Ολυμπιακός Βόλου: Πέρασε από τα Εξάρχεια, 71-64 τον Αστέρα

ολυμπιακός-βόλου-πέρασε-από-τα-εξάρχε-34117

Σημαντική νίκη με 71-64 επί του Αστέρα στα Εξάρχεια πήρε για τη 15η αγωνιστική της Α1 Γυναικών στο Μπάσκετ ο Ολυμπιακός Βόλου.

Οι γηπεδούχες κατάφεραν να προηγηθούν με 23-14 στην πρώτη περίοδο και να δείξουν ότι είναι ικανές για τη νίκη, αλλά με αντεπίθεση οι φιλοξενούμενες μείωσαν αρχικά σε 39-37 που ήταν το αποτέλεσμα του πρώτου ημιχρόνου για να φτάσουν στην άνετη επικράτηση στο δεύτερο μέρος. Κορυφαία για τις νικήτριες οι Ζέρβα με 19 πόντους, ενώ για τις ηττημένες ξεχώρισε η Παντέλη με 18 πόντους και 17 ριμπάουντ.

Τα δεκάλεπτα: 23-14, 37-39, 48-55, 64-71.

Αστέρας Εξ. (Λημναίος): Μαρίνου 16, Χαρίτου, Δελή 6, Καλαμπάκου 13 (3), Τσακιρίδου 3 (1), Tσέρου 8, Παντέλη 18 (17ριμπ.), Βλάχου.

Ολυμπιακός Β. (Καπουρνιώτης): Σαρακατσάνη 10 (2), Αγαγιώτη 5 (1), Σουλτάνη 7 (1), Χαβαλέ 17 (2), Ζέρβα 19, Ζήτη 2, Ταντούροβσκα 11 (3).