Με 39 κολυμβητές συμμετείχε ο ΝΟΒΑ σε ημερίδα προαγωνιστικών

Τελευταία ενημέρωση: 2021-12-02, 14:18:46
Με 39 κολυμβητές συμμετείχε ο ΝΟΒΑ σε ημερίδα προαγωνιστικών

Με τη συμμετοχή 300 περίπου παιδιών από τη Θεσσαλία διεξήχθη η ημερίδα προαγωνιστικών κολύμβησης στη Λάρισα στις 28/11/2021. Ο Ν.Ο.Β-Α  συμετείχε με 39 αθλητές-τριες πετυχαίνοντας πολύ καλές επιδόσεις στον πρώτο αγώνα της αγωνιστικής χρονιάς, αποκομίζοντας εμπειρίες για το μέλλον. Αναλυτικά τα αποτελέσματα:

Κορίτσια 9 ετών:

Πολύζου Ελευθερία 5η θέση 50μ πρόσθιο, 8η θέση 50μ ελεύθερο

Λαγού Κοραλία 6η θέση 50μ ύπτιο, 13η θέση 50μ ελεύθερο

Κώστογλου Καρυοφυλλιά 7η θέση 50μ πρόσθιο, 12η θέση 50μ ελεύθερο

Ιωάννου Ιωάννα 6η θέση 50μ πρόσθιο, 11η θέση 50μ ελεύθερο

Αγόρια 9 ετών:

Τζώρτζης Αχιλλέας 2η θέση 50μ ύπτιο, 6η θέση 50μ ελεύθερο

Τσίτογλου Πρόδρομος 3η θέση 50μ ύπτιο, 7η θέση 50μ ελεύθερο

Κορίτσια 10 έτων:

Λέτσα Θάλεια 2η θέση 50μ ελεύθερο, 3η θέση 100μ ύπτιο

Σερμέτη Μάγια 4η θέση 50μ πεταλούδα, 8η θέση 50μ πρόσθιο

Αγόρια 10 ετών:

Ρεντινιώτης Δημήτρης 2η θέση 50μ ελεύθερο, 2η θέση 200μ Μ.Α.

Σουίνι Ιωσήφ 2η θέση 100μ ύπτιο, 5η θέση 50μ ελεύθερο

Σουίνι Στάθης 4η θέση 100μ πρόσθιο, 6η θέση 50μ ελεύθερο

Κώτσης Δονάτος 7η θέση 50μ πρόσθιο, 10η θέση 50μ ελεύθερο

Πάρνος Φίλιππος 4η θέση 50μ ύπτιο, 7η θέση 100μ ελεύθερο

Σουίνι Μάριος 2η θέση 50μ πεταλούδα, 3η θέση 200μ ελεύθερο

Μπακάσης Αλέξανδρος 5η θέση 100μ πρόσθιο, 7η θέση 50μ ύπτιο

Μίχος Άρης 8η θέση 50μ ύπτιο, 8η θέση 50μ πρόσθιο

Κορίτσια 11 ετών:

Βυσανλή Μελίνα 1η θέση 50μ πρόσθιο, 1η θέση 100μ πρόσθιο, 2η θέση 50μ ελεύθερο

Θεμελή Βανέσα 4η θέση 50μ πεταλούδα, 6η θέση 50μ πρόσθιο, 7η θέση 50μ ελεύθερο

Νάνου Μαρία 11η θέση 100μ ελεύθερο, 11η θέση 50μ ύπτιο, 13η θέση 50μ ελεύθερο

Κολύμπαση Στυλιανή 4η θέση 200μ πρόσθιο, 5η θέση 100μ ελεύθερο, 5η θέση 50μ ύπτιο

Αϊδινλή Ιουλία 2η θέση 200μ πρόσθιο, 4η θέση 50μ πρόσθιο, 4η θέση 100μ πρόσθιο

Αγόρια 11 ετών:

Ζαφειράκος Ηλίας 2η θέση 50μ ελεύθερο, 2η θέση 100μ ελεύθερο, 5η θέση 50μ πρόσθιο

Λιάρος Γεώργιος 1η θέση 200μ Μ.Α., 2η θέση 50μ πεταλούδα, 3η θέση 50μ ελεύθερο

Τσούνης Άγγελος 2η θέση 50μ ύπτιο, 4η θέση 50μ πεταλούδα, 4η θέση 50μ ελεύθερο

Καλοφορίδης Σωτήρης 2η θέση 100μ ύπτιο, 4η θέση 50μ ύπτιο, 6η θέση 50μ πρόσθιο

Στεργιόπουλος Αντώνης 6η θέση 200μ πρόσθιο, 7η θέση 50μ ύπτιο, 7η θέση 100μ πρόσθιο

Κυδωνίδης Ανανίας 11η θέση 50μ ύπτιο, 14η θέση 50μ πρόσθιο

Κορίτσια 12 ετών:

Τριανταφυλλίδη Μελίνα 3η θέση 50μ ελεύθερο, 5η θέση 100μ ελεύθερο, 9η θέση 200μ ελεύθερο

Ζαχαρά Φωτεινή 10η θέση 50μ ελεύθερο, 10η θέση 100μ πρόσθιο, 18η θέση 100μ ελεύθερο

Μπακάση Καλλιόπη 9η θέση 50μ ύπτιο, 9η θέση 100μ ύπτιο, 14η θέση 100μ ελεύθερο

Πίσπα Εύα 5η θέση 400μ ελεύθερο, 5η θέση 200μ ύπτιο, 8η θέση 200μ ελεύθερο

Τσίτογλου Αθηνά 4η θέση 100μ πεταλούδα, 5η θέση 50μ πεταλούδα, 7η θέση 100μ πρόσθιο

Παπακωνσταντίνου Ιωάννα 2η θέση 50μ πρόσθιο, 2η θέση 100μ πρόσθιο, 3η θέση 200μ πρόσθιο

Ρεμπελάκου Βαλέρια 3η θέση 50μ πρόσθιο, 6η θέση 100μ πρόσθιο,6η θέση 200μ Μ.Α.

Αγόρια 12 ετών:

Κιόρογλου Θοδωρής 2η θέση 200μ πρόσθιο, 3η θέση 50μ ελεύθερο, 4η θέση 200μ Μ.Α.

Κρατήρας Μάριος 2η θέση 100μ ύπτιο, 5η θέση 50μ ελεύθερο, 6η θέση 200μ ελεύθερο

Παπαγεωργίου Ιωάννης 4η θέση 100μ πρόσθιο, 7η θέση 100μ ελεύθερο, 8η θέση 50μ ελεύθερο

Ρεντινιώτης Νικόλαος 1η θέση 50μ πεταλούδα, 2η θέση 200μ Μ.Α., 3η θέση 800μ ελεύθερο

Χατζηδημητρίου Σεβαστιανός 2η θέση 50μ πρόσθιο, 3η θέση 100μ πρόσθιο, 4η θέση 100μ ύπτιο

Ομαδικά:

4x50μ ελεύθερο κορίτσια 9 ετών 1η θέση με τις: Λαγού Κοραλία, Ιωάννου Ιωάννα, Κώστογλου Καρυοφυλλιά, Πολύζου Ελευθερία

4x50μ ελεύθερο αγόρια 10 ετών 2η θέση με τους: Σουίνι Μάριο, Σουίνι Ιωσήφ, Πάρνο Φίλιππο, Ρεντινιώτη Δημήτριο

4x100μ ελεύθερο αγόρια 12 ετών 2η θέση με τους: Κρατήρα Μάριο, Κιόρογλου Θοδωρή, Χατζηδημητρίου Σεβαστιανό, Ρεντινιώτη Νίκο

4x100μ ελεύθερο αγόρια 11 ετών 3η θέση με τους: Λιάρο Γεώργιο, Καλοφορίδη Σωτήρη, Ζαφειράκο Ηλία, Τσούνη Άγγελο

4x100μ ελεύθερο κορίτσια 12 ετών 3η θέση με τις: Πίσπα Εύα, Ρεμπελάκου Βαλέρια, Τριανταφυλλίδη Μελίνα, Παπακωνσταντίνου Ιωάννα

4x100μ ελεύθερο κορίτσια 11 ετών 3η θέση με τις: Βυσανλή Μελίνα, Θεμελή Βανέσα, Κολύμπαση Στυλιανή, Αϊδινλή Ιουλία

4x200μ ελεύθερο αγόρια 12 ετών 2η θέση με τους: Κιόρογλου Θοδωρή, Κρατήρα Μάριο, Χατζηδημητρίου Σεβαστιανό, Ρεντινιώτη Νίκο

4x200μ ελεύθερο κορίτσια 12 ετών 3η θέση με τις: Ρεμπελάκου Βαλέρια, Πίσπα Εύα, Τριανταφυλλίδη Μελίνα, Παπακωνσταντίνου Ιωάννα

4x50μ Μ.Ο. αγόρια 10 ετών 3η θέση με τους: Σουίνι Ιωσήφ, Σουίνι Στάθη, Ρεντινιώτη Δημήτρη, Σουίνι Μάριο

4x100μ Μ.Ο. αγόρια 12 ετών 2η θέση με τους: Κρατήρα Μάριο, Κιόρογλου Θοδωρή, Ρεντινιώτη Νίκο, Παπαγεωργίου Ιωάννη

4x100μ Μ.Ο. αγόρια 11 ετών 3η θέση με τους: Καλοφορίδη Σωτήρη, Στεργιόπουλο Αντώνη, Λιάρο Γεώργιο, Ζαφειράκο Ηλία

4x100μ Μ.Ο. κορίτσια 12 ετών 3η θέση με τις: Πίσπα Εύα, Παπακωνσταντίνου Ιωάννα, Τσίτογλου Αθηνά, Τριανταφυλλίδη Μελίνα.

Ο πρόεδρος του Ν.Ο.Β-Α κ. Χαράλαμπος Τσουκαλάς και τα μέλη του  Δ.Σ. συγχαίρουν τους μικρούς αθλητές-τριες για τη μεγάλη τους προσπάθεια και επιτυχία στον πρώτο τους αγώνα. Επίσης συγχαίρουν τους προπονητές τους, οι οποίοι έμειναν ευχαριστημένοι από την αγωνιστικότητα των μικρών αθλητών.

Ακολουθήστε τον ΤΑΧΥΔΡΟΜΟ στο GOOGLE NEWS για άμεση ενημέρωση.
Δείτε όλες τις τελευταίες ειδήσεις από τον Βόλο, την Μαγνησία, την Ελλάδα και τον κόσμο
απο τον
ΤΑΧΥΔΡΟΜΟ
Σχόλια
Δεν υπάρχουν σχόλια γι'αυτό το άρθρο
Αποστολή σχολίου
5
+
8
=