Σκόραρε ο Βολιώτης Κωνσταντέλιας με τον ΠΑΟΚ

Τελευταία ενημέρωση: 2022-07-04, 10:13:51

Ο ΠΑΟΚ παρουσιάστηκε διπρόσωπος απέναντι στη Χρόνινχεν και ηττήθηκε με 2-1 το απόγευμα του Σαββάτου, αλλά έχει να κρατήσει ασφαλώς θετικά και αρνητικά από το συγκεκριμένο φιλικό. Στην πρώτη κατηγορία ανήκει το γκολ το οποίο σημείωσε και για την ακρίβεια, ο τρόπος που το σημείωσε. Αφού άλλαξε 33 πάσες μέχρι να φτάσει η μπάλα στον Βολιώτη Γιάννη Κωνσταντέλια που πλάσαρε με τη μια για το 0-1 στο 49ο λεπτό.

Ο Γιάννης Κωνσταντέλιας (γεννημένος στις 05/03/2003) πέρασε ως αλλαγή στο δεύτερο ημίχρονο του φιλικού και σκόραρε το μοναδικό γκολ του ΠΑΟΚ, όταν στο 49’ ο Σάστρε «έστρωσε» υπέροχα στον νεαρό από τα δεξιά και εκείνος με προβολή έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το 1-0.

Μάλιστα, ο ταλαντούχος μεσοεπιθετικός είχε κι άλλες ευκαιρίες για να σκοράρει, με κορυφαία το δοκάρι που είχε στο 65’.

Αυτό ήταν και το δεύτερό του γκολ στην προετοιμασία του «δικεφάλου του Βορρά», μετά από εκείνο που έβαλε στη Γκόου Αχέντ Ιγκλς και έδειξε για ακόμη μία φορά πως θα αποτελέσει σημείο αναφοράς για τον Ραζβάν Λουτσέσκου τη νέα σεζόν.

Ακολουθήστε τον ΤΑΧΥΔΡΟΜΟ στο GOOGLE NEWS για άμεση ενημέρωση.
Δείτε όλες τις τελευταίες ειδήσεις από τον Βόλο, την Μαγνησία, την Ελλάδα και τον κόσμο