Μετάλλια για τον ΝΟΒΑ στο Πανελλήνιο κολύμβησης μεγάλων αποστάσεων

Τελευταία ενημέρωση: 2021-09-16, 20:54:21
Η ομάδα του ΝΟΒΑ στο Πανελλήνιο κολύμβησης μεγάλων αποστάσεων

Με επιτυχία πραγματοποιήθηκε το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα μεγάλων αποστάσεων στα Άσπρα Σπίτια της Βοιωτίας το Σάββατο 11 Σεπτεμβρίου.

Ο  Ν.Ο.Β-Α συμμετείχε με τους παρακάτω πέντε αθλητές: Αγαθό Κυριαζή, Λαθουρά Γεώργιο, Τριανταφυλλίδη Στέφανο, Σφέτσα Δημήτριο, Τακτικό  Άγγελο.

Στα 5 Χιλιόμετρα στην κατηγορία Παίδων οι αθλητές του Ν.Ο.Β-Α πραγματοποίησαν εξαιρετική εμφάνιση στην παρθενική τους συμμετοχή σε Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Open Water.

Στη συνέχεια εκπροσώπησαν την Ομάδα 2 Masters, η Μαλιτσίδου Ελένη, η οποία κατέκτησε χάλκινο μετάλλιο στα 1.250 μέτρα, και ο Παπουτσής Αλέξανδρος, που πήρε το αργυρό μετάλλιο στα 2 .500 μέτρα.
Την Κυριακή 12 Σεπτεμβρίου η αθλήτρια του Ν.Ο.Β-Α, Τριανταφυλλίδη Μαρίνα, συμμετείχε στα 10 χιλιόμετρα  στην κατηγορία Νέων Γυναικών, κατακτώντας την 1η Θέση και το χρυσό μετάλλιο.
Η ομάδα του Ν.Ο.Β-Α κατέλαβε μεγάλη προσπάθεια και ήταν πολύ καλά προετοιμασμένη για τις παραπάνω επιτυχίες.
Ο πρόεδρος του Ν.Ο.Β-Α, κ. Χαράλαμπος Τσουκαλάς, και το Διοικητικό Συμβούλιο συγχαίρουν όλους τους Αθλητές, τους Εφόρους της Κολύμβησης και τους προπονητές και τους εύχονται καλή συνέχεια.

Ακολουθήστε τον ΤΑΧΥΔΡΟΜΟ στο GOOGLE NEWS για άμεση ενημέρωση.
Δείτε όλες τις τελευταίες ειδήσεις από τον Βόλο, την Μαγνησία, την Ελλάδα και τον κόσμο