Ενδιαφέρον … Β’ Κατηγορίας

Τελευταία ενημέρωση: 2017-11-11, 12:10:08
Ενδιαφέρον … Β’ Κατηγορίας

Επιμέλεια: ΒΑΣΙΛΗΣ ΖΗΝΕΛΗΣ

Ενδιαφέρον  Β΄ Κατηγορίας υπάρχει σήμερα στο τοπικό πρωτάθλημα της ΕΠΣΘ, καθώς ολόκληρη η 7η αγωνιστική στην Α’ Κατηγορία γίνεται αύριο Κυριακή. Σήμερα στην 5η αγωνιστική της Β΄ Κατηγορίας γίνονται 8 ματς με τους πρωτοπόρους  να  αγωνίζονται εκτός έδρας.

Από τις ομάδες που στον Α’ όμιλο της Β’ Κατηγορίας ΕΠΣΘ έχουν 4 νίκες, η Αγία Άννα αγωνίζεται εκτός έδρας με τον Νέο Μαγνησιακό, ενώ ο Τοξότης κάνει το ρεπό του, κάτι που έκανε την περασμένη  αγωνιστική, και ο Εθνικός, που επίσης έχει μόνο νίκες (αλλά 3) αγωνίζεται αύριο το πρωί υποδεχόμενος την Ένωση Λεχωνίων Νηλέα.

Να σημειωθεί ότι στην επόμενη (6η) είναι η σειρά της Αγίας  Άννας για το ρεπό, ενώ από την 8η αρχίζουν τα ντέρμπι με το Εθνικός-ΑΕ 2002, στην 9η θα παίξουν Τοξότης-Εθνικός, στην 10η θα παίξουν Τοξότης-ΑΕ 2002 αλλά και Εθνικός-Αγία Άννα, στην 11η Αγία Άννα-Τοξότης και στην 12η Αγία Άννα-ΑΕ 2002, με  την τελευταία να κάνει ρεπό στην 13η και σήμερα είναι γηπεδούχος έχοντας  την ευκαιρία να μείνει 2η με ισοβαθμία.

Χωρίς νίκη είναι  ως τώρα οι Νέοι Αθλητές Νίκης (που παίζουν εκτός με Μακρινίτσα), ενώ χωρίς βαθμό είναι η Ιωλκός και ο Κένταυρος Ν.Π. που είναι γηπεδούχοι σήμερα και αύριο υποδεχόμενοι αντίστοιχα την Δύναμη και τον Ιάσονα Α.Μ.

Η Δήμητρα που είναι η μοναδική ομάδα με τέσσερις νίκες στον Β’ όμιλο της Β’ ΕΠΣΘ, αγωνίζεται για το 5 στα 5  στα Κανάλια με τον Απόλλωνα ενώ εκτός έδρας παίζουν και οι Μικροθήβες που διατηρούν το αήττητο.

Χωρίς νίκη στον β΄ Όμιλο είναι ο νεανικός Ερμής και τα Κανάλια.

Στην αυριανή 7η αγωνιστική  της Α΄ Κατηγορίας ο πρωτοπόρος και αήττητος Θησέας αλλάζει έδρα παίζοντας στο βοηθητικό του ΕΑΚ με το Άνθιμο Γαζή,  ενώ ο Πύρασος επιστρέφει στην φυσική του έδρα του αν και ως γηπεδούχος δεν έχει νίκη.

Το πρόγραμμα  του Σαββατοκύριακου σε Α΄ και Β΄ Ε.Π.Σ.Θ  έχει ως εξής:

Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ (7η αγωνιστική)

Κυριακή 12 Νοεμβρίου

Γηπ. «Βασδέκειο» (11π.μ): Ηρακλής Β. - Διαγόρας (Αθηναίος, Α. Αναστασίου, Γεωργατζής)

Γηπ. ΕΤΒΑ (11π.μ): Πηλέας - Ακρόπολη (Χαλβατζάκος, Καρακίτσος, Αντωνίου)

Γηπ. Σαρακηνού (12μ): Σαρακηνός - Σκιάθος (Καλατζής, Χ. Παπαδημητρίου, Δ. Σακκάς)

Γηπ. Μαγνησιακού (3μ.μ): Μαγνησιακός - Αίας (Χαλβατζάκος, Χ. Παπαδημητρίου, Μαγουλιανίτης)

Γηπ. Αγχιάλου (3μ.μ): Πύρασος - Πρωτεσίλαος (Κούστας, Τσολακίδης, Δημητράκης)

Γηπ. Αγίας Παρασκευής(3μ.μ): Αγ. Παρασκευή - Παγασητικός (Νικόπουλος, Γεωργατζής, Π.Αναστασίου)

Γηπ. Βοηθητικό ΕΑΚ (3μ.μ): Θησέας - Ανθιμος Γαζής (Γ. Τασιόπουλος, Αγγελόπουλος, Κ. Τασιόπουλος)

Οι σκόρερ

9 ΓΚΟΛ: Θ. Παπαδόπουλος (Πρωτεσίλαος)

4 ΓΚΟΛ: Σ. Χατζητρακόσιας (Μαγνησιακός), Χυσάι (Σκιάθος), Ι. Κοντοβάς (Σαρακηνός), Καραγιάννης (Αγία Παρασκευή), Κατσαβριάς (Αίας), Αραμπατζής (Θησέας)

3 ΓΚΟΛ: Θ. Κοντοβάς (Μαγνησιακός), Δανηλόπουλος (Μαγνησιακός), Π. Κόκκας (Ακρόπολη), Τσουκάλης (Ακρόπολη), Παπαστεργίου (Σαρακηνός), Νούσιας (Ηρακλής), Κουβελάς (Διαγόρας), Κοτζαθανάσης (Θησέας)

2 ΓΚΟΛ: Αλ. Οικονόμου (Μαγνησιακός), Τζήμας (Α. Γαζής), Κίτσας (Α. Γαζής), Μαλάκος (Σκιάθος),Φιλιππούλης (Σκιάθος), Δαμάσκος (Πύρασος), Σαμαράς (Πύρασος), Ι. Μόσιος (Ακρόπολη), Αν. Μαστακούλης (Σαρακηνός), Γκάμπας (Σαρακηνός),Καλαμάτας (Σαρακηνός), Ρακής (Σαρακηνός), Ασλάνογλου (Ηρακλής), Πετρόπουλος (Ηρακλής), Μπάμπα (Ηρακλής), Α. Λάμπος (Πρωτεσίλαος), Μαριγκλέν (Πρωτεσίλαος), Θρ. Βαλωτής (Πρωτεσίλαος), Τρίμης (Αγία Παρασκευή), Χειλάς (Αίας), Δημόπουλος (Πηλέας), Βλάχος (Θησέας)

Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ (5η αγωνιστική)

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

Σήμερα Σάββατο 11 Νοεμβρίου

Γηπ. Γατζέας (3μ.μ): Α.Ε. 2002 - Ελευθεριακός (Ρούσης, Αγγελόπουλος, Δ. Σακκάς)

Γηπ. Πορταριάς (3μ.μ): Μακρινίτσα - Ν.Α. Νίκης (Κούστας, Γερμάνης, Τσαγκάρης)

Γηπ. Άλλης Μεριάς (3μ.μ): Ιωλκός - Δύναμη (Νικόπουλος, Καφτεράνης, Μπέλλου)

Γηπ. Βοηθητικό ΕΑΚ (3μ.μ): Νέος Μαγνησιακός - Αγία Άννα (Πλακιάς, Π. Σακκάς, Μαγουλιανίτης)

Κυριακή 12 Νοεμβρίου

Γηπ. Βοηθητικό ΕΑΚ (11π.μ): Εθνικός - Λεχώνια/Νηλέας (Σαμαράς, Π. Αναστασίου, Σκρίμπας)

Γηπ. Αργαλαστής (3μ.μ): Κένταυρος Ν.Π. - Ιάσων Α.Μ. (Βλάχος, Καφτεράνης, Ευσταθιάδης)

Ρεπό: Τοξότης.

Οι σκόρερ

7 ΓΚΟΛ: Λ. Δενελάβας (Τοξότης)

4 ΓΚΟΛ: Αντωνίου (Αγία Άννα), Κ. Σιόβας (Ιωλκός)

3 ΓΚΟΛ: Θεοδωρόπουλος (Ιάσων Α.Μ.)

2 ΓΚΟΛ: Στουμποβίκος (ΑΕ 2002), Τσίρος (Αγία Άννα), Κανδήλας(Αγία Άννα), Α. Κωτούλας (Αγία Άννα), Φιλατζικιώτης (Αγία Άννα), Ν. Δενελάβας(Τοξότης), Ε. Τσιργής (Αργαλαστή), Τσένα (Εθνικός), Θεοδώρου(Εθνικός)

Β΄ΟΜΙΛΟΣ

Σήμερα Σάββατο 11 Νοεμβρίου

Γηπ. Καναλίων (3μ.μ): Απόλλων Κ.- Δήμητρα Ευξεινούπολης (Γ. Τασιόπουλος, Τριφονίδης, Τσολακίδης)

Γηπ. Αγ. Θεοδώρων (3μ.μ): Ηρακλής Α.Θ. - Μικροθήβες (Σαμαράς Αντώνιου, Ζακυνθινός)

Γηπ. Ριζομύλου (3μ.μ): Αστέρας - Δάφνη (Βλάχος, Σφυρής ,Αναστασίου)

Γηπ. Αϊδινίου (3μ.μ): Αγροτικός - Πανιώνιος (Βαρτσάκης, Σκρίμπας, Θ. Παπαδημητρίου)

Κυριακή 12 Νοεμβρίου

Γηπ. Ι.Μ. Δημητριάδος (3μ.μ): Ερμής - Μυρμιδόνες (Λιάγκος, Θ. Τασιόπουλος, Μπασδάνης)

Γηπ. Ευξεινούπολης (3μ.μ): Άθλος - ΑΣ Αγχίαλος (Παλτατζής, Κόκκαλης, Σαρακατσιάνος)

Ρεπό: Αχιλλέας Αχιλλείου

Οι σκόρερ

7 ΓΚΟΛ: Καραγιώργος (Αγχίαλος)

5 ΓΚΟΛ: Ι. Παναγιώτου (Αχιλλέας), Θ. Παρίσσης (Ηρακλής Α.Θ.)

4 ΓΚΟΛ: Καλέμι (Μικροθήβες) Κάρρος (Αστέρας)

3 ΓΚΟΛ: Α. Αραπίτσας (Δήμητρα)

2 ΓΚΟΛ: Πιπινής (Μυρμιδόνες), Π. Μπούρχας (Μυρμιδόνες), Στεφανής (Δήμητρα), Ξηροκώστας (Δήμητρα) Βούλγαρης (Δήμητρα), Καρατέεφ (Δήμητρα), Γκιάστας (Δαφνη), Καρακίτσιος (Δάφνη), Μπιρμπίλης (Αθλος), Ξέρας (Αστέρας), Μπαρμπαγιανάκος (Αγροτικός), Πινιάρης (Ερμής), Ακριβόπουλος (Ερμής).

Σχόλια
Δεν υπάρχουν σχόλια γι'αυτό το άρθρο
Αποστολή σχολίου
6
+
7
=