες), Ι. Παναγιώτου (Αχιλλέας), Κάρρος (Αστέρας)

4 ΓΚΟΛ: Θ. Θ. Κωστούλας (Δήμητρα)

3 ΓΚΟΛ: Κακλιάς(Δήμητρα), Ξηροκώστας (Δήμητρα) Καρατέεφ (Δήμητρα), Γκιάστας (Δάφνη), Ξέρας (Αστέρας), Κανούτας (Ερμής)

2 ΓΚΟΛ: Στεφανής (Δήμητρα), Βούλγαρης (Δήμητρα), Π. Μπούρχας (Μυρμιδόνες),Καρακίτσιος (Δάφνη), Τσαρέλας (Δάφνη), Χρυσοστομίδης (Αγχίαλος), Κοτσέλος (Αγχίαλος), Ρεφουγιάτι (Αγχίαλος), Μπιρμπίλης (Αθλος), Μπαρμπαγιανάκος (Αγροτικός), Πινιάρης (Ερμής), Ακριβόπουλος (Ερμής), Κυπτίου (Πανιώνιος), Δ. Φώτου (Πανιώνιος)

Σχόλια
Δεν υπάρχουν σχόλια γι'αυτό το άρθρο
Αποστολή σχολίου
4
+
6
=