Ηττα από ΠΑΟΚ για Ολυμπιακό

ηττα-από-παοκ-για-ολυμπιακό-87188

Στην 8η αγωνιστική της Α1 μπάσκετ Γυναικών

Επιμέλεια: ΒΑΣΙΛΗΣ ΖΗΝΕΛΗΣ

Φυσιολογική ήττα από ανώτερο αντίπαλο με σκορ 83-52 γνώρισε στην Πυλαία από τον ΠΑΟΚ η γυναικεία ομάδα του Ολυμπιακού Βόλου 52 για την 8η αγωνιστική της Α1 μπάσκετ Γυναικών.

Η ομάδα του ΠΑΟΚ δεν άφησε περιθώρια αντίδρασης στις παίκτριες του Μιχάλη Καπουρνιώτη, αφού η διαφορά στο πρώτο δεκάλεπτο ήταν στους δώδεκα πόντους και στο ημίχρονο, στους 25.

Η ομάδα του Μιχάλη Καπουρνιώτη αντέδρασε στην επανάληψη, ενώ είναι χαρακτηριστικό ότι στο τρίτο δεκάλεπτο το επιμέρους σκορ ήταν 12-17 και συνολικά στο β΄ μέρος 35-30 που σημαίνει πως οι ερυθρόλευκες το «πάλεψαν»!

Κόντρα στον ισχυρό ΠΑΟΚ άλλωστε η αποστολή των «ερυθρολεύκων» αποτελούσαν μόλις οκτώ παίκτριες, καθώς έλειπαν η Στελίνα Παύλου, η Λία Σαρακατσάνη και η Ελένη Παρασχάκη.
Δεκάλεπτα: 27-15, 47-22, 59-39, 83-52
ΠΑΟΚ (Μελετιάδης): Σταμολάμπρου 13, Βουλγαράκη, Αυτζή 8(2), Σπανίδου 4, Γιαννοπούλου 16, Σταυρίδου 12(4), Νάστου, Βασιλειάδου 6, Αγγελίδου 3, Τσελεμπή 2, Ντεσρός 19
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Β. (Καπουρνιώτης): Κυριατζίδου 6, Ματθαιακάκη, Αγαγιώτη, Σουλτάνη 10(2), Χαβαλέ 13(1), Ζέρβα 23 (7/12β., 8/16δ., 8ρ.), Ζήτη, Καΐκη
Διαιτητές: Κατωτικίδης – Καρακατσανίδης