ΤΟΠΙΚΟ

Μεγάλη νίκη ο Ρήγας

μεγάλη-νίκη-ο-ρήγας-775

Επιβλήθηκε με 3-0 του Αίολου Καρπενησίου

Με 3-0 επιβλήθηκε χθες ο Ρήγας Φεραίος του Αίολου Καρπενησίου για την 20η αγωνιστική του 4ου ομίλου στο πρωτάθλημα της Δ’ Εθνικής. Οι παίκτες του Λάκη Μπακάλη κυνηγούν την άνοδο στη Γ΄Εθνική την οποία και θα κατακτήσουν οι πρώτες επτά ομάδες του ομίλου με τους Βελεστινιώτες να βρίσκονται πλέον στην 6η θέση μετά την χθεσινή επιτυχία.

Οι κυανόλευκοι άνοιξαν το σκορ στο γήπεδο του Βελεστίνου στο 43ο λεπτό με τον 17χρονο Πάσχο να πιάνει την κεφαλιά έπειτα από εκτέλεση φάουλ του Μιχολίτση και να στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα του Αιόλου.

Το 2-0 σημείωσε ο ίδιος παίκτης στο 57ο λεπτό μετά από σέντρα του Σπαθή από αριστερά αυτή τη φορά με προβολή. Το τελικό 3-0 έγραψε με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι ο Μπακάλης στο 88ο λεπτό μετά από ανατροπή που κέρδισε από τον τερματοφύλακα Καπελούζο.

ΡΗΓΑΣ: Κεφαλάς, Γουτούλης, Βουραζέρης, Γούτσιος, Σπαθής, Χατζής(76’ Ρηγίνος), Μπλέτσας, Μπακάλης, Γάρος(46’ Μπίκας), Πάσχος(63’ Τσουκάλης), Μιχολίτσης.

ΑΙΟΛΟΣ: Κατελούζος, Αζακάς (65’ Χρυσικού), Νικολάου, Πολυτσέρης, Ντουφεκιάς, Κολώκας, Ράικος, Χρυσακόπουλος, Μπακαλίδης, Ζαραδέλης, Καρατσίκας (59’ Δαράβαλης).