ΣΤΙΒΟΣ

Νικητής στα 6 χιλιόμετρα στον Αλμυρό ο Φράγκος του Κενταύρου, τρίτη η Μουλά

νικητής-στα-6-χιλιόμετρα-στον-αλμυρό-ο-φ-374622

Νικητής αναδείχθηκε στα 6χλμ. του 5ου Αγώνα δρόμου Αλμυρού “Zerelia Lakes” ο Δημήτρης Φράγκος, αθλητής του Κένταυρου Βόλου, με χρόνο 21:15, ενώ η Νίκη Μουλά κατέκτησε την 3η θέση στον ημιμαραθώνιο με χρόνο 1:48:04.

Ο αγώνας έγινε την Κυριακή 3 Οκτωβρίου στον Αλμυρό με διοργανωτή τον ΕΟΣ Αλμυρού, που τα πήγε περίφημα τόσο οργανωτικά όσο και σε επίπεδο φιλοξενίας.

Ο Κένταυρος Βόλου συμμετείχε με δεκαπέντε δρομείς, που πήραν μέρος στον ημιμαραθώνιο και στον παράλληλο αγώνα των 6 χλμ.
Τη δεύτερη θέση στον ημιμαραθώνιο στην ηλιακή κατηγορία κατέλαβε η Μάρθα Νταϊφά με χρόνο 1:57:17, ενώ ο Γιώργος Ζαφειρίου ήταν τρίτος με χρόνο 1:24:35 και ο Χρήστος Γιάννης 6ος με χρόνο 1:28:20.
Με επιτυχία τερμάτισαν επίσης οι: Δημήτρης Γάκης σε 1:40:07, Νίκος Πορταρίτης σε 1:48:53, Δημήτρης Μεντεκίδης σε 1:56:58, Χάρης Ακρίβος σε 2:00:49, Πέτρος Παρασκευόπουλος σε 2:17:11 και Γιάννης Μιχαλάκης σε 2:28:01.

Στα 6 χλμ. στην 5η θέση τερμάτισε ο Κώστας Γουργιώτης με χρόνο 24:50, ενώ συμμετείχαν επίσης ο Γιώργος Κώστας, Κώστας Κυριαζής και Θωμάς Κολτσαράς.

Ο Κένταυρος συγχαίρει όλους τους συμμετέχοντες του αγώνα καθώς και τους διοργανωτές και τους ευχαριστεί θερμά για την τιμή της βράβευσης του συλλόγου.

Παράλληλα συνεχίζονται οι εγγραφές για τον 1ο Νυχτερινό αγώνα δρόμου Βόλου που θα γίνει στις 30 Οκτωβρίου και θα περιλαμβάνει διαδρομές 10 και 5 χλμ., προσφέροντας μια μοναδική εμπειρία βραδινού τρεξίματος στους συμμετέχοντες.