Ενα τουρνουά γεμάτο επιτυχίες για τον Ιπ.Ο.Τ.Ι.Σ

ενα-τουρνουά-γεμάτο-επιτυχίες-για-τον-874994

Στο πλαίσιο του καθιερωμένου Τουρνουά Περιφερειών της Ελληνικής Ομοσπονδίας Ιππασίας, στις 9-12/9/22, αναδείχθηκε για ακόμα μια χρονιά η ομάδα του Ιπ.Ο.Τ.Ι.Σ., με επιτυχίες στην Άδεια Ικανότητας Αθλητή, στην Ιππική Δεξιοτεχνία και την Υπερπήδηση Εμποδίων, που φέτος φιλοξενήθηκε στο Κέντρο Ιππασίας Σέσκλου.

Συγκεκριμένα, την Παρασκευή 9/9 τρεις νέες αμαζόνες, οι Κ. Μαργώνη, Ν. Ματίκα και Δ. Τσιανάκα, πέρασαν με επιτυχία τις εξετάσεις για την Άδεια Αθλητή και, επισήμως, εντάχθηκαν στην αθλητική ομάδα του Ιπ.Ο.Τ.Ι.Σ.

Το Σάββατο 10/9, ο Ιπ.Ο.Τ.Ι.Σ σημείωσε τις περισσότερες συμμετοχές με 16 ζεύγη αθλητή και αλόγου, κατακτώντας και τις περισσότερες θέσεις στον αγώνα.

Την Κυριακή 11/9, στην Υπερπήδηση Εμποδίων τα αποτελέσματα είχαν ως εξής:

Την 1η θέση στην κατηγορία 0.80μ Παίδων κατέκτησε η Ε. Αναστασιάδου, τη 2η θέση ο Ο. Βασσάλος και την 3η θέση η Δ. Αναστασιάδου.

Στην κατηγορία 0.80μ Ενηλίκων την 5η θέση κατέλαβε η Δ. Νάνου.

Στην κατηγορία 1.15μ «open» τη 2η θέση κατέλαβε η Α. Χένρι και την 3η θέση η Α. Ανετοπούλου με τον ίππο Ionas Capitol.

Επιπλέον, με κύπελλο για την καλύτερη εμφάνιση βραβεύτηκε ο ίππος Happy Day της Κ. Μαργώνη.