Μετάλλια στην ενόργανη για ΓΣ Βόλου από Κονταξή και Σώκο

Τελευταία ενημέρωση: 2022-05-27, 05:32:22

Το περασμένο Σαββατοκύριακο 21-22/5/2022 πραγματοποιήθηκαν στην πόλη της Θεσσαλονίκης οι προκριματικοί αγώνες Ενόργανης Γυμναστικής Βορείου Ελλάδος στις κατηγορίες Παμπαίδων-Παγκορασίδων.

Οι Παμπαίδες του Γυμναστικού Συλλόγου Βόλου κατέκτησαν 5 μετάλλια. Συγκεκριμένα ο 10χρονος αθλητής Κονταξής Ευάγγελος στην κατηγορία παμπαίδων κατέλαβε τις εξής θέσεις:

2η θέση (ασημένιο μετάλλιο) στο άλμα

2η θέση (ασημένιο μετάλλιο) στους κρίκους

3η θέση (χάλκινο   μετάλλιο) στο έδαφος.

Ο 9χρονος αθλητής μας Σώκος Νικόλαος στην κατηγορία παμπαίδων κατέλαβε τις εξής θέσεις:

2η θέση (ασημένιο μετάλλιο) στον Πλάγιο Ίππο με λαβές

3η θέση (χάλκινο μετάλλιο) στο Έδαφος.

Συνοδός και προπονητής των παμπαίδων ήταν ο Νίκος Βυζιώτης.

Σε ό,τι αφορά στα αποτελέσματα στην κατηγορία παγκορασίδων με αθλήτριες που συμμετείχαν πρώτη φορά σε αγώνες, την 5η θέση κατέλαβε στο Έδαφος η Σαρούκου Πηνελόπη, ενώ αγωνίστηκαν αφήνοντας άριστες εντυπώσεις οι αθλήτριες: Μουσούλη Ευαγγελία, Μουσούλη Ερασμία, Οικονόμου Κυριακή, Οικονόμου Μέλλω και Βερβέρη Γεωργία. Προπονήτρια και συνοδός ήταν η Βάσω Κορδελά.

Την Ιούνιο ο Γ.Σ.Β. θα συμμετέχει με την ίδια σύνθεση σε Πανελλήνιους αγώνες στην Αλεξανδρούπολη στις 4-5 Ιουνίου. Έφοροι τμημάτων οι Άντα Αλεξίου, Χρόνης Γεωργιτζίκης, Φάνης Λιβογιάννης, Σταυρούλα Χιώτη.

Ακολουθήστε τον ΤΑΧΥΔΡΟΜΟ στο GOOGLE NEWS για άμεση ενημέρωση.
Δείτε όλες τις τελευταίες ειδήσεις από τον Βόλο, την Μαγνησία, την Ελλάδα και τον κόσμο