Εκτός έδρας παίζουν… για την κορυφή

Τελευταία ενημέρωση: 2017-11-03, 16:10:26
Εκτός έδρας παίζουν… για την κορυφή

Επιμέλεια: Βασίλης Ζηνέλης

Εκτός έδρας αγωνίζονται το Σαββατοκύριακο οι περισσότεροι πρωτοπόροι των τοπικών πρωταθλημάτων θέλοντας να διατηρηθούν στις κορυφές… και μετά την 6η αγωνιστική στην Α’ Κατηγορία και την 4η στη Β’ Ε.Π.Σ.Θ.

Στην Α΄ Κατηγορία, ο πρωτοπόρος και μόνος αήττητος Θησέας, δοκιμάζεται το Σαββάτο στο Σέσκλο από την αήττητη στην έδρα της Ακρόπολη, ενώ και ο δεύτερος Μαγνησιακός έχει δύσκολο έργο παίζοντας την Κυριακή στη Σκιάθο, με την ομάδα του νησιού να μετρά τρεις συνεχόμενες νίκες. Επίσης την Κυριακή το πρωί ο Παγασητικός, που είναι η μόνη ομάδα χωρίς νίκη, θα υποδεχτεί τον Σαρακηνό.

Στην Β΄ Κατηγορία στον Α΄ Όμιλο από τις ομάδες που έχουν μόνο νίκες και είναι στην κορυφή μόνο η Αγία Άννα είναι γηπεδούχος υποδεχόμενη την Ιωλκό που δεν έχει βαθμό, ενώ ο Τοξότης δοκιμάζεται εκτός έδρας από τον Νέο Μαγνησιακό και ο Εθνικός κάνει το ρεπό του.

Στον Β΄ Όμιλο, η μοναδική ομάδα που έχει το 3 στα 3, η Δήμητρα, δοκιμάζεται στον Βόλο από τη Δάφνη, ενώ συνολικά στην κατηγορία στην 4η αγωνιστική 8 ομάδες θέλουν να διατηρήσουν το αήττητο και άλλες 8, θα επιδιώξουν την πρώτη τους νίκη…

Το πρόγραμμα του Σαββατοκύριακου και οι διαιτητές των αγώνων σε Α΄ και Β΄ Κατηγορία ΕΠΣΘ έχει ως εξής:

Α΄ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ (6η αγωνιστική)

Σάββατο 4 Νοεμβρίου

Γηπ. Γατζέας (3μ.μ.): Ανθ. Γαζής- Ηρακλής: Βαρτσάκης, Σακκάς Π., Τασιόπουλος Θ.

Γηπ. Σέσκλου (3μ.μ.): Ακρόπολη- Θησέας: Βλάχος, Αναστασίου, Α. Σφυρής

Γηπ. Αγίας Παρασκευής (3μ.μ.): Αγία Παρασκευή- Πύρασος: Χαλβατζάκος, Αντωνίου, Τριφονίδης

Κυριακή 5 Νοεμβρίου

Γηπ. Βοηθητικό ΕΑΚ (11π.μ.): Παγασητικός- Σαρακηνός: Δημητριάδης, Μαγουλιανίτης, Σκρίμπας

Γηπ.Σκιάθου ( 12μ.): Σκιάθος- Μαγνησιακός: Βλάχος,Γόργορης, Αντωνίου

Γηπ. Σούρπης (3μ.μ.): Αίας Σούρπης – Διαγόρας: Νικόπουλος, Κόκκαλης, Γιάννης,

Γηπ. Πτελεού (3μ.μ.): Πρωτεσίλαος- Πηλέας: Καλατζής, Γεωργατζής, Αναστασίου

Β΄ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ (4η αγωνιστική)

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

Σάββατο 4 Νοεμβρίου

Γηπ. «Π.Μαγουλάς» (3μ.μ.): Ν. Αθλητές Νίκης-ΑΕ 2002: Τασιόπουλος Γ., Σκρίμπας, Κόκκαλης

Γηπ. Αλ.Μεριάς (3μ.μ.): Ιάσων Α.Μ.-Ελευθεριακός: Παλιούρας, Τσαγγάρης, Σαρακατσάνος

Γηπ. Λεχωνίων (3μ.μ.): Εν.Λεχ./Νηλέας –Μακρινίτσα: Πλακιάς, Κατσιγιαννάκης, Καφτεράνης

Γηπ. Olimpico (3μ.μ.): Αγία Άννα-Ιωλκός: Λιάγκος, Παπαδημητρίου Θ., Γερμάνης

Γηπ. Μαγνησιακού (3μ.μ.): Νέος Μαγνησιακός-Τοξότης: Κούστας, Αγγελόπουλος, Ζακυνθινός

Κυριακή 5 Νοεμβρίου

Γηπ. Βοηθητικό ΕΑΚ (3μ.μ.): Δύναμις-Κένταυρος Ν.Π.: Παλτατζής, Τασιόπουλος Θ.,Παπαδημητρίου

Ρεπό: Εθνικός

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

Σάββατο 4 Νοεμβρίου

Γηπ. Μικροθηβών (3μ.μ.): Μικροθήβες-Απόλλων Καναλίων: Αθηναίος, Γόργορης, Δημητράκης

Γηπ. Βοηθητικό ΕΑΚ (3μ.μ.): Δάφνη-Δήμητρα Ευξεινούπολης: Νικόπουλος, Σακκάς Δ., Μαγουλιανίτης

Γηπ. Ι.Μ. Δημητριάδος (3μ.μ.): Πανιώνιος-Ηρακλής: Α.Θ. Βέργου, Καρακίτσος, Μπασδάνη

Γηπ. Πλατάνου (3μ.μ.): Μυρμιδόνες-Αστέρας Ριζομύλου: Σαμαράς, Τσολακίδης, Γιάννης

Κυριακή 5 Νοεμβρίου

Γηπ. Αγχιάλου (3μ.μ.): ΑΣ Αγχίαλος-Ερμής: Αθηναίος, Μπαρτζιάλης, Αγγελόπουλος

Γηπ. Ευξεινούπολης (3μ.μ.): Άθλος-Αχιλλέας Αχιλλείου: Σαμαράς, Τασιόπουλος Κ., Σφυρής

Ρεπό: Αγροτικός

Σχόλια
Δεν υπάρχουν σχόλια γι'αυτό το άρθρο
Αποστολή σχολίου
5
+
6
=