ΒΟΛΕΪ

Σημαντική νίκη Από τις Κορασίδες της Αργούς

σημαντική-νίκη-από-τις-κορασίδες-της-α-20588

Μεγάλη νίκη πέτυχαν οι Κορασίδες της ΑΡΓΟΥΣ το Σάββατο μέσα στην Ελασσόνα επί του ΓΣΕ Ελασσόνας για το περιφερειακό πρωτάθλημα Κορασίδων.

Τα κορίτσια της βολιώτικης ομάδας έπιασαν καταπληκτική απόδοση και κέρδισαν την πολύ δυνατή σε άμυνα και σέρβις ομάδα της Ελασσόνας με 3-1 σετ (19-25, 25-16, 25-21, 25-21).

Οι κυανέρυθρες μπήκαν νωχελικά στο παιχνίδι, με αποτέλεσμα να χάσουν το 1ο σετ. Στη συνέχεια όμως κατάφεραν να βρουν το ρυθμό τους και με την πολύ καλή διαχείριση στο μοίρασμα του παιχνιδιού από την πασαδόρο της ομάδας Νάντια Γεωργουλά και την Βασιλική Διάλλα να διαλύει το αντίπαλο μπλοκ με τα πανίσχυρα επιθετικά χτυπήματά της, εξουδετέρωσαν την αντίπαλό τους και πήραν μια πολύ σημαντική νίκη.

Πολύ καλή η διαιτησία του Κου Παπαγεωργίου Αχιλλέα και της Κας Ιωάννου Κικής του συνδέσμου διαιτητών Κεντρικής Ελλάδας.

ΓΣΕ ΕΛΑΣΣΟΝΑΣ: (ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΥ) ΠΟΥΡΙΚΑ, ΜΗΝΑ Β, ΚΟΜΗ Ν, ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ ΟΥΡ, ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΥ Α, ΠΑΠΑΚΩΣΤΑ Σ, ΚΑΣΣΕΛΟΥΡΗ Μ, ΓΚΑΡΑΒΕΛΗ Ν, ΠΑΠΑΙΩΑΝΝΟΥ Λ, ΚΟΥΣΙΟΥΚΗ Π, ΜΠΕΛΑΗ Κ.

ΑΣ ΑΡΓΩ: (ΣΤΑΘΟΠΟΥΛΟΣ – ΓΕΩΡΓΟΥΛΑΣ) ΔΙΑΛΛΑ Β, ΠΑΡΙΣΑΚΗ Ι, ΒΟΥΛΓΑΡΗ Λ, ΚΑΣΤΑΝΟΥ Λ, ΓΕΩΡΓΟΥΛΑ Κ, ΚΑΛΟΦΟΡΙΔΗ Μ, ΠΑΠΟΥΛΙΑ Μ, ΓΑΚΗ Σ, ΔΕΛΗΟΓΛΑΝΗ Δ, ΜΠΑΔΑ Μ, ΚΟΥΤΣΟΥΝΙΔΗ Σ, ΜΠΛΑΤΣΗ ΧΡ.

Επίσης την Κυριακή η ομάδα των Κορασίδων κέρδισε την αντίστοιχη ομάδα της ΕΑ Λάρισας Β΄ με 3-0 σετ (25-16, 25-12, 25-21), σε ένα παιχνίδι που είχαν την ευκαιρία να συμμετάσχουν όλες οι αθλήτριες. Τον αγώνα διαιτήτευσαν με επιτυχία οι κοι Παρασκευάς Θεόδωρος και Αρβανίτης Ευάγγελος του συνδέσμου διαιτητών Κεντρικής Ελλάδας.

ΑΣ ΑΡΓΩ: (ΓΕΩΡΓΟΥΛΑΣ) ΔΙΑΛΛΑ Β, ΚΑΣΤΑΝΟΥ Λ, ΓΕΩΡΓΟΥΛΑ Κ, ΚΑΛΟΦΟΡΙΔΗ Μ, ΠΑΠΟΥΛΙΑ Μ, ΓΑΚΗ Σ, ΔΕΛΗΟΓΛΑΝΗ Δ, ΜΠΑΔΑ Μ , ΚΟΥΤΣΟΥΝΙΔΗ Σ, ΖΑΦΕΙΡΙΟΥ ΚΑΤ, ΜΠΛΑΤΣΗ Χρ .

ΕΑ ΛΑΡΙΣΑΣ β΄: (ΠΑΠΑΣΤΕΡΓΙΟΥ) ΣΤΑΥΡΟΘΕΟΔΩΡΟΥ Ε, ΣΑΜΑΡΑ Δ, ΓΙΑΝΝΑΚΟΥ Λ, ΔΟΥΡΟΥ Ε, ΝΤΕΜΙΡΙ Α, ΒΡΑΚΑ Ε, ΠΑΠΑΡΣΕΝΟΥ Ζ, ΣΤΑΤΗΡΗ Ε.

Η ομάδα των γυναικών είχε προγραμματισμένο ρεπό αυτή την αγωνιστική.