Ο Ολυμπιακός με Καλαμπάκα

Τελευταία ενημέρωση: 2012-01-27, 15:11:42
Ο Ολυμπιακός  με Καλαμπάκα

Αύριο Σάββατο στην  έναρξη του β΄ γύρου  στην Α1 ΕΣΚΑΘ

Ρεπορτάζ: ΔΑΝΑΗ ΨΑΡΡΑ

Αυτό το Σάββατο γίνεται η έναρξη του β΄ γύρου  στην Α1 ΕΣΚΑΘ  και ο Ολυμπιακός Βόλου αντιμετωπίζει στο ΕΑΚ Βόλου την ομάδα της Καλαμπάκας, η οποία βρίσκεται στην 8η θέση στον βαθμολογικό πίνακα. Η Ανάληψη παίζει εκτός έδρας με τους Ικάρους στα Τρίκαλα, ενώ ο Αλμυρός παίζει στη Λάρισα.

Ο Ολυμπιακός Βόλου βρίσκεται στην 4η θέση και η Ανάληψη στη 10η θέση του βαθμολογικού πίνακα της Α1 ΕΣΚΑΘ μπάσκετ.

Αναλυτικά οι αγώνες, οι διαιτητές και οι γραμματείς των αγώνων μπάσκετ ΕΣΚΑΘ του σαββατοκύριακου έχουν ως εξής:

Α1 ΕΣΚΑΘ

Σάββατο (28/1/2012)

-ΕΑΚ Καρδίτσας, ώρα: 15.30, Α.Σ. Καρδίτσας- Νίκαια ΓΣ Λαρ., διαιτητές: Πιτσίλκας, Τσιρινδάνης, γραμματεία :Καβάλας, Καιμενόπουλος, Θάνος Γ., γυμνασίαρχος Τέγα.

-ΕΑΚ Λάρισας, ώρα; 17.00, ΕΑ Λαρίσης- ΓΣ Αλμυρού, διαιτητές: Κυρίτσης Ι., Κυρίτσης Α., γραμματεία: Ευαγγελόπουλος, Νταχμίρας, Ξίφτος, γυμνασίαρχος: Μωυσής.

–Κλειστό Ελασσόνας, ώρα: 17.30, Ένωση Ελασσόνας - Ολυμπία, διαιτητές: Καλογερόπουλος, Τσουμαχίδης, γραμματεία: Κεχαγιάς, Γιαννούλα, Δόβας, γυμνασίαρχος: Βαρνάς.

-Κλειστό Μπάρας Τρικάλων, ώρα: 17.30, Ίκαροι - Ανάληψη διαιτητές: Καρακώστας, Κονταράτος, γραμματεία: Μερτσιώτη, Γκαρτζονίκη, Χριστοφορίδου, γυμνασίαρχος: Κουσαίτης.

– Κλειστό Αγίου Θωμά, ώρα: 18.00, Εθνικός Λάρισας- ΓΣ Τιτάνες, διαιτητές: Φακίτσας, Κυριακάκης, γραμματεία: Καραγιάννη, Πέτσιου, Κενανίδη, γυμνασίαρχος: Παπαδημητρίου.

–ΕΑΚ Βόλου, ώρα: 19.30, Ολυμπιακός Βόλου- Καλαμπάκα, διαιτητές: Αγοραγιάννης, Κοντογιάννης, γραμματεία: Πουριανού, Σακελλαρίου, Πουριανός.

Α2 ΕΣΚΑΘ

Σάββατο(28/1)

Κλειστό Αγίου Θωμά, ώρα: 16.00, Α.Π Σουφλαρίων - Φοίβος 2002, διαιτητές: Ταμπουράς, Παπαγεωργίου, γραμματεία: Ανδρέου, Ιωάννου, Παναγούλης, γυμνασίαρχος: Ροκός.

–ΕΑΚ Βόλου,ώρα:16.00, Περραιβός – Σπάρτακος, διαιτητές: Δότα, Σταθάκης, γραμματεία: Πεγιούκα, Πολύζου, Πολύζος.

–Κλειστό Ν. Ιωνίας, ώρα:17.30, Νέοι Αθλητές Νίκης- ΓΣ Φαρσάλων, διαιτητές: Αγορογιάννης, Κοντογιάννης, γραμματεία: Στάμος, Χριστοφορίδης, Απιτιαγοπούλου.

– Κλειστό Αγίου Θωμά, ώρα: 20.00, Κεραυνός- Ερμής Αγιάς Λαρ., διαιτητές: Πολύζος, Χατζής, γραμματεία: Καρύδα, Γιαννή, Παπαδημητρίου, γυμνασίαρχος: Τριανταφύλλου.

-Κλειστό Μπάρας Τρικ., ώρα:15.30, Ερμής Τρικ.- Αίολος Αμπελώνα, διαιτητές: Παργιανόπουλος, Μαριτσούδης, γραμματεία: Δούγας, Ρέμπελου, Θανασούλας, γυμνασίαρχος: Γκαρτζονίκας.

-Κλειστό Τυρνάβου, ώρα:17.30, ΓΣ Τυρνάβου-Λάρισας, γραμματεία: Πανταζής, Παζώλης, γραμματεία: Παναγουλάτος, Οικονομίδης, Δηρτσικού.

-ΕΑΚ Λάρισας, ώρα: 19.00, Μύτικας-Κρόνος Τρικάλων, διαιτητές: Παριανόπουλος,Μαριτσούδης, γραμματεία: Σακωβός, Φαρμακιώτη, Νανούλη.

Πρωτάθλημα Νεανίδων(28/1/2012)

Κυριακή(29/1)

-Γήπεδο Σκιάθου, ώρα;12.30, ΓΣ Σκιάθου-Άνω Λεχωνίων, διαιτητές: Παριανόπουλος, Μαριτσούδης.

-Ε.Α.Κ. Καρδίτσας, ώρα: 16.00, Ολυμπιακός Καρδίτσας- ΓΣ Σοφάδες, διαιτητές: Κοντογιάννης, Τσιρινδλανης, γραμματεία: Λίλης, Κουτσώνης, Κοντοχρήστος.

Δευτέρα(30/1)

-Γήπεδο Σκιάθου, ώρα:12.30, ΓΣ Σκιάθου-Ν.Α Νίκης Βόλου, διαιτητές: Γερακίνης, Πολύζος.

Πρωτάθλημα Κορασίδων

Σάββατο(28/1)

-Κλειστό Ν. Ιωνίας, ώρα:10.30, ΓΣ Νίκης-Άνω Βόλου Σαρα, διαιτητές: Μπούγλος, Γαβράνη, γραμματεία: Παραγιούτσικου, Πεγιούκα, Πολύζος.

-Κλειστό Παλαμά, ώρα: 13.00, Τιτάνες- Σοφάδες, διαιτητές: Καρακώστας, Κονταράτος, γραμματεία: Λίλης, Καρατάσου, Θάνος Β.

Πρωτάθλημα Νεανίδων

-Κλειστό Αγ. Θωμά, ώρα:14.15, Ολυμπία-Πράσινη Γωνιά, διαιτητές: Κιότσι, Λελούδας, γραμματεία: Ανδρέου, Ιωάννου, Παναγούλης.

-Κλειστό Ν. Ιωνίας, ώρα: 15.00, ΓΣ Νίκη Βόλου- Ολυμπιάδα, διαιτητές: Μακρής, Μεσηβρινός, γραμματεία: Μεσμερλή, Πουριανός, Στάμος.

Πρωτάθλημα Γυναικών

Κυριακή (29/1)

-Ε.Α.Κ. Καρδίτσας, ώρα:12.00, Απόλλων Καρδίτσας-Ιωνικός Μαγν., διαιτητές: Πολύζος, Κιότος, γραμματεία: Καβάλας, Κουτσώνη, Κοντοχρήστος

-Κλειστό Ν. Ιωνίας, ώρα 12.00, Νίκης Βόλου- Ολυμπία, διαιτητές: Βογιατζής, Πουριανού, γραμματεία: Μαρούσος, Καμένου, Γκαλίδη.

Πρωτάθλημα Εφήβων

Αύριο(27/1)

-Β. Παρασκευόπουλος, ώρα:21.00, Μπάσκετ μπολ Κλα- Ολυμπιακός Βόλου, διαιτητές: Παριανόπουλος, Μαριτσούδης, γραμματεία: Μαρούσος, Καμένου, Βελετζάς.

Τρίτη(31/1)

Κλειστό Ν. Ιωνίας, ώρα: 19.15, Διμήνι-Νίκη Βόλου, διαιτητές: Σταθάκης, Μαριτσούλης, γραμματεία: Τσιργούλα, Χριστοφορίδη, Σκαλίδη.

Πρωτάθλημα Παίδων

Σάββατο(28/1)

-Κλειστό Ν.Ιωνίας, ώρα:9.00, Ν. Αθλητές Νίκης Β.–Ακαδημία Γ.Σ. Βόλου, διαιτητές: Καλούτσας, Γιούτσα, γραμματεία: Παραγιούτσικου, Πεγιώκα, Πολύζος.

-ΕΑΚ Βόλου, ώρα: 11.45, Ολυμπιακός Βόλου-ΓΣ Νίκη, διαιτητές: Σταλάκης, Καντερές, γραμματεία: Μερμερλή, Πουριανού, Στάμος.

-Β. Παρασκευόπουλος, ώρα: 13.30, ΓΣ Βόλου- Μπάσκετ Μπολ Κλα, διαιτητής: Σταθάκης, Καντέρες, γραμματεία: Ιωάννου, Καροτσάκη, Καμμένος.

Κυριακή(29/1)

-Κλειστό Αλμυρού, ώρα: 11.00, Αλμυρός- Ανάληψη, διαιτητές: Καλούτσας, Γκούρλιας.

Εθνική Κατηγορία

Κυριακή(29/1)

Γυναίκες Α2

-ΕΑΚ Βόλου, ώρα:12.00, Ολυμπιακός Βόλου-Πυλαία, γραμματεία: Πολύζου, Βελέτζας, Πολύζος.

Β’ Εθνική

-Κλειστό Ν. Ιωνίας, ώρα: 17.00, Νίκη Βόλου-Ηρακλής, γραμματεία: Σακελλαροπούλου, Χριστοφορίδου, Απιτιαγοπούλου.

Γ’ Εθνική

-Βάκης Παρασκευόπουλος, ώρα:18.00, ΓΣΒ-Ηρακλής Κοζάνης, γραμματεία: Πουριανός, Καροτσάκης, Γκαλίδη.

Σχόλια
Δεν υπάρχουν σχόλια γι'αυτό το άρθρο
Αποστολή σχολίου
3
+
8
=