ΕΠΣΘ: Το πρόγραμμα των τεσσάρων ομίλων

Τελευταία ενημέρωση: 2021-09-18, 12:47:11
Ηλεκτρονικά πραγματοποιήθηκε η διαδικασία από τους Μ. Καλόγηρο και Αντ. Δαλούκα
ΕΠΣΘ: Το πρόγραμμα των τεσσάρων ομίλων

 

Διενεργήθηκαν χθες στα γραφεία της ΕΠΣΘ ηλεκτρονικά οι κληρώσεις της Α’ και Β’ Τοπικής Κατηγορίας για τη σεζόν 2021-22, αλλά και του Κυπέλλου από τη β’ φάση ως το τέλος του θεσμού.

Στον χαιρετισμό του ο πρόεδρος της Ένωσης, Μίλτος Καλόγηρος, ανέφερε: «Τα τελευταία δύο δύσκολα χρόνια ενδυνάμωσαν τη δεδομένη επιθυμία μας να επιτύχουμε την αναβάθμιση του Ερασιτεχνικού ποδοσφαίρου στον Νομό μας. Η επανεκκίνηση του ποδοσφαίρου μόνο εύκολη δεν πρόκειται να είναι, αλλά σ’ αυτόν το δύσκολο δρόμο της επανένταξης, πρέπει να είμαστε όλοι ενωμένοι.

Πιστεύουμε ότι δείχνοντας εμπιστοσύνη στα θεσμικά όργανα και σε συνεργασία με τους αθλητικούς, υγειονομικούς φορείς και την Τοπική Αυτοδιοίκηση, το ερασιτεχνικό ποδόσφαιρο του νομού μας θα βγει νικητής.

Η έμπρακτη βοήθεια της ΕΠΣ Θεσσαλίας στον οικονομικό τομέα είναι αποδεδειγμένη, καθώς διαμορφώσαμε τις κατάλληλες συνθήκες, έτσι ώστε να μειωθεί στον μέγιστο βαθμό το ετήσιο οικονομικό κόστος των Σωματείων-Μελών μας.

Αισθάνομαι την επιτακτική ανάγκη και υποχρέωση, ως νέος Πρόεδρος μίας νέας Διοίκησης, να σας ευχαριστήσω που πιστέψατε και πιστεύετε σε εμάς, που μας στηρίζετε σ’ αυτό το ταξίδι.

Όλα τα ανωτέρω οφείλονται σε όλους εσάς, στους οποίους και αφιερώνουμε κάθε ώρα ενασχόλησής μας ως Διοίκηση της ΕΠΣΘ και σας διαβεβαιώνουμε ότι θα συνεχίσουμε, προασπιζόμενοι τα συμφέροντά σας και αγωνιζόμενοι για το κοινό μας όραμα, την επιστροφή στο ποδόσφαιρο.

Είναι η πρώτη και εύχομαι η τελευταία φορά που κάνουμε ηλεκτρονικά τις κληρώσεις λόγω της πανδημίας. Ευελπιστούμε αυτή τη χρονιά να τελειώσουν τα πρωταθλήματα, γιατί τις δύο προηγούμενες δεν είχαν τελειώσει. Πάνω απ’ όλα υγεία».

Η κλήρωση του Κυπέλλου

Η κλήρωση της α’ φάσης του Κυπέλλου είχε γίνει την περασμένη Τρίτη και χθες έγινε η κλήρωση των υπολοίπων φάσεων. Για τη φάση των 32 τα ζευγάρια που προέκυψαν, είναι τα εξής:

Πύρασος-ΑΕ 2002

Ιάσων ΑΜ ή ΝΑ Νίκης-Μαγνησιακός

Απόλλων Καν.-Διαγόρας

Τοξότης-Θησέας

Αθλος-Ανω Λεχώνια ή Ε.Λ. Νηλέας

Χλόη ή ΑΠΟΒ- ΑΕ Διμηνίου ή Αχιλλέας

Μικροθήβες ή Πανιώνιος-Ρήγας Φεραίος

Κένταυρος ΝΠ ή Πηλέας-ΦΘ Αγχίαλος

Αγία Παρασκευή-Δήμητρα

Μυρμηδόνες-Ελευθεριακός ή Ανθ. Γαζής

Νέοι Αγίας Αννας-Ακρόπολη

ΓΣ Αλμυρού-Σαρακηνός

Σκόπελος-Σκιάθος

Πρωτεσίλαος-Αίας

Αγία Αννα-Μακρινίτσα

Δάφνη-Αστέρας Ριζομύλου

Οι ημερομηνίες

Η Α’ ΕΠΣΘ θα αρχίσει το επόμενο Σαββατοκύριακο 25-26 Σεπτεμβρίου και το τέλος της κανονικής διάρκειας του πρωταθλήματος είναι προγραμματισμένο για τις 5-6/2/2022. Τα πλέι οφ θα γίνουν από τις 12-13/2/2022 έως τις 16-17/4/2022, καθώς πρέπει να δηλωθεί πρωταθλητής στην ΕΠΟ έως τις 18 Απριλίου. Σε ό,τι αφορά τα πλέι άουτ, που έχουν και δύο παραπάνω αγωνιστικές, θα παιχτούν από τις 12-13/2/2022 έως τις 14-15/5/2022.

Σχετικά με την έναρξη της Β’ ΕΠΣΘ, αυτή θα γίνει στις 9-10/10, το κανονικό πρωτάθλημα θα τελειώσει στις 19-20/2/2022 και τα πλέι οφ, αλλά και τα πλέι άουτ, θα διεξαχθούν από τις 26-27/2/2022 έως τις 16-17/4/2022.

Για τη Β’ ΕΠΣΘ οι αγώνες διαβάθμισης γίνονται σε ένα γύρο, σε αντίθεση μ’ αυτούς της Α’ ΕΠΣΘ, που θα γίνουν σε δύο.

Οι ώρες έναρξης

Τα παιχνίδια από τις 25/09/2021 έως 24/10/2021 θα έχουν ώρα έναρξης τις 16.00, από τις 31/10/2021 έως τις 20/03/2022 τις 15.00, από τις 26/03/2022 έως τις 17/04/2022 τις 16.00 και την 1η/05/2022 έως τις 30/06/2022 τις 17.00.

Οι εξαιρούμενες ημερομηνίες

Οι εξαιρούμενες ημερομηνίες για τη διεξαγωγή αγώνων είναι οι ακόλουθες: 25-26/12/2021 (Εορτή Χριστουγέννων), 01-02/01/2022 (Εορτή Πρωτοχρονιάς), 05-06/03/2022 (Καθαρά Δευτέρα-υπό προϋποθέσεις), 26-27/03/2022 (Εθνική Εορτή-υπό προϋποθέσεις) και 23-24/04/2022 (Άγιο Πάσχα).

Το πρόγραμμα του α’ γύρου στις δύο κατηγορίες

Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ-Α’ ΟΜΙΛΟΣ

1η αγωνιστική

Σκιάθος-Δάφνη

ΑΕ 2002-Τοξότης

Σαρακηνός-Ακρόπολη

Μακρινίτσα-Αγία Άννα

Ρεπό: Αγία Παρασκευή

2η αγωνιστική

Δάφνη-ΑΕ 2002

Αγία Παρασκευή-Σκιάθος

Ακρόπολη-Αγία Άννα

Τοξότης-Μακρινίτσα

Ρεπό: Σαρακηνός

3η αγωνιστική

Σκιάθος-ΑΕ 2002

Σαρακηνός-Αγία Παρασκευή

Μακρινίτσα-Δάφνη

Ακρόπολη-Τοξότης

Ρεπό: Αγία Άννα

4η αγωνιστική

Δάφνη-Ακρόπολη

Αγία Παρασκευή-Αγία Άννα

ΑΕ 2002-Μακρινίτσα

Σαρακηνός-Σκιάθος

Ρεπό: Τοξότης

5η αγωνιστική

Σκιάθος-Μακρινίτσα

Αγία Άννα-Σαρακηνός

Ακρόπολη-ΑΕ 2002

Τοξότης-Αγία Παρασκευή

Ρεπό: Δάφνη

6η αγωνιστική

Αγία Παρασκευή-Δάφνη

Σαρακηνός-Τοξότης

Μακρινίτσα-Ακρόπολη

Αγία Άννα-Σκιάθος

Ρεπό: ΑΕ 2002

7η αγωνιστική

Δάφνη-Σαρακηνός

ΑΕ 2002-Αγία Παρασκευή

Ακρόπολη-Σκιάθος

Τοξότης-Αγία Άννα

Ρεπό: Μακρινίτσα

8η αγωνιστική

Σκιάθος-Τοξότης

Σαρακηνός-ΑΕ 2002

Μακρινίτσα-Αγία Παρασκευή

Αγία Άννα-Δάφνη

Ρεπό: Ακρόπολη

αγωνιστική

Αγία Παρασκευή-Ακρόπολη

ΑΕ 2002-Αγία Άννα

Μακρινίτσα-Σαρακηνός

Τοξότης-Δάφνη

Ρεπό: Σκιάθος

Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ-(B’ΟΜΙΛΟΣ)

1η αγωνιστική

Μυρμηδόνες-Πύρασος

ΡήγαςΦεραίος-Αστέρας Ριζ.

ΓΣ Αλμυρού-Πρωτεσίλαος

Αγχίαλος-Διαγόρας

Ρεπό: Αίας Σούρπης

2η αγωνιστική

Πύρασος-Ρήγας Φεραίος

Αίας Σούρπης-Μυρμηδόνες

Πρωτεσίλαος-Διαγόρας

Αστέρας Ριζ.-Αγχίαλος

Ρεπό: ΓΣ Αλμυρού

3η αγωνιστική

Μυρμηδόνες-Ρήγας Φεραίος

ΓΣ Αλμυρού-Αίας Σούρπης

Αγχίαλος-Πύρασος

Πρωτεσίλαος-Αστέρας Ριζ.

Ρεπό: Διαγόρας

4η αγωνιστική

Πύρασος-Πρωτεσίλαος

Αίας Σούρπης-Διαγόρας

Ρήγας Φεραίος-Αγχίαλος

ΓΣ Αλμυρού-Μυρμηδόνες

Ρεπό: Αστέρας Ριζ.

5η αγωνιστική

Μυρμηδόνες-Αγχίαλος

Διαγόρας-ΓΣ Αλμυρού

Πρωτεσίλαος-Ρήγας Φεραίος

Αστέρας Ριζ.-Αίας Σούρπης

Ρεπό: Πύρασος

6η αγωνιστική

Αίας Σούρπης-Πύρασος

ΓΣ Αλμυρού-Αστέρας Ριζ.

Αγχίαλος-Πρωτεσίλαος

Διαγόρας-Μυρμηδόνες

Ρεπό: Ρήγας Φεραίος

7η αγωνιστική

Πύρασος-ΓΣ Αλμυρού

Ρήγας Φεραίος-Αίας Σούρπης

Πρωτεσίλαος-Μυρμηδόνες

Αστέρας Ριζ.-Διαγόρας

Ρεπό: Αγχίαλος

8η αγωνιστική

Μυρμηδόνες-Αστέρας Ριζ.

ΓΣ Αλμυρού-Ρήγας Φεραίος

Αγχίαλος-Αίας Σούρπης

Διαγόρας-Πύρασος

Ρεπό: Πρωτεσίλαος

9η αγωνιστική

Αίας Σούρπης-Πρωτεσίλαος

Ρήγας Φεραίος-Διαγόρας

Αγχίαλος-ΓΣ Αλμυρού

Αστέρας Ριζ.-Πύρασος

Ρεπό: Μυρμηδόνες

Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ-(Α’ ΟΜΙΛΟΣ)

1η αγωνιστική

Νέοι Αγίας Άννας-ΑΠΟΒ

Ελευθεριακός-Σκόπελος

ΑΕ Διμηνίου-Πανιώνιος

Μαγνησιακός-ΝΑ Νίκης

Ιάσων Αλλ. Μερ.-Πηλέας

2η αγωνιστική

ΑΠΟΒ-ΑΕ Διμηνίου

Ελευθεριακός-Νέοι Αγίας Άννας

ΝΑ Νίκης-Πηλέας

Πανιώνιος-Ιάσων Αλλ. Μερ.

Σκόπελος-Μαγνησιακός

3η αγωνιστική

Νέοι Αγίας Άννας-ΑΕ Διμηνίου

Μαγνησιακός-Ελευθεριακός

Ιάσων Αλλ. Μερ.-ΑΠΟΒ

Πηλέας-Σκόπελος

ΝΑ Νίκης-Πανιώνιος

4η αγωνιστική

ΑΠΟΒ-ΝΑ Νίκης

Ελευθεριακός-Πηλέας

ΑΕ Διμηνίου-Ιάσων Αλλ. Μερ.

Μαγνησιακός-Νέοι Αγίας Άννας

Σκόπελος-Πανιώνιος

5η αγωνιστική

Νέοι Αγίας Άννας-Ιάσων Αλλ. Μερ.

ΑΠΟΒ-Σκόπελος

Πηλέας-Μαγνησιακός

ΝΑ Νίκης-ΑΕ Διμηνίου

Πανιώνιος-Ελευθεριακός

6η αγωνιστική

Ελευθεριακός-ΑΠΟΒ

ΑΕ Διμηνίου-Σκόπελος

Μαγνησιακός-Πανιώνιος

Ιάσων Αλλ. Μερ.-ΝΑ Νίκης

Πηλέας-Νέοι Αγίας Άννας

7η αγωνιστική

ΑΠΟΒ-Μαγνησιακός

ΑΕ Διμηνίου-Ελευθεριακός

ΝΑ Νίκης-Νέοι Αγίας Άννας

Πανιώνιος-Πηλέας

Σκόπελος-Ιάσων Αλλ. Μερ.

8η αγωνιστική

Νέοι Αγίας Άννας-Πανιώνιος

Μαγνησιακός-ΑΕ Διμηνίου

Ιάσων Αλλ. Μερ.-Ελευθεριακός

Πηλέας-ΑΠΟΒ

Σκόπελος-ΝΑ Νίκης

9η αγωνιστική

Νέοι Αγίας Άννας-Σκόπελος

Ελευθεριακός-ΝΑ Νίκης

ΑΕ Διμηνίου-Πηλέας

Ιάσων Αλλ. Μερ.-Μαγνησιακός

Πανιώνιος-ΑΠΟΒ

B’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ-(B’ ΟΜΙΛΟΣ)

1η αγωνιστική

Χλόη-Ανθιμος Γαζής

Απόλλων Καν.-Αθλος

Αχιλλέας-Κένταυρος ΝΠ

Ανω Λεχώνια-Μικροθήβες

Ρεπό: ΕΛ Νηλέα

2η αγωνιστική

Ανθιμος Γαζής-Απόλλων Καν.

ΕΛ Νηλέα-Χλόη

Κένταυρος ΝΠ-Μικροθήβες

Αθλος-Ανω Λεχώνια

Ρεπό: Αχιλλέας

3η αγωνιστική

Χλόη-Απόλλων Καν.

Αχιλλέας-ΕΛ Νηλέα

Ανω Λεχώνια-Ανθιμος Γαζής

Κένταυρος ΝΠ-Αθλος

Ρεπό: Μικροθήβες

4η αγωνιστική

Ανθιμος Γαζής-Κένταυρος ΝΠ

ΕΛ Νηλέα-Μικροθήβες

Απόλλων Καν.-Ανω Λεχώνια

Αχιλλέας-Χλόη

Ρεπό: Αθλος

5η αγωνιστική

Χλόη-Ανω Λεχώνια

Μικροθήβες-Αχιλλέας

Κένταυρος ΝΠ-Απόλλων Καν.

Αθλος-ΕΛ Νηλέα

Ρεπό: Ανθιμος Γαζής

6η αγωνιστική

ΕΛ Νηλέα-Ανθιμος Γαζής

Αχιλλέας-Αθλος

Ανω Λεχώνια-Κένταυρος ΝΠ

Μικροθήβες-Χλόη

Ρεπό: Απόλλων Καν.

7η αγωνιστική

Ανθιμος Γαζής-Αχιλλέας

Απόλλων Καν.-ΕΛ Νηλέα

Κένταυρος ΝΠ-Χλόη

Αθλος-Μικροθήβες

Ρεπό: Ανω Λεχώνια

8η αγωνιστική

Χλόη-Αθλος

Αχιλλέας-Απόλλων Καν.

Ανω Λεχώνια-ΕΛ Νηλέα

Μικροθήβες-Ανθιμος Γαζής

Ρεπό: Κένταυρος ΝΠ

9η αγωνιστική

ΕΛ Νηλέα-Κένταυρος ΝΠ

Απόλλων Καν.-Μικροθήβες

Ανω Λεχώνια-Αχιλλέας

Αθλος-Ανθιμος Γαζής

Ρεπό: Χλόη

Ακολουθήστε τον ΤΑΧΥΔΡΟΜΟ στο GOOGLE NEWS για άμεση ενημέρωση.
Δείτε όλες τις τελευταίες ειδήσεις από τον Βόλο, την Μαγνησία, την Ελλάδα και τον κόσμο
απο τον
ΤΑΧΥΔΡΟΜΟ
Σχόλια
Δεν υπάρχουν σχόλια γι'αυτό το άρθρο
Αποστολή σχολίου
9
+
8
=