Πέρασε ως πρώτος ο Βόλος στην τρίτη φάση των μίνι παίδων  

Τελευταία ενημέρωση: 2022-05-23, 11:47:55
Πρώτη και αήττητη η ομάδα του Βόλου
Πέρασε ως πρώτος ο Βόλος στην τρίτη φάση των μίνι παίδων   

Σε οκτώ ομίλους διεξήχθησαν από την Παρασκευή (20/5) έως και την Κυριακή (22/5) οι αγώνες του πρωταθλήματος Υδατοσφαίρισης Μίνι Παίδων στο πλαίσιο της Β’ φάσης, ενώ οι αγώνες του ομίλου της Καλαμάτας θα γίνουν στις 27-29/5.

Ρεπορτάζ: ΧΡΗΣΤΟΣ ΘΑΝΑΣΟΥΛΗΣ

Στον όμιλο του Βόλου στο κολυμβητήριο της Νέας Ιωνίας «Βασίλης Πολύμερος» ο Βόλος Υδατοσφαίριση-Κολύμβηση κατέλαβε με το απόλυτο των νικών την πρώτη θέση και πέρασε πανηγυρικά στην τρίτη φάση, όπου θα βρεθούν 25 ομάδες. Αυτές θα σχηματίσουν πέντε ομίλους των πέντε ομάδων και οι δύο πρώτες από κάθε γκρουπ θα προκριθούν στα τελικά.

Η ομάδα του Ευθύμη Δημητρίου βρήκε αντίσταση μόνο από τον ΝΟ Λάρισας, που τερμάτισε δεύτερος, ενώ όλα τα υπόλοιπα παιχνίδια τα κέρδισε με μεγάλη άνεση.

Από τη μεριά της η Νίκη του Νίκου Κωνσταντέλια μπορεί να έμεινε εκτός της προνομιούχου τριάδας, την οποία συμπλήρωσε ο ΝΟ Χαλκίδας, αλλά έκανε εμφανώς μεγάλα βήματα προόδου, κερδίζοντας τις εντυπώσεις και παίρνοντας δύο τρίποντα.

Να σημειωθεί ότι τα ματς της 5ης και τελευταίας αγωνιστικής χθες το απόγευμα έγιναν νωρίτερα, ώστε να διευκολυνθεί η αναχώρηση των ομάδων.

Την αποστολή του Βόλου αποτέλεσαν οι: Δημήτρης Πανταζής, Παντελής Φρυδάς, Κωνσταντίνος Ζαφειρίου, Θωμάς Καλαμπαλίκης, Ξενοφών Καραλής, Ανέστης Παπαγεωργίου, Αλέξανδρος Γαργαλέτσος, Μάριος Σχιζονίκας, Θεοδόσης Βαλτσιώτης, Δημήτρης Μολιός, Βασίλης Ζουμπουλιάς, Μιχάλης Νικόλτσιος, Αναστάσης Πίσπας, Αγγελος Καψάλης, Χρήστος Μολιός, Χάρης Νταϊφάς, Ξενοφών Αλεξίου, Αλέξανδρος Σούρλας, Θεοδόσης Ζωγράφος (προπονητής: Ευθύμης Δημητρίου).

Την αποστολή της Νίκης αποτέλεσαν οι: Ζαχαρίας Γαρδενιώτης, Απόστολος Μητσόπουλος, Αντώνης Βέλος, Κώστας Τσουμπέκος, Χριστόφορος Βέλος, Χρήστος Ιακώβου, Γιώργος Μαύρος, Θάνος Συμεωνίδης, Χρυσοβαλάντης Παπαγεωργίου, Αλέξανδρος Αμπολιαστής, Θάνος Κωνσταντέλιας, Αλέξανδρος Μπενάκης, Νίκος Δίπλας, Χρήστος Νικολόπουλος (προπονητής Νίκος Κωνσταντέλιας).

Συνοπτικά τα αποτελέσματα:

1η αγωνιστική

Νίκη Β.-ΝΕ Λαμίας 10-4

ΝΟ Λάρισας-ΝΟ Χαλκίδας 21-1

Βόλος-Διώνη ΝΑ 21-1

2η αγωνιστική

ΝΟ Χαλκίδας-Νίκη Β. 13-7

Διώνη ΝΑ-ΝΟ Λάρισας 3-12

ΝΕ Λαμίας-Βόλος 4-18

3η αγωνιστική

Νίκη Β.-Διώνη ΝΑ 12-9

ΝΟ Λάρισας-Βόλος 6-9

ΝΕ Λαμίας-ΝΟ Χαλκίδας 10-15

4η αγωνιστική

Βόλος-Νίκη Β.   24-3

ΝΟ Λάρισας-ΝΕ Λαμίας 15-4

Διώνη ΝΑ-ΝΟ Χαλκίδας 6-11

5η αγωνιστική

ΝΟ Χαλκίδας-Βόλος 2-16

Νίκη Β.-ΝΟ Λάρισας 5-12

ΝΕ Λαμίας-Διώνη ΝΑ 10-11

Βαθμολογία

  1. Βόλος 15
  2. ΝΟ Λάρισας 12
  3. ΝΟ Χαλκίδας 9
  4. Νίκη Βόλου 6
  5. Διώνη ΝΑ 3
  6. ΝΟ Λαμίας 0

Κέρδισε τις εντυπώσεις η ομάδα της Νίκης

Φάση από τον αγώνα Νίκη Βόλου-ΝΟ Χαλκίδας

Ακολουθήστε τον ΤΑΧΥΔΡΟΜΟ στο GOOGLE NEWS για άμεση ενημέρωση.
Δείτε όλες τις τελευταίες ειδήσεις από τον Βόλο, την Μαγνησία, την Ελλάδα και τον κόσμο
απο τον
ΤΑΧΥΔΡΟΜΟ
Σχόλια
Δεν υπάρχουν σχόλια γι'αυτό το άρθρο
Αποστολή σχολίου
5
+
4
=