Σπουδαίες εμφανίσεις στους διασυλλογικούς για τον στίβο της Νίκης  

Τελευταία ενημέρωση: 2022-05-14, 12:05:51
Σπουδαίες εμφανίσεις στους διασυλλογικούς για τον στίβο της Νίκης  

Εξαιρετικές εμφανίσεις έκαναν γι’ ακόμη μία φορά οι αθλητές κι οι αθλήτριες του τμήματος στίβου του Γ.Σ.Β. «Η ΝΙΚΗ», που συμμετείχαν στους διασυλλογικούς αγώνες Κ18 ανδρών- γυναικών, οι οποίοι διεξήχθησαν το Σαββατοκύριακο 7-8 Μαΐου σε όλη την Ελλάδα.

Οι αγώνες για τη Θεσσαλία έγιναν στη Λάρισα, σε ένα δύσκολο γι’ αγώνες στίβου στάδιο, το Αλκαζάρ.

ΟΙ αθλητές της Νίκης Βόλου πραγματοποίησαν εξαιρετικές επιδόσεις και κατάφεραν να προκριθούν στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κ18, που θα διεξαχθεί τον Ιούνιο στον Βόλο.

Η Νίκη Βόλου συγκέντρωσε 139 βαθμούς και κατετάγη 1η σε επίπεδο Μαγνησίας και 2η σε επίπεδο Θεσσαλίας.

Ο υπεύθυνος του τμήματος στίβου του συλλόγου, Γιώργος Τάκης, εξέφρασε τα συγχαρητήριά του σε όλα τα παιδιά για τις επιδόσεις τους και στους προπονητές για τις εμφανίσεις των αθλητών και για την επίτευξη του στόχου για προκρίσεις στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα που θα διεξαχθεί στην πόλη του Βόλου.

«Είμαστε πολύ περήφανοι και ικανοποιημένοι από όλα τα παιδιά, καθώς η συγκεκριμένη κατηγορία είναι ιδιαίτερα απαιτητική και συμμετέχουν πολύ καλοί αθλητές πανελλαδικές. Είμαστε έτοιμοι για τα πανελλήνια πρωταθλήματα κι ευελπιστούμε σε νέες διακρίσεις, τόσο ατομικές όσο και συλλογικές», τόνισε ο κ. Τάκης.

Το τμήμα στίβου εκφράζει τις ευχές του τόσο στην αθλήτριά μας Έφη Φλώρου που συμμετείχε στην εθνική ομάδα, καθώς και σε όλη την ελληνική αποστολή, που εκπροσώπησε τη χώρα μας στο Βαλκανικό Πρωτάθλημα Ορεινού δρόμου στην πόλη Καμπουλούνα στη Ρουμανία χθες Σάββατο.

Αποτελέσματα Κ18-Λάρισα 8/5/2022

ΡΕΠΠΟΥ ΖΩΗ 1η στο τριπλούν/1η στο μήκος

ΔΕΔΟΥΣΗ ΜΑΡΙΛΙΤΑ 1η στα 1500μ./3η στα 800μ.

ΠΑΠΑΣΑΚΕΛΑΡΙΟΥ ΣΤΑΥΡΟΥΛΑ 1η στα 2000μ.Φ.Ε.

ΚΩΣΤΟΥΛΑ ΕΛΜΑ 1η στο ύψος /3η στο μήκος

ΖΑΜΟΥΡΙΔΗΣ ΑΓΓΕΛΟΣ 2ος στα 100μ./2ος στα 4Χ100μ.

ΔΕΝΕΛΑΒΑΣ ΑΓΓΕΛΟΣ 2ος στο τριπλούν/11ος στο μήκος

ΜΑΥΡΟΜΙΧΑΛΗ ΕΥΤΥΧΙΑ 3η στα 100μ./7η στα 200μ.

ΛΕΥΚΑΣ ΜΑΡΙΟΣ 3ος στη σφαίρα/5ος στο δίσκο

ΚΟΝΤΟΝΙΝΑ ΑΠΟΣΤΟΛΙΑ 3η στα 200μ./3η στα 4Χ100μ.

ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ ΑΝΤΩΝΗΣ 3ος στα 2000μ.Φ.Ε.

ΔΕΛΗΧΡΗΣΤΟΣ ΜΑΝΩΛΗΣ 4ος στα 2000μ.Φ.Ε.Ε

ΔΕΛΗΧΡΗΣΤΟΥ ΚΑΤΕΡΙΝΑ 4η στο ακόντιο/11η στη σφαίρα

ΤΣΙΟΥΡΗ ΓΕΩΡΓΙΑ 5η στα 400μ./6η στα 800μ.

ΓΚΟΓΚΟΣ ΑΡΙΣΤΕΙΔΗΣ 6ος στα 100μ./2ος στα 4Χ100μ.

ΜΙΧΑΛΟΠΟΥΛΟΣ ΠΕΤΡΟΣ 7ος στα 200μ./2ος στα 4Χ100μ.

ΡΑΦΤΟΠΟΥΛΟΥ ΚΩΝ/ΝΑ 7η στα 400μ./8η στα 800μ.

ΚΑΡΑΜΑΝΛΑΚΗ ΟΛΓΑ 7η στη σφαίρα

ΤΣΙΑΠΡΑΖΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ 8ος στη σφαίρα/8ος στο δίσκο

ΜΠΑΤΖΑΝΟΥ ΚΥΡΙΑΚΗ 8η στο ακόντιο/13η στη σφαίρα

ΙΩΑΝΝΙΔΗΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ 12ος στα 200μ.

ΣΚΟΥΦΟΓΙΑΝΝΗ ΣΕΜΙΝΑ 14η στα 200μ./3η στα 4Χ100μ.

ΑΝΤΩΝΙΑΔΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ 14ος στα 200μ./2ος στα 4Χ100μ.

ΚΑΚΑΖΙΑΝΝΗ ΒΑΣΙΛΙΚΗ 18η στα 100μ./3η στα 4Χ100μ.

ΠΑΡΑΣΚΕΥΟΠΟΥΛΟΣ ΣΩΤΗΡΗΣ 19ος στα 200μ.

ΧΡΗΣΤΟΥ ΔΟΜΗΝΙΚΑ 21η στο μήκος/3η στα 4Χ100μ.

Ακολουθήστε τον ΤΑΧΥΔΡΟΜΟ στο GOOGLE NEWS για άμεση ενημέρωση.
Δείτε όλες τις τελευταίες ειδήσεις από τον Βόλο, την Μαγνησία, την Ελλάδα και τον κόσμο
απο τον
ΤΑΧΥΔΡΟΜΟ
Σχόλια
Δεν υπάρχουν σχόλια γι'αυτό το άρθρο
Αποστολή σχολίου
7
+
3
=