Ματαίωση εκδήλωσης «Βραβεύσεις Κορυφαίων Αθλητών Δήμου Βόλου» - Όλα τα ονόματα

Τελευταία ενημέρωση: 2021-09-10, 14:03:57
Ματαίωση εκδήλωσης «Βραβεύσεις Κορυφαίων Αθλητών Δήμου Βόλου» - Όλα τα ονόματα

Λόγω των νέων μέτρων που ανακοίνωσε το Υπουργείο Υγείας για την προστασία των πολιτών από την πανδημία του κορονοιού, που θα ισχύσουν από τις 13 Σεπτεμβρίου 2021 – 31 Μαρτίου 2022 , η προγραμματισθείσα εκδήλωση της βράβευσης των διακριθέντων αθλητών του Δήμου Βόλου για τα έτη 2019 & 2020 ματαιώνεται.

Σε ανακοίνωση επισημαίνεται: 

Ανέκαθεν, η σημαντική αυτή εκδήλωση αποτελούσε κυρίως το επιστέγασμα και την ηθική ανταμοιβή των κορυφαίων αθλητών/τριών και στο πρόσωπο αυτών, όλων των αθλουμένων νιάτων. Για το λόγο αυτό θα θέλαμε να είχαμε κοντά μας όλη την αθλητική οικογένεια, γεγονός που δεν μπορεί να συμβεί λόγω των νέων επιβεβλημένων μέτρων: Λειτουργία ανοιχτών και κλειστών γηπέδων μόνο για εμβολιασμένους και νοσήσαντες (έως 6 μήνες από τη διάγνωση), έλεγχος βεβαίωσης εμβολιασμού ή νόσησης και έλεγχος ταυτοπροσωπίας στην είσοδο της επιχείρησης με την εφαρμογή covid free app.

Σε πείσμα των καιρών ο αθλητισμός της πόλης μας είναι παρών και η Διεύθυνση Αθλητισμού του ΔΟΕΠΑΠ – ΔΗΠΕΘΕ Δήμου Βόλου θα βρίσκεται κοντά σε όλους τους αθλητικούς συλλόγους και θα βαδίζει μαζί τους στις νέες συνθήκες, που θα εξασφαλίζουν όμως την όσο το δυνατόν ασφαλή παρουσία των νέων μας στις αθλητικές εγκαταστάσεις. Με αισιοδοξία για το μέλλον δίνουμε ραντεβού στην επόμενη γιορτή του βολιώτικου αθλητισμού για να τιμήσουμε όλοι μαζί τις αγωνιστικές επιτυχίες και προσπάθειες των αθλητών/τριών μας.

Οι διακριθέντες αθλητές για το 2019 & 2020:

  • Α.Σ ΑΜΕΑ «ΟΙ ΑΡΓΟΝΑΥΤΕΣ»

Κλειτσογιάννης Ευθύμιος, Αγλαίνη Ειρήνη, Nadin Ahmadt, Μπαρμπαγεωργόπουλος Δημ., Μούτσιου Θεοδώρα, Χριστοδούλου Άγγελος Τασιούλης Γεώργιος, Συριής Γεώργιος Κωνσταντινίδης Παναγιώτης, Καρακώστας Παναγιώτης

  • Α.Σ.Α.Μ «ΠΕΙΡΑΤΕΣ»

Παρίσσης Γεώργιος, Γιακάκογλου Ευάγγελος, Πατσής Νικόλαος, Ανεστοπούλου Αθηνά, Γιαμπάνη Μαριάννα, Αλτίν Λέσι, Κολέτας Παναγιώτης, Τρίγκας Αθανάσιος, Κακαλές Γεώργιος, Βουρβουλάκη Παναγιώτα

  • ΑΘΛΗΤΙΚΓΗ ΑΚΑΔΗΜΙΑ «ΑΤΛΑΣ ΒΟΛΟΥ»

Βιδούρη Ελένη – Μαρία (Κλασσικός Αθλητισμός)

  • Α.Σ. «ΔΗΜΗΤΡΙΑΣ»

Τιλελής Ανδρέας (Κωπηλασία Κλειστού Χώρου

  • ΕΛΛΗΝΙΚΟΣ ΟΡΕΙΒΑΤΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΒΟΛΟΥ (Ε.Ο.Σ.Β.)

Καλτσογιάννη Μαρία – Νικολέτα, Ασβεστάς Δημήτριος, Τσιόβολου Μαρία – Ελένη, Καλτσογιάννη Ρηγίνα – Ελευθερία (Χιονοδρομία), Μιχαηλίδης Νίκος (Αναρρίχηση)

  • ΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΒΟΛΟΥ «ΜΑΓΝΗΣΙΑΚΟΣ»

Σταθόπουλος Βασίλειος (Κολύμβηση)

  • ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΒΟΛΟΥ «Η ΝΙΚΗ»

Ιωαννίδη Ευτυχία, Τσαλούχου Χαρά, Χατζηεφραιμίδου Μαρία, Αναστασάκης Δημήτριος, Ιωαννίδης Γιώργος, Κουκουσέλης Νίκος, Κοντοβάς Αποστόλης, Στύλλας Χρήστος, Θεοδοσόπουλος Γιάννης, Μεριστούδη Βάια (Κολύμβηση), Γκαράς Χρήστος Βελέτζα Ανδρομάχη (Κλασσικός Αθλητισμός), Κολυμβητικό Τμήμα (Ομαδική Επιτυχία)

  • Α.Σ. ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ ΒΟΛΟΥ

Ζαχαράκη Μαρία, Χριστίνα και Καπλάνη Μαρία

  • ΝΑΥΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ & ΑΡΓΟΝΑΥΤΕΣ (Ν.Ο.Β.Α)

Νόνη Ισμήνη, Μπρουσοβάνα Αικατερίνη (Κωπηλασία), Φραγκάκη Ελένη, Κουτσελίνη Αναστασία, Κοφίδη Βασιλική, Παγώνη Ευθαλία – Δέσποινα, Καράγγελου Ζωή, Φράγγου Ελένη, Γκαγιάννη Νεφέλη, Δεληγιάννη Ελένη, Αγαθού Κωνσταντίνα, Γρηγορίου Κωνσταντίνα – Δέσποινα, Ουρανίτσα Δήμητρα. Τσέντζου Παρασκευή, Ιωάννου Χρυσούλα, Καλαούζη Ανθή – Ιουλιανή, Μουράβα Μαρία (Καλλιτεχνική Κολύμβηση), Τσιρίκος Αθανάσιος, Μήτρου Γρηγόρης, Χαλέμου Σταυρούλα (Καταδύσεις), Σιρίν Κων/νος, Σπυρέλης Δημήτριος, Σουγγάρης Δημήτριος, Σιάτρας Ευάγγελος, Παρδάλης Χρήστος (Κανόε – Καγιάκ Σπριντ), Λιβογιάννης Κωνσταντίνος (Τεχνική Κολύμβηση), Τσιώνη Δήμητρα (Κανόε – Καγιάκ SUP), Νικάκη Ζωή, Τζώρτζη Όλγα (Κολύμβηση)

  • ΟΜΙΛΟΣ ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΩ ΑΛΙΕΩΝ – ΝΑΥΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ

(Ο.Ε.Α – Ν.Α.Β)

Καλανδαρίδης Ιωάννης, Ζωγράφος Δημητρης, Αραμπατζή Αγγελική, Βαρελοπούλου Ελένη, Μπαρούτας Βασίλης, Αδάμ Παναγιώτης, Παπαδόπουλος Γεώργιος, Πολυμέρου Αθανάσιος, Βαλσάμης Νικόλαος, Ξαφογιάννης Απόστολος, Αργύρης Μάριος – Χρήστος, Τσίρτογλού Γιώργος, Σαμίου Αποστολία, Δαλίδου Σοφία, Καραρρήγας Θεόδωρος, Καμήτας Άγγελος Βασιλούδης Γιάννης, Κωσταντινίδης Ανδρέας, Δαλίδης Αθανάσιος, Καλανδαρίδη Αναστασία, Αγιώτη Έλενα, Κούκουτης Βασίλης, Καπουρτίδης Δημήτρης, Ευθυμιοπούλου Ανδρονίκη, Αγγελής Σταμάτης (Κωπηλασία), Μακρής Αθανάσιος (Ανοιχτή Κολύμβηση), Προβίδα – Πηνελόπη Κων/να (Κολύμβηση)

  • ΟΜΙΛΟΣ ΑΝΤΙΣΦΑΙΡΙΣΗΣ ΜΑΓΝΗΣΙΑΣ (Ο.Α.Μ.)

Καρπούζας Κωνσταντίνος (Αντισφαίριση)

  • Α.Σ. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ 1937

Στάμου Ελευθερία (Ανοιχτή Κολύμβηση), Τρύπα Σοφία (Κολύμβηση)

  • ΟΜΙΛΟΣ ΦΙΛΩΝ ΤΖΟΥΝΤΟ ΜΑΓΝΗΣΙΑΣ

Αλεξανδρίδη Αλίκη

  • ΟΜΙΛΟΣ ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ ΒΟΛΟΥ (ΟΥΚ)

Σωτήρης Ιωακείμ, Κων/νος - Βαλεντίνος Νάσιος, Χρήστος – Χαράλαμπος Κουτσουνίδης, Γιάννης Μαρινάγης, Μηνάς Νικηφορίδης, Ιάσων Μάρκου – Νικάνδρου, Αλέξανδρος Κολημήτρας, Χρυσόστομος Δανιήλ, Λευτέρης Ανδρής, Γιώργος Στεργίου, Στέργιος Παπαβασιλείου, Χρήστος Μαρινάγης, Δημήτρης Γλούμης, Δημήτρης Γκανάτσιος, Βασίλης Βλιώρας, Χρήστος Κουφιδάκης, Αθανάσιος Γραμμένος, Μιχάλης Νικολέρης, Δημήτρης Κοκκινάκης, Κωνσταντίνος Πετρόπουλος, Δημήτρης Μπομπός, Γιάννης Γκανάτσιος, Αριστείδης Νιζάμης, Απόστολος Γαργαλέτσος, Αθανάσιος Καραλής, Μπλάνας Δημήτρης (Προπονητής), Σύλλογος (Άνοδος Α1 Εθνική Κατηγορία Υδατοσφαίρισης_2019-2020)

  • ΠΟΔΗΛΑΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΣ

Βολικάκης Χρήστος, Μπρέτας Σωτήριος, Βολικάκης Ζαφείρης, Σπανόπουλος Αντώνης, Σούλιος Ζήσης, Ράπτης Ορέστης, Τσιαντός Θεοχάρης, Τούντας Ηλίας, Κλοκας Στέφανος, Καλογερόπουλος Ιωάννης, Χαρχαλάκης Παναγιώτης, Χαρόβας Μιλτιάδη (Ποδηλασία Πίστας), Σύλλογος (Ομαδικές Επιτυχίες)

  • ΣΚΟΠΕΥΤΙΚΟΣ ΣΎΛΛΟΓΟΣ ΒΟΛΟΥ

Κατσούλη Όλγα, Βαρελά Κλεοδώρα – Μαρία, Κανανά Ανθή, Πράπα Δήμητρα, Αϊδαλής Κων/νος, Αθανασιάδης Ευάγγελος, Σιούρας Μάριος, Μπαντώλα Κων/να, Χειμώνας Δημήτρης, Τσεκούρα Μαρία, Λαμπράκη Μαρία, Τσαντούλα Πηνελόπη, Χριστοδούλου Ευαγγελία, Τάγκα Ελένη, Μαραγκού Ασημίνα, Μπαλατσού Μελίτη, Πέτκα Αικατερίνη

  • Α.Σ. «ΑΡΓΩ ΒΟΛΟΥ»

Ζηλιαναίος Άγγελος, Τάσσου Αθηνά (Πετοσφαίριση)

  • Α.Σ. «ΒΟΛΟΣ 2004»

Κέκιου Όλια (Ποδοσφαιρο)

  • ΑΘΛΗΤΙΚΗ ΓΥΜΑΣΤΙΚΗ ΈΝΩΣΗ ΑΓΡΙΑΣ – ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ 2008

Χιώτης Κωνσταντίνος (Χειροσφαίριση)

  • Α.Σ. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ 1937

Στύλλας Ραφαήλ, Κανελλοπούλου Πετρίνα (Καλαθοσφαίριση), Σκοπελίτης Φίλιππος (Ποδόσφαιρο)

  • ΟΜΙΛΟΣ ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ ΒΟΛΟΥ (ΟΥΚ Βόλου)

Μαρινάγης Χρήστος, Στεργίου Γιώργος, Ντόνα Κλεοπάτρα, Τζιάνη Ράνια (Υδατοσφαίριση)

Κριτήρια Βραβεύσεων

  • Συμμετοχή σε παγκόσμια πρωταθλήματα, έως 8η νίκη σε Ευρωπαϊκά πρωταθλήματα ή επίδοση/ισοφάριση ευρωπαϊκού ρεκόρ, Έως 3η νίκη σε Βαλκανικά πρωταθλήματα, έως 1η νίκη σε Πανελλήνια πρωταθλήματα ή επίδοση/ισοφάριση πανελληνίου ρεκόρ. Αθλητές-τριες ΑμεΑ μέχρι 3η νίκη σε πανελλήνια πρωταθλήματα, αθλητές-τριες με διεθνείς επιτυχίες σε μη ολυμπιακά αθλήματα όπως παραπάνω.
  • Άνοδος ερασιτεχνικών ομάδων σε Εθνικές κατηγορίες.
  • Καλύτεροι αθλητές-τριες για την αγωνιστική περίοδο 2018-2019 (που ήταν και η τελευταία περίοδος που ολοκληρώθηκαν ή πραγματοποιήθηκαν ερασιτεχνικά πρωταθλήματα σε ομαδικά αθλήματα μετά από ψηφοφορία των αθλητικών συντακτών.

ΤΙΜΗΤΙΚΕΣ ΒΡΑΒΕΥΣΕΙΣ

Βολικάκης Χρήστος

Χίος Δημήτρης

Λέσχη Ειδικών Δυνάμεων Ν. Μαγνησίας

Ελληνική Ομάδα Διάσωσης Μαγνησίας

 

 

 

Ακολουθήστε τον ΤΑΧΥΔΡΟΜΟ στο GOOGLE NEWS για άμεση ενημέρωση.
Δείτε όλες τις τελευταίες ειδήσεις από τον Βόλο, την Μαγνησία, την Ελλάδα και τον κόσμο
απο τον
ΤΑΧΥΔΡΟΜΟ
Σχόλια
Δεν υπάρχουν σχόλια γι'αυτό το άρθρο
Αποστολή σχολίου
6
+
4
=