Γ’ Εθνική: Κλήρωσε για Θησέα Αγριάς και Δήμητρα Ευξεινούπολης

Τελευταία ενημέρωση: 2021-10-15, 12:10:38
Γ’ Εθνική: Κλήρωσε για Θησέα Αγριάς και Δήμητρα Ευξεινούπολης

Πραγματοποιήθηκε η κλήρωση του πρωταθλήματος της Γ’ Εθνικής για τη σεζόν 2021-22 στα γραφεία της ΕΠΟ, με καθυστέρηση αρκετών ημερών, λόγω των προβλημάτων των παραπάνω κατηγοριών.

Για ένα αναβαθμισμένο πρωτάθλημα που θα προσφέρει συγκινήσεις έκανε λόγο ο πρόεδρος της Επιτροπής Διοργανώσεων Άγγελος Δανιήλ. Μάλιστα, ζητήθηκε και συγγνώμη από τους παράγοντες για την καθυστέρηση της έναρξης, η οποία όπως τονίστηκε δεν έγινε με ευθύνη της Επιτροπής ή της ΕΠΟ.  

Οι 81 ομάδες χωρίστηκαν σε 7 ομίλους από τους οποίους θα υποβιβαστούν συνολικά 32 ομάδες. Οι 7 πρωταθλητές θα δώσουν αγώνες μπαράζ μετά το τέλος της κανονικής διάρκειας, για να διεκδικήσουν τα τέσσερα εισιτήρια ανόδου στη Super League 2.

Αν και δεν ανακοινώθηκε, η σέντρα του πρωταθλήματος έχει οριστεί για τις 24 Οκτωβρίου, ενώ η ολοκλήρωση της κανονικής διάρκειας του πρωταθλήματος αναμένεται στις 3 Απριλίου, για να ακολουθήσουν οι αγώνες μπαράζ.

Στον 3ο όμιλο συμμετέχουν οι ομάδες από Καρδίτσα, Λάρισα, Τρίκαλα, Θεσσαλία, Πιερία, Φθιώτιδα, Βοιωτία και Εύβοια.

1η αγωνιστική    
Νέα Αρτάκη  -  Ηρακλής Λάρισας
ΠΟ Ελασσόνας  -  ΠΟ Φήκης
Ατρόμητος Παλαμά  -  ΑΟ Υπάτου
Θησέας Αγριάς  -  Εθνικός Νέου Κεραμιδίου
Αταλάντη  -  Αμβρυσσέας Διστόμου
Αετός Μακρυχωρίου  -  Δήμητρα Ευξεινούπολης
2η αγωνιστική    
ΠΟ Ελασσόνας  -  Νέα Αρτάκη
Ηρακλής Λάρισας  -  Ατρόμητος Παλαμά
ΠΟ Φήκης  -  Θησέας Αγριάς
ΑΟ Υπάτου  -  Αταλάντη
Εθνικός Νέου Κεραμιδίου  -  Αετός Μακρυχωρίου
Δήμητρα Ευξεινούπολης  -  Αμβρυσσέας Διστόμου
3η αγωνιστική    
Νέα Αρτάκη  -  Ατρόμητος Παλαμά
Θησέας Αγριάς  -  ΠΟ Ελασσόνας
Αταλάντη  -  Ηρακλής Λάρισας
Αετός Μακρυχωρίου  -  ΠΟ Φήκης
Δήμητρα Ευξεινούπολης  -  ΑΟ Υπάτου
Αμβρυσσέας Διστόμου  -  Εθνικός Νέου Κεραμιδίου
4η αγωνιστική    
Θησέας Αγριάς  -  Νέα Αρτάκη
Ατρόμητος Παλαμά  -  Αταλάντη
ΠΟ Ελασσόνας  -  Αετός Μακρυχωρίου
Ηρακλής Λάρισας  -  Δήμητρα Ευξεινούπολης
ΠΟ Φήκης  -  Αμβρυσσέας Διστόμου
Εθνικός Νέου Κεραμιδίου  -  ΑΟ Υπάτου
5η αγωνιστική    
Νέα Αρτάκη  -  Αταλάντη
Αετός Μακρυχωρίου  -  Θησέας Αγριάς
Δήμητρα Ευξεινούπολης  -  Ατρόμητος Παλαμά
Αμβρυσσέας Διστόμου  -  ΠΟ Ελασσόνας
Εθνικός Νέου Κεραμιδίου  -  Ηρακλής Λάρισας
ΑΟ Υπάτου  -  ΠΟ Φήκης
6η αγωνιστική    
Αετός Μακρυχωρίου  -  Νέα Αρτάκη
Αταλάντη  -  Δήμητρα Ευξεινούπολης
Θησέας Αγριάς  -  Αμβρυσσέας Διστόμου
Ατρόμητος Παλαμά  -  Εθνικός Νέου Κεραμιδίου
ΠΟ Ελασσόνας  -  ΑΟ Υπάτου
Ηρακλής Λάρισας  -  ΠΟ Φήκης
7η αγωνιστική    
Νέα Αρτάκη  -  Δήμητρα Ευξεινούπολης
Αμβρυσσέας Διστόμου  -  Αετός Μακρυχωρίου
Εθνικός Νέου Κεραμιδίου  -  Αταλάντη
ΑΟ Υπάτου  -  Θησέας Αγριάς
ΠΟ Φήκης  -  Ατρόμητος Παλαμά
Ηρακλής Λάρισας  -  ΠΟ Ελασσόνας
8η αγωνιστική    
Αμβρυσσέας Διστόμου  -  Νέα Αρτάκη
Δήμητρα Ευξεινούπολης  -  Εθνικός Νέου Κεραμιδίου
Αετός Μακρυχωρίου  -  ΑΟ Υπάτου
Αταλάντη  -  ΠΟ Φήκης
Θησέας Αγριάς  -  Ηρακλής Λάρισας
Ατρόμητος Παλαμά  -  ΠΟ Ελασσόνας
9η αγωνιστική    
Νέα Αρτάκη  -  Εθνικός Νέου Κεραμιδίου
ΑΟ Υπάτου  -  Αμβρυσσέας Διστόμου
ΠΟ Φήκης  -  Δήμητρα Ευξεινούπολης
Ηρακλής Λάρισας  -  Αετός Μακρυχωρίου
ΠΟ Ελασσόνας  -  Αταλάντη
Ατρόμητος Παλαμά  -  Θησέας Αγριάς
10η αγωνιστική    
ΑΟ Υπάτου  -  Νέα Αρτάκη
Εθνικός Νέου Κεραμιδίου  -  ΠΟ Φήκης
Αμβρυσσέας Διστόμου  -  Ηρακλής Λάρισας
Δήμητρα Ευξεινούπολης  -  ΠΟ Ελασσόνας
Αετός Μακρυχωρίου  -  Ατρόμητος Παλαμά
Αταλάντη  -  Θησέας Αγριάς
11η αγωνιστική    
ΠΟ Φήκης  -  Νέα Αρτάκη
Ηρακλής Λάρισας  -  ΑΟ Υπάτου
ΠΟ Ελασσόνας  -  Εθνικός Νέου Κεραμιδίου
Ατρόμητος Παλαμά  -  Αμβρυσσέας Διστόμου
Θησέας Αγριάς  -  Δήμητρα Ευξεινούπολης
Αταλάντη  -  Αετός Μακρυχωρίου
Ακολουθήστε τον ΤΑΧΥΔΡΟΜΟ στο GOOGLE NEWS για άμεση ενημέρωση.
Δείτε όλες τις τελευταίες ειδήσεις από τον Βόλο, την Μαγνησία, την Ελλάδα και τον κόσμο
απο τον
ΤΑΧΥΔΡΟΜΟ
Σχόλια
Δεν υπάρχουν σχόλια γι'αυτό το άρθρο
Αποστολή σχολίου
3
+
8
=