Εχει τοπικό ντέρμπι στην Α1 ΕΣΚΑΘ

Τελευταία ενημέρωση: 2012-02-03, 13:37:44
Εχει  τοπικό  ντέρμπι στην Α1 ΕΣΚΑΘ

Ο Ολυμπιακός Βόλου θα παίξει στον Αλμυρό και η Ανάληψη  θα υποδεχθεί την Καρδίτσα

Αύριο Σάββατο στο κλειστό γήπεδο Αλμυρού  θα γίνει το τοπικό  ντέρμπι ανάμεσα στον Ολυμπιακό Βόλου και τον Αλμυρό στις 6 μ.μ. ενόψει της 14ης αγωνιστικής. Στο ΕΑΚ Βόλου η Ανάληψη θα δώσει ακόμη έναν δύσκολο αγώνα με την ομάδα της Καρδίτσας στις 7.30 μ.μ. Ο Ολυμπιακός Βόλου βρίσκεται στην 3η θέση με 20 βαθμούς, ο Αλμυρός στην 7η θέση με 17 βαθμούς και η Ανάληψη στην 9η θέση του βαθμολογικού πίνακα με 17 βαθμούς.

Ρεπορτάζ: ΔΑΝΑΗ ΨΑΡΡΑ

Αναλυτικά το πρόγραμμα σε όλες τις κατηγορίες μπάσκετ της ΕΣΚΑΘ:

Α1 ΕΣΚΑΘ

Σάββατο(4/2)

-Γηπ. Κλειστό Παλαμά(5.30μμ) Τιτάνες- ΕΑΛ ,διαιτητές: Γερακίνης, Πιτσίλκας, κριτές: Καβάλας, Καυμενόπουλος, Ρίζος, Γυμν: Τέγα

-Γηπ. Καλαμπάκας(6μμ), Καλαμπάκα- Ίκαροι Τρικάλων, διαιτητές: Αγορογιάννης, Παζώζης, κριτές: Τασίκα Χ., Τασίκα Τ., Χριστοφορίδης

-Γηπ. Κλειστό Αλμυρού(6μμ) Γ.Σ.Αλμυρού- Ολυμπιακός Βόλου ,διαιτητές: Φακίτσας, Ξέρας, κριτές: Πεγιούκα, Πολύζου, Πολύζος, Γυμν.: Κοντοστάθης

-Γηπ. Κλειστό Ι. Πατάκης(6μμ) Νίκαια -Ελασσόνα, διαιτητές: Καρακατσάνης, Παριανόπουλος, κριτές: Νανούλη, Ιωάννου, Οικονόμου, Γυμν: Παπαδημητρίου Θ.

-Γηπ. ΕΑΚ Βόλου(7.30μμ) Ανάληψη- Καρδίτσα, διαιτητές: Τσουμαχίδης, Παπαδημητρίου, κριτές: Σακελλαρόπουλος, Χριστοφορίδου, Απιτιαγόπουλος, Γυμν.: Μορφή Β.

-Γηπ. Κλειστό Αγίου Θωμά (4μμ) Ολύμπια- Εθνικός Λάρισας, διαιτητές: Καρακώστας, Πολύζος, κριτές: Κενανίβη, Καραγιάννη, Ανδριοπούλου, Γυμν: Μωυσής

Α2 Ανδρών

-Γήπ. Κλειστό Αγίου Θωμά(4μμ) Σπάρτακος - ΝΑ Νίκης ,διαιτητές: Πανταζής, Παπαθεοχάρης, κριτές: Παναγούλης, Γιαννή, Οικονόμου, Γυμν.: Τριανταφύλλου

-Γηπ. Κλειστό Φαρσάλων(5.30μμ) Φάρσαλα- Άνω Λεχώνια, διαιτητές: Κυρίτσης Α., Κυρίτσης Γ., κριτές: Παγουλάτος, Οικονομίδης

-Γηπ. Κλειστό Αγίου Θωμά(6μμ) Κεραυνός- Περραιβός, διαιτητές: Πανταζής, Παπαθεοχάρης, κριτές: Καραγιάννη, Ανδριοπούλου, Καρ΄θδα, Γυμν.: Γεωργόπουλος

-Γηπ. ΕΑΚ Λάρισας(6μμ) Φοίβος 2002- Ερμής Αγιάς ,διαιτητές: Καρακώστας, Κοντογιάνης, κριτές: Ανδρέου, Φαρμακιώτη, Σακαβός, Γυμν.: Κοντονάσιος

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

Α2 Ανδρών

-Γηπ. Κλειστό Αμπελώνα(5.30μμ) Αίολος- Ολυμπιακός Καρδ., διαιτητές: Τσιρινδάνης, Κυριακάκης, κριτές: Κεχαγιάς, Ξίφτος, Πέτσιου, Γυμν.: Ρόκος

-Γηπ. Μπαράς Τρικ., Κρόνος Τρικ.- Ερμής Τρικ., διαιτητές: Ταμπουράς, Παπαγεωργίου, κριτές: Ρέμπελος, Αγγελή, Αλεξίου, Γυμν.: Γκαρτζονίκας -Γηπ. Κλειστό Τυρνάβου(5.30μμ) Τύρναβος- Μύτικας, διαιτητές; Δότας, Πολύζος, κριτές: Γιαννούλα, Ευαγγελόπουλος, Νταχμίρης, Γυμν.: Βαρνάς

-Γηπ. Δημοτικό Τρικάλων(6μμ) Μάγοι Τρικάλων- Λάρισα, διαιτητές: Βογιατζής, Μαριτσούδης, κριτές: Δημουλάς, Καλυβά, Δουγάς, Γυμν.: Κουσαίτης

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ

Β κατηγορία

-Γηπ. Κλειστό Παλαμά(7.30μμ) Παλλαμαϊκή- Αετοί Λάρισας, διαιτητές: Γερακίνης, Πιτσιλκάς Β., κριτές; Καβάλας, Καυμενόπουλος, Ρίζος

-Γηπ. Κλειστό Παλαμά(15.00)

Κυριακή (5/2)

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

Α2 Ανδρών

-Γηπ. Σκιάθου(12.30μμ) Σκιάθος- Άνω Λεχώνια, διαιτητές: Δότα, Πολύζος

Β ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΑΝΔΡΩΝ

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

-Γηπ. ΕΑΚ Βόλου(11πμ) Διμήνι- Άδμητος Βελ., διαιτητές: Μαριτσούδης, Μπαλκιζάς, κριτές: Μαρούσος, Χριστοφορίδου, Απιτιαγόπουλος

-Γηπ. Κλειστό Πορταριάς(12μ) Κένταυρος- Αρμένιο, διαιτητές: Τσουμαχίδης, Γκούρλιας, κριτές: Σακελλαρόπουλος, Καρσιδάκης, Βελέτζας

-Γηπ. ΕΑΚ βόλου(1μμ) Ίωνας- ΑΠΣΒ Ιωλκία Μαγν., διαιτητές: Δεσλής, Μπώγλας, κριτές: Χριστοφορίδου, Πουριανός, Πουριανού

-Γηπ. Β. Παρασκευόπουλος(3μμ) Ακαδημία Γ.Σ Βόλου- Μπάσκετ Μπολ Κλάμπ., διαιτητές: Σταματόπουλος, Ντοκός, κριτές: Πεγιούκα, Καμένος, Γκαλιδη.

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

-Γηπ. Δημοτικό Τρικάλων(2.30μμ) ΑΣΚ Φαλωρείας- Αγ. Νέστορας, διαιτητές: Παπαγεωργίου, Λεκούτσας, κριτές: Δώγας, Χριστοφορίδου, Δημουλάς

-Γηπ. Κλειστό Μπάρας Τρικ.(5μμ) Φίλιππος Τρικ.- ΓΣ Γόμφων, διαιτητές: Ταμπουράς, Δημουλάς, κριτές: Μερτσιώτη, Αναστασόπουλος, Καλπιά

-Γηπ. Δημοτικό Τρικάλων(7.30μμ), Πελασγοί Καλ.- Πράσινη Γωνία, διαιτητές: Κυρίτσης, Ρέμπελου, κριτές: Αλεξοπούλου, Αλεξίου, Αγγελή

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ

-Γηπ. ΕΑΚ Λάρισας(12μ) ΑΠΣ. Κελτές- Μητρόπολη, διαιτητές: Παγώνης, Πιτσίλκας Β., κριτές: Οικονομίδης, Παπαδημητρίου, Γιαννούλα

-Γηπ. ΕΑΚ Λάρισας(2μμ) Αναγέννηση-Γ.Σ Φύλλου Καρδ., διαιτητές: Τσιρινδάνης, Παπαθημά, κριτές: Κενανίδη, Γιαννούλα, Παγουλάτος

Πρωτάθλημα Παίδων

Σάββατο (4/2)

-Γηπ. ΕΑΚ Βόλου(9 πμ) Ανάληψη-Ν.Α Νίκης Βόλου, διαιτητές: Μαριτσούδης, Μεσημβρινός, κριτές: Λυκοπούλου, Γκαλίδα, Καροτσάκης

-Γηπ. ΕΑΚ Βόλου(11.45πμ), Ακαδημία ΓΣ Βόλου- Ολυμπιακό Βόλου, διαιτητές: Παπαδημητρίου, Γαβράνη, κριτές: Λυκοπούλου, Πολύζου, Πολύζος

Δευτέρα (6/2)

-Γηπ. Β. Παρασκευόπουλος(6μμ) Μπάσκετ Μπολ- Αλμυρός, διαιτητές: Σταθάκης, Καντερές, κριτές: Τσιργούζα, Καροτσάκης, Βελέτζας

Πρωτάθλημα Εφήβων

Δευτέρα(6/2)

-Γηπ. Κλειστό Ν. Ιωνίας(8.45μμ) Ν.Α Νίκης- Ολυμπιακός Βόλου, διαιτητές: Καλογερόπουλος, Μπαλμίζας, κριτές: Ιωάννου, Πουριανού, Πουριανός

Τρίτη(7/2)

-Γηπ. Κλειστό Ν. Ιωνίας(7.15μμ) Ολυμπιακός Βόλου- Διμήνι, διαιτητές: Παπαδημητρίου, Μπούγλος, κριτές: Ιωάννου, Καμένος, Πιαλίδη

Πρωτάθλημα Κορασίδων

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

Κυριακή(5/2)

-Γηπ. Β. Παρασκευόπουλος(8μμ) Μπάσκετ Μπολ- Άνω Βόλος, διαιτητές: Γιούτσα, Μακρής, κριτές: Μαρώσος, Καροτσάκης, Απιτιαγόπουλος

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

Σάββατο(4/2)

-Γηπ. Κλειστό Παλαμά(3μμ), Τιτάνες- Πράσινη Γωνία, διαιτητές: Καρακώστας, Χρήστου, κριτές: Λίλης, Καυμενόπουλος, Ρίζος

Κυριακή(5/2)

-Γηπ. ΕΑΚ Καρδίτσας(12.00μ) Απόλλων Καρδίτσας- Ολυμπιακός Καρδ., διαιτητές: Μπακαλόπουλος, Βαγιόπουλος, κριτές: Κουτσώνη, Κοντοχρήστος, Λίλης

Πρωτάθλημα Νεανίδων

Σάββατο(4/2)

-Γηπ. ΕΑΚ Βόλου(1.30μμ) Ολυμπιακός Βόλου- Ολυμπιάδα, διαιτητές: Παριανόπουλος, Μαριτσούδης, κριτές: Μεσμερλή, Πουριανού, Στάμος

Κυριακή(5/2)

-Γηπ. Κλειστό Νεάπολης Λαρ.(3.30μμ) Ολυμπία- ΓΣ Νίκης Βόλου, διαιτητές: Παζόλης, Παπαθωμά, κριτές: Δημτσικού, Γιαννούλα, Παγουλάτος

Εθνική Κατηγορία

Κυριακή(5/2)

-Γηπ. Β. Παρασκευόπουλος(6μμ) Μεταμόρφωση- Αστέρας Λάρισας, Γραμματεία: Πολύζου, Καμένος, Πολύζος

Σχόλια
Δεν υπάρχουν σχόλια γι'αυτό το άρθρο
Αποστολή σχολίου
6
+
6
=