Πρώτη σέντρα στα τοπικά πρωταθλήματα

Τελευταία ενημέρωση: 2020-09-26, 15:16:13
Πρώτα ματς τοπικού πρωταθλήματος από σήμερα
Πρώτη σέντρα στα τοπικά πρωταθλήματα

Με 9 αγώνες σήμερα και 8 αύριο ξεκινά το τοπικό πρωτάθλημα της ΕΠΣΘ για την περίοδο 2020-2021 και 35 ομάδες σε δυο κατηγορίες θα ξαναβρεθούν στα γήπεδα μετά από 200 μέρες αφού ο τελευταίος αγώνας της προηγούμενης σεζόν είχε γίνει στις 8 Μαρτίου.

Επιμέλεια: ΒΑΣΙΛΗΣ ΖΗΝΕΛΗΣ

Το νέο πρωτάθλημα έχει τις ιδιαιτερότητές του, στην μετά covid 19 εποχή και πάντα με προσοχή και με μέτρα πρόληψης και χωρίς Γ’ Κατηγορία για φέτος και με τις 14 από τις 16 ομάδες της Α’ να έχουν τους ίδιους προπονητές με πέρσι, ενώ στους πάγκους τους παρέμειναν και 13 τεχνικοί υπεύθυνοι της Β’ Κατηγορίας. 

Το πρόγραμμα της 1ης αγωνιστικής σε Α’ και B’ κατηγορία ΕΠΣΘ, έχει ως εξής:

Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Σάββατο 26 Σεπτεμβρίου

Γηπ. Βασδέκειο 16:00,

Αγία Άννα-Πρωτεσίλαος,

Σκουλάς, Σακκάς Π., Κυριαζής

Γηπ. Σαρακηνού 16:00,

Σαρακηνός-Αγία Παρασκευή,

Τσίντζας, Αναστασίου Α., Μπαρτζιάλης

Γηπ. Καλών Νερών 16:00,

ΑΕ 2002-Πύρασος,

Σαρρής, Σφυρής, Τασιόπουλος Κ.

Γηπ. Ριζομύλου 16:00,

Αστέρας-Ακρόπολη,

Χαλβατζάκος, Αντωνίου, Λακιάς

Κυριακή 27 Σεπτεμβρίου

Γηπ. Βασδέκειο 13:00,

Δάφνη-Σκιάθος,

Πλακιάς, Δημητράκης,Κουβάτα

Γηπ. Πλατάνου 16:00,

Μυρμιδόνες-Μακρινίτσα,

Αθηναίος, Γεωργαντζής, Παναγιωτόπουλος

Γηπ. Αγχιάλου 16:00,

Αγχίαλος-Αίας Σούρπης,

Νικόπουλος, Κυριαζής, Τασιόπουλος Κ.

Γηπ. Βοηθητικό 16:00,

Τοξότης-Ρήγας Φεραίος,

Θεοχάρης, Σφυρής, Σακκάς Δ.

Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

Σάββατο 26 Σεπτεμβρίου

Γηπ. Αργαλαστής 16:00,

Κένταυρος ΝΠ-Άνθιμος Γαζής,

Πλακιάς, Γκατζούνας, Κίττος

Γηπ. Π. Μαγουλάς 16:00,

Νέοι Αθλητές Νίκης-Μαγνησιακός,

Γραββάνης, Αναστασίου Π., Γερμάνης

Κυριακή 27 Σεπτεμβρίου

Γηπ. Γατζέας 11:00,

ΑΟ Άνω Λεχώνια-Ερμής,

Θάνος, Αγγελόπουλος, Μπέλλου

Γηπ. Λεχωνίων 11:00,

Ενωση Λεχωνίων/Νηλέας-ΑΕ Διμηνίου,

Σαμαράς, Κούφιος, Πούλιος

Γηπ. Βοηθητικό 11:00,

Ιάσων Άλλης Μεριάς-Νέοι Αγίας Άννας,

Δημητριάδης, Αλεξίου, Γαλάνη

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

Σάββατο 26 Σεπτεμβρίου

Γηπ. Αγίων Θεοδώρων 16:00,

Ηρακλής Αγ. Θεοδώρων-Πηλέας,

Ευαγγελιάς, Πέτρου, Παπαγεωργίου

Γηπ. Αλμυρού 16:00,

Άθλος-ΑΠΟΒ,

Κούστας, Τοζακίδης, Παγωνόπουλος

Γηπ. Μικροθηβών 16:00,

Μικροθήβες-Απόλλων Καναλίων,

Αθηναίος, Καρακίτσιος Γ., Γιάννης

Κυριακή 27 Σεπτεμβρίου

Γηπ. Βασδέκειο 16:00,

Πανιώνιος-Αχιλλέας Αχιλλείου,

Σαρρής, Θάνος, Ανδραδόπουλος

Ρεπό: Ελευθεριακός

Συγκέντρωση εκπροσώπων ακαδημιών

Η ΕΠΣ Θεσσαλίας καλεί όλους τους εκπροσώπους (ένας εκπρόσωπος ανά σωματείο & με υποχρεωτική χρήση μάσκας) των ακαδημιών της Ένωσης, τη Δευτέρα 28/9 και ώρα 17:30 στα γραφεία της Ένωσης, για τον προγραμματισμό του Πρωταθλήματος Υποδομών 2020-2021.

* Ακολουθήστε τον ΤΑΧΥΔΡΟΜΟ στο google news για άμεση ενημέρωση.
* Δείτε όλες τις τελευταίες ειδήσεις από τον Βόλο, την Μαγνησία, την Ελλάδα και τον κόσμο

Σχόλια
Δεν υπάρχουν σχόλια γι'αυτό το άρθρο
Αποστολή σχολίου
9
+
6
=