Κορυφώνεται το ενδιαφέρον στα τοπικά πρωταθλήματα

Τελευταία ενημέρωση: 2008-03-29, 00:00:00
Δέκα αγωνιστικές έχουν απομείνει ως τη λήξη των τοπικών πρωταθλημάτων της Ε.Π.Σ.Θ. και το ενδιαφέρον κορυφώνεται με δοκιμασίες πρωτοπόρων, αλλά και ντέρμπι κορυφής στο πρόγραμμα της 25ης αγωνιστικής σε Α και Β κατηγορία Ε.Π.Σ.Θ. σήμερα και αύριο.
Από σήμερα η έναρξη των αγώνων θα γίνει στις 4.30 μ.μ. και το ίδιο ισχύει και για αύριο Κυριακή που γίνονται οι υπόλοιποι αγώνες και η 22η αγωνιστική της Γ κατηγορίας...
Στην Α’ κατηγορία, μια αγωνιστική πριν το μεγάλο ντέρμπι Πυράσου –Πρωτεσιλάου, στο οποίο πολλοί λένε ότι θα κριθεί ο τίτλος, και οι δυο διεκδικητές έχουν δύσκολα ματς, με την πρωτοπόρο ομάδα της Αγχιάλου αήττητη εκτός έδρας να δοκιμάζεται στο Σέσκλο και την ομάδα της Ένωσης Πτελεού/ Αχιλλείου να υποδέχεται στην αήττητη έδρα της τον πάντα υπολογίσιμο Κένταυρο.
Στην Β΄ κατηγορία γίνεται ένα ακόμη ντέρμπι της τετράδας ανόδου, με τον Σαρακηνό να υποδέχεται τα Κανάλια, ενώ στη Γ κατηγορία η πρωτοπόρος και αήττητη Χλόη υποδέχεται τον δεύτερο Διαγόρα...
Το πρόγραμμα και οι διαιτητές των αγώνων των τοπικών πρωταθλημάτων το σαββατοκύριακο έχουν ως εξής:

Α ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ 25η αγωνιστική
Σήμερα Σάββατο 29 Μαρτίου

*Γηπ. Βοηθητικό ΕΑΚ (4.30 μ.μ.): Εθνικός Β.-Άρης Μελισσατίκων (Α.Δαλούκας,)
*Γηπ. Αερινού (4.30 μ.μ.): Δόξα Αερινού-Πανιώνιος Ν. Ιωνίας (Ι.Κούστας)
*Γηπ. Λεχωνίων (4.30 μ.μ.): Άνω Λεχώνια-Νηλέας (Χουρίδης)
*Γηπ. Σέσκλου (4.30 μ.μ.): Ακρόπολη Σέσκλου-Πύρασος (Δ.Γκόλιας)
*Γηπ. Πτελεού (4.30 μ.μ.): Πρωτεσίλαος-Κένταυρος Β. (Σκουλάς)
*Γηπ. Μαγνησιακού (4.30 μ.μ.): Μαγνησιακός-Αίας Σούρπης (Παπαδόπουλος,)
Κυριακή 30 Μαρτίου
*Γηπ. Σέσκλου (4.30 μ.μ.): Κεραυνός Σαμπάναγα-Δήμητρα Ευξ/πολης (Α.Δαλούκας)
*Γηπ. Αϊδινίου (12 μ.): Αγροτικός Αϊδινίου- Σκιάθος (Κουζάκης)
*Γηπ. Αλμυρού (4.30 μ.μ.): Γ.Σ. Αλμυρού-Ιάσων Διμηνίου (Σκουλάς)


Σκόρερ Α κατηγορίας
*29 ΓΚΟΛ:Αποστόλης Πλασταράς (Πρωτεσίλαος)
*26 ΓΚΟΛ: Αθ. Κωστούλας (Πρωτεσίλαος)
*24 ΓΚΟΛ: Τάσος Ζαρκάδας (Ιάσων),
*14 ΓΚΟΛ: Γιάννης Παπαστεργίου (Νηλέας)
*13 ΓΚΟΛ: Κ. Κίτσιος (Πύρασος), Λευτέρης Δενελάβας (Νηλέας), Ανδρ. Τσεκούρας (Κεραυνός), Α. Πετρίδης (Πύρασος)
*12 ΓΚΟΛ: Ι. Παναγιώτου (Πρωτεσίλαος)
*11 ΓΚΟΛ: Τάκης Μπαντέκας (Κένταυρος), Γ. Τσαντόπουλος (Κένταυρος), Απ. Πακλατζής
10 ΓΚΟΛ: Ν.Κίτσιος (Μαγνησιακός), Α. Κωστόπουλος (Πανιώνιος)
*9 ΓΚΟΛ: Ν. Χαλάτσης (Αίας), Πούλιος (Ακρόπολη), Τζ. Βαΐτσης (ΓΣΑ), Ι. Κωτούλας (Κεραυνός)
*8 ΓΚΟΛ: Ι. Πάσιος, Απ. Μπιζάτης (ΓΣΑ), Π. Κοντοβάς (Πύρασος), Ι. Γεωργούδης (Δόξα)
*7 ΓΚΟΛ: Ι. Φασουράκης (Πύρασος), Σιαμέτης (ΓΣΑ), Ε. Ελευθερίου (Αγροτικός), Σπ. Γκάγκας (Ακρόπολη), Ε. Μπιρτσάϊ (Αίας) Δ. Φραγγούλης (ΓΣΑ), Ν. Τσουκάλης (Ακρόπολη), Γ. Μιχολίτσης (Δόξα)


Β ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ 25η αγωνιστική
Σήμερα Σάββατο 29 Μαρτίου


*Γηπ. Νεάπολης (4.30 μ.μ.): Δάφνη–Αετός Κερασιάς (Κουζάκης)
*Γηπ. Στεφανοβικείου (4.30 μ.μ.): Αγία Παρασκευή-Μυρμιδόνες (Δ.Κρητικός)
*Γηπ.Πορταριάς (4.30 μ.μ.): Ορμίνιο-Ιάσων Άλλης Μεριάς (Α.Τρυφωνίδης)
*Γηπ.ΕΤΒΑ (4.30 μ.μ.): Διόνυσος -Νέοι Αθλητές Νίκης (Παναγιωτόπουλος)

Κυριακή 30 Μαρτίου

*Γηπ. Μικροθηβών (4.30 μ.μ.): Μικροθήβες-Μακρινίτσα (Παπαδόπουλος)
*Γηπ. Σαρακηνού (4.30 μ.μ.): Σαρακηνός-Απόλλων Καναλίων (Δ.Κρητικός)
*Γηπ.Σκοπέλου (12 μ.): Σκόπελος-Πηλέας (Γ.Κρητικός)
*Αργώ Ν. Παγασών -Α.Ε. 2002 0-2 α.α
*Παναγροτικός-Ιωλκός 0-2 α.α.

Σκόρερ Β κατηγορίας
*14 ΓΚΟΛ: Γιώργος Καρτάλης (Αγία Παρασκευή), Λευτέρης Τζανετόπουλος (Δάφνη)
*12 ΓΚΟΛ: Καραθόδωρος (Μικροθήβες), Άλεξ Οσαρόγκε (Αετός), Δημήτρης Κόφφας (Ν.Α.Νίκης), Δοδότσιος (Αετός), Π. Χρυσοφός (Σκόπελος)
*11 ΓΚΟΛ: Ζατσάϊ (Αετός)
*10 ΓΚΟΛ: Δ. Καραμίχαλος (Δάφνη)
*9 ΓΚΟΛ: Δ. Βαριάμης (Ορμίνιο), Κώστας Παπαστεργίου (Δάφνη), Ι. Κοντοβάς (Ορμίνιο), Μαρούγκας (Ιωλκός), Τριανταφύλλου (Κανάλια), Χισάϊ (Σκόπελος)
*8 ΓΚΟΛ: Δ .Τριχιάς (Ορμίνιο), Ζαρίφης (Ν.Α.Νίκης)
*7 ΓΚΟΛ: Τσίρος (Ορμίνιο), Χ. Κώστας (Κανάλια), Κ. Σαρακατσάνος (Μακρινίτσα), Βαρβέκης (Κανάλια), Σούδης (Κανάλια), Δημητρόπουλος (Μακρινίτσα), Αδαμάκος (Μακρινίτσα), Τζιότζιος (Μακρινίτσα).

Γ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ 22η αγωνιστική
Κυριακή 30 Μαρτίου
*Γηπ. ΕΤΒΑ (4.30 μ.μ.): Ηρακλής Β.-Τρίκερι (Τριάντος)
*Γηπ.Καναλίων (4.30 μ.μ.): Νίκη Περιβλέπτου-Κένταυρος Ζαγοράς (Μπουργάνης)
*Γηπ.Γατζεας (11 π.μ.): Κισσός-Άνθιμος Γαζής (Κούστας)
*Γηπ.ΕΤΒΑ (11 π.μ.): Ερμής-Α.ΠΟ. Βόλου (Κουλάκογλου)
*Γηπ. Χλόης (11 π.μ.): Χλόη-Διαγόρας (Παπαδόπουλος)
*Γηπ. Αργαλαστής (4.30 μ.μ.): Κενταυρος Αργαλαστής -Ηρακλής Αγ. Θεοδώρων (Νεοχωρίτη)
*Γηπ. Μαγνησιακού (11 π.μ.): Παγασητικός-Άρης Ανθοτόπου (Κόκκαλης)
*Τοξότης –Βένετο.

Σκόρερ Γ Κατηγορίας

*24 ΓΚΟΛ:Ανανίας Παντελής (Α.Γαζής)
*22 ΓΚΟΛ: Λεωνίδας Γκάγκας (Χλόη)
*20 ΓΚΟΛ: Τριπιτσίδης (Ερμής)
*19 ΓΚΟΛ: Βλάχος (Διαγόρας)
*16 ΓΚΟΛ: Σανίδας (Διαγόρας)
*13 ΓΚΟΛ: Φ. Μαλισιόβας (Α.Γαζής)
*12 ΓΚΟΛ: Λίταινας (Χλόη),Β.Αργυρίου (Ηρακλής Α.Θ.), Μ. Μακρόπουλος (Ηρακλής Β.)
*11 ΓΚΟΛ: Καραδημήτρης (Διαγόρας)
*10 ΓΚΟΛ: Ντόντος (Χλόη).

Οι εκκρεμότητες


Από την 20η αγωνιστική της Β’ κατηγορίας εκκρεμεί το ματς Σκόπελος-Αετός Κερασιάς που αναβλήθηκε 3 φορές, ενώ για την 20η αγωνιστική της Γ΄ κατηγορίας Ε.Π.Σ.Θ. εκκρεμεί ο αγώνας Ερμής-Νίκη Περιβλέπτου.
Ακόμη για την Α’ κατηγορία εκκρεμεί ο αγώνας Δήμητρα-Σκιάθος (22η αγωνιστική) και για τη Β΄ κατηγορία το ματς για την 22η αγωνιστική Σκόπελος – Σαρακηνός.


Πρωτάθλημα Ακαδημιών

Για το Πρωτάθλημα Ακαδημιών της Ε.Π.Σ.Θ. στις κατηγορίες Προπαίδων και Τζούνιορ
το πρόγραμμα της 9ης αγωνιστικής έχει ως εξής:
ΠΡΟΠΑΙΔΩΝ
ΣΗΜΕΡΑ
Γηπ. ΕΤΒΑ (10.30 π.μ.) Αγία Παρασκευή - Κένταυρος Αργαλαστής
Γηπ. Μαγνησιακού (10.00 π.μ.) Μαγνησιακός - Θησέας
Γηπ. ΟΣΕ (10.00 π.μ.) Ν.Α. Νίκης - Ερμής
Γηπ. Αλλης Μεριάς (11.00 π.μ.) ΑΣΚ Ολυμπιακός - Δήμητρα Ευξεινούπολης
Γηπ. Βελεστίνου (11.00 π.μ.) Ρήγας Φεραίος - Γ.Σ. Αλμυρού
Γηπ. Σαρακηνού (11.30 π.μ.) Σαρακηνός - Αρης Μελισατίκων
Γηπ. Καλών Νερών (11.00 π.μ.) Αθλητική Ενωση 2002 - Ακαδημία Αισωνίας
Ρεπό: ΑΠΟΒ

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΤΖΟΥΝΙΟΡ
Εξ αναβολής για την 8η αγωνιστική
Γηπ. Αγίας Παρασκευής (12.30 μ.μ.) Ν.Α. Νίκης - Αγία Παρασκευή.
Σχόλια
Δεν υπάρχουν σχόλια γι'αυτό το άρθρο
Αποστολή σχολίου
4
+
4
=