ΒΟΛΕΪ

Νέα επιτυχία της Αργούς στο βόλεϊ

νέα-επιτυχία-της-αργούς-στο-βόλεϊ-793669

Οι παγκορασίδες πλησίασαν ακόμη πιο κοντά στην πρόκριση στην επόμενη φάση

Νίκη με 3-0 σετ πέτυχαν οι παγκορασίδες της ΑΡΓΟΥΣ την Κυριακή, στο κλειστό γυμναστήριο ΒΑΚΗΣ ΠΑΡΑΣΚΕΥΟΠΟΥΛΟΣ, επί του ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΥ ΑΜΠΕΛΩΝΑ και πλησίασαν ακόμη πιο κοντά στην πρόκριση στην επόμενη φάση.

Οι κυανέρυθρες δεν αντιμετώπισαν…ιδιαίτερη αντίσταση και επέβαλαν από την αρχή το ρυθμό τους, ενώ παράλληλα η πολύ καλή απόδοση από την ακραία της ομάδας Γάκη Σωτηρία σε σέρβις και επίθεση, δεν άφησαν κανένα περιθώριο στην ομάδα της Λάρισας.

Το προπονητικό team της ομάδας είχε την ευκαιρία να χρησιμοποιήσει όλες τις αθλήτριες που είχε στη διάθεσή του και να «ρίξει στο πρώτο βάπτισμα του πυρός» τις νεαρότερες γεννηθείσες 1999 και 2000, οι οποίες θα αποτελέσουν τα αυριανά στελέχη της ομάδας παγκορασίδων κατά την προσεχή αγωνιστική περίοδο.

Η διακύμανση των σετ (25-12, 25-7, 25-11)

Με την ΑΡΓΩ έπαιξαν : (ΣΤΑΘΟΠΟΥΛΟΣ Ε– ΓΕΩΡΓΟΥΛΑΣ ΣΠ) ΔΙΑΛΛΑ Β, ΚΟΥΤΣΟΥΝΙΔΗ Σ, ΚΑΣΤΑΝΟΥ Λ, ΓΕΩΡΓΟΥΛΑ Κ, ΚΑΤΣΙΦΑ Κ, ΓΑΚΗ Σ, ΛΩΡΙΔΑ Ν, ΓΚΑΛΑΚΟΥ Ε, ΠΟΛΥΖΩΗ Μ, ΡΕΓΚΛΗ Φ, ΚΟΝΙΣΤΗ ΑΝ, ΑΥΓΕΡΙΝΟΥ ΕΙΡ, ΤΣΙΤΣΙΓΙΑΝΝΗ Μ.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ – ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ 12ΗΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ

– ΑΣ ΑΡΓΩ-ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΑΜΠΕΛΩΝΑ 3-0 σετ

– ΓΣ ΒΟΛΟΥ-ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ 0-3 σετ

– ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΛΑΡΙΣΑΣ-ΓΣ ΑΛΜΥΡΟΥ αναβλήθηκε λόγω συμμετοχής της ομάδας γυναικών του ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΥ στο final 4 του κυπέλλου Ελλάδος στη Σαντορίνη.

5η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ

Στον πέμπτο αγώνα του πρωταθλήματος παμπαίδων της περιφέρειας Κεντρικής Ελλάδας, ο ΑΣ ΑΡΓΩ έχασε στο κλειστό γυμναστήριο ΒΑΚΗΣ ΠΑΡΑΣΚΕΥΟΠΟΥΛΟΣ, από τον ΣΠΑ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ με 3-1 σετ.

Η ΑΡΓΩ προηγήθηκε με 1-0 σετ και έχασε μεγάλη ευκαιρία στο 2ο σετ να δώσει άλλη μορφή στο τελικό αποτέλεσμα, όταν προηγήθηκε με 15-5 αλλά με απανωτά λάθη έδωσαν το σετ και την ισοφάριση στην ομάδα της Καρδίτσας , που κερδίζοντας τα δύο επόμενα πήρε τη νίκη.

ΑΣ ΑΡΓΩ : (ΣΤΑΥΡΑΚΟΠΟΥΛΟΥ ΑΣ) ΦΙΛΙΠΠΙΔΗΣ Β, ΛΕΜΟΝΗΣ Α, ΦΟΥΡΚΙΩΤΗΣ Κ, ΜΑΡΔΕΛΗΣ Γ,ΠΙΤΣΙΑΒΑΣ Α, ΣΔΡΟΥΛΙΑΣ ΣΤ, ΜΠΑΙΡΑΜΗ ΧΑΜΧΖΑ, ΛΟΜΣΑΝΖΕ ΑΛ,ΒΑΙΟΠΟΥΛΟΣ ΑΘ.