ΤΑΕΚΒΟΝΤΟ ~ Πανελλήνιες διακρίσεις για το Νικόμαχο Βόλου

ταεκβοντο-πανελλήνιες-διακρίσεις-γι-570187

Στο πανελλήνιο πρωτάθλημα παίδων – κορασίδων που έγινε στα Γιάννενα στις 15-16-17 Νοεμβρίου συμμετείχαν οι αθλητές του Α.Σ Νικόμαχου. Στο πρωτάθλημα συμμετείχαν 1.300 αθλητές από κάθε μεριά της Ελλάδος και αυτό δείχνει και τη μεγάλη άνοδο του αθλήματος, που έχει πλέον ξεχωρίσει από οποιοδήποτε άλλο του χώρου.

Στον αγωνιστικό τομέα ο σύλλογος κατέκτησε δυο μετάλλια, ένα ασημένιο με την Γκαγιάννη Αντωνία-Ζωη στην κατηγορία -41 κιλά κορασίδων, η οποία και την προηγούμενη χρονιά ήταν πρωταθλήτρια στην κατηγορία αυτή και ένα χάλκινο με την Βογιατζή Αγγελική στην κατηγορία -47 κιλά κορασίδων, η οποία έχασε στο χρυσό πόντο, ενώ είχε τη δυνατότητα να πάει ακόμη καλύτερα.

Στην πέμπτη θέση τερμάτισαν οι Ζούπης Δημήτρης, Γκογκινούδη Παρασκευη, Βογιατζής Δημήτριος και Ζούπη Στεφανία, οι οποίοι έχασαν πριν τον ημιτελικό και δεν κατάφεραν να πάρουν ένα μετάλλιο παρά την πολύ καλή τους εμφάνιση.