ΒΟΛΕΪ

Εξαιρετικός στη δεύτερη εμφάνισή του με την Εθνική ο Παξιμαδάκης

εξαιρετικός-στη-δεύτερη-εμφάνισή-του-204703

Με το εθνόσημο στο στήθος για δεύτερη φορά σε επίσημο ματς αγωνίστηκε ο Χάρης Παξιμαδάκης της Αργούς Βόλου, καθώς χθες Παρασκευή στον 1ο προκριματικό γύρο του Ευρωπαϊκού πρωταθλήματος Παίδων Κ18 στους αγώνες συμμετείχε με την Εθνική Παίδων βόλεϊ στην αναμέτρηση κόντρα στη Ρουμανία στη Σόφια της Βουλγαρίας.

Με τους Σέρβους η Ελλάδα γνώρισε την ήττα με 3-2 σετ, αν και προηγήθηκε με 2-0, αλλά με τη Ρουμανία πήρε μεγάλη νίκη με 3-2 σετ, ενώ βρέθηκε πίσω με 2-0.

Ο Παξιμαδάκης, ενώ στο πρώτο ματς με τη Σερβία δεν κατέγραψε πόντο, κόντρα στους Ρουμάνους ήταν εξαιρετικός με 16 πόντους.
Τα σετ: 3-2 (20-25, 24-26, 25-14, 25-20, 15-12) σε 120’
ΕΛΛΑΔΑ (Λακασάς): Σουσουρίδης 4 (1/4 επ., 1 άσσος, 2 μπλοκ), Βεζίρης, Παναγιώτου (38% υπ. – 25% άριστες), Νανόπουλος 35 (30/58 επ., 1 άσσος, 4 μπλοκ), Ρούσος 9 (9/17 επ., 62% υπ. – 14% άριστες), Σταθέλος 7 (2/5 επ., 2 άσσοι, 3 μπλοκ) / Μπαλούκας (λ, 17% υπ. – 0% άριστες), Πηλίτσης (λ, 54% υπ., 23% άριστες), Αδάμος 4 (2/4 επ., 2 μπλοκ), Παξιμαδάκης 16 (16/32 επ., 59% υποδοχή – 18% άριστες), Κοντοστάθης 1 (1/1 επ.).