Στις 11 Οκτωβρίου η σέντρα στη Γ’ Εθνική

Τελευταία ενημέρωση: 2020-09-09, 18:57:43
Ακόμη πιο πίσω η έναρξη του πρωταθλήματος
Στις 11 Οκτωβρίου η σέντρα στη Γ’ Εθνική

Κανονικά πραγματοποιήθηκε χθες η κλήρωση για το πρωτάθλημα της Γ’ Εθνικής, ωστόσο η σέντρα μετατέθηκε για τις 11 Οκτωβρίου, πηγαίνοντας ακόμη πιο πίσω τον προγραμματισμό των ομάδων.

Από πλευράς Μαγνησίας, εντός έδρας ξεκίνημα θα έχουν οι ΓΣ Αλμυρού και Θησέας Αγριάς, ενώ εκτός θα παίξουν ο Διαγόρας Στεφανοβικείου και η νεοφώτιστη Δήμητρα Ευξεινούπολης.

Αναφορικά με τη μετάθεση της σέντρας για τις 11 Οκτωβρίου, αιτία είναι οι εκκρεμότητες που υπάρχουν στις επαγγελματικές κατηγορίες, με αποτέλεσμα να μην μπορεί η ΕΠΟ να εκδώσει προκήρυξη ακόμα με το πόσες ομάδες θα προβιβάζονται και πόσες θα υποβιβάζονται. Επίσης, όπως ανέφερε ο πρόεδρος της Επιτροπής Διοργανώσεων, κ. Δημητρίου, στόχος της ΕΠΟ είναι όλα τα παιχνίδια να γίνουν με παρουσία ενός ποσοστού θεατών στα γήπεδα.

Στην πρεμιέρα του 3ου Ομίλου ο Θησέας Αγριάς υποδέχεται τον Οπούντιο Μαρτίνου και ο ΓΣ Αλμυρού τον Αμβρυσσέα Διστόμου, ενώ ο Διαγόρας Στεφανοβικείου παίζει στην έδρα του Ηρακλή Ψαχνών και η Δήμητρα Ευξεινούπολης στην έδρα του Φωκικού.

Αναλυτικά το πρόγραμμα του 3ου ομίλου:

1η αγωνιστική και 12η

Φωκικός-Δήμητρα Ευξεινούπολης

ΑΟ Υπάτου-Νέα Αρτάκη

Ηρακλής Ψαχνών-Διαγόρας Στεφανοβικείου

Θησέας Αγριάς-Οπούντιος Μαρτίνου

ΓΣ Αλμυρού-Αμβρυσσέας Διστόμου

Ρεπό: ΑΠΟ Αταλάντη

2η αγωνιστική και 13η

ΑΠΟ Αταλάντη-Φωκικός

Δήμητρα Ευξεινούπολης-ΑΟ Υπάτου

Νέα Αρτάκη-Θησέας Αγριάς

Διαγόρας Στεφανοβικείου-ΓΣ Αλμυρού

Αμβρυσσέας Διστόμου-Οπούντιος Μαρτίνου

Ρεπό:-Ηρακλής Ψαχνών

3η αγωνιστική και 14η

Φωκικός-ΑΟ Υπάτου

Ηρακλής Ψαχνών-ΑΠΟ Αταλάντη

Θησέας Αγριάς-Δήμητρα Ευξεινούπολης

Αμβρυσσέας Διστόμου-Νέα Αρτάκη

Οπούντιος Μαρτίνου-Διαγόρας Στεφανοβικείου

Ρεπό: ΓΣ Αλμυρού

4η αγωνιστική και 15η

Ηρακλής Ψαχνών-Φωκικός

ΑΟ Υπάτου-Θησέας Αγριάς

ΑΠΟ Αταλάντη-ΓΣ Αλμυρού

Δήμητρα Ευξεινούπολης-Αμβρυσσέας Διστόμου

Διαγόρας Στεφανοβικείου-Νέα Αρτάκη

Ρεπό: Οπούντιος Μαρτίνου

5η αγωνιστική και 16η

Φωκικός-Θησέας Αγριάς

ΓΣ Αλμυρού-Ηρακλής Ψαχνών

Αμβρυσσέας Διστόμου-ΑΟ Υπάτου

Οπούντιος Μαρτίνου-ΑΠΟ Αταλάντη

Διαγόρας Στεφανοβικείου-Δήμητρα Ευξεινούπολης

Ρεπό: Νέα Αρτάκη

6η αγωνιστική και 17η

ΓΣ Αλμυρού-Φωκικός

Θησέας Αγριάς-Αμβρυσσέας Διστόμου

Ηρακλής Ψαχνών-Οπούντιος Μαρτίνου

ΑΟ Υπάτου-Διαγόρας Στεφανοβικείου

ΑΠΟ Αταλάντη-Νέα Αρτάκη

Ρεπό: Δήμητρα Ευξεινούπολης

7η αγωνιστική και 18η

Φωκικός-Αμβρυσσέας Διστόμου

Οπούντιος Μαρτίνου-ΓΣ Αλμυρού

Διαγόρας Στεφανοβικείου-Θησέας Αγριάς

Νέα Αρτάκη-Ηρακλής Ψαχνών

Δήμητρα Ευξεινούπολης-ΑΠΟ Αταλάντη

Ρεπό: ΑΟ Υπάτου

8η αγωνιστική και 19η

Οπούντιος Μαρτίνου-Φωκικός

Αμβρυσσέας Διστόμου-Διαγόρας Στεφανοβικείου

ΓΣ Αλμυρού-Νέα Αρτάκη

Ηρακλής Ψαχνών-Δήμητρα Ευξεινούπολης

ΑΟ Υπάτου-ΑΠΟ Αταλάντη

Ρεπό: Θησέας Αγριάς

9η αγωνιστική και 20η

Φωκικός-Διαγόρας Στεφανοβικείου

Νέα Αρτάκη-Οπούντιος Μαρτίνου

Δήμητρα Ευξεινούπολης-ΓΣ Αλμυρού

ΑΠΟ Αταλάντη-Θησέας Αγριάς

ΑΟ Υπάτου-Ηρακλής Ψαχνών

Ρεπό: Αμβρυσσέας Διστόμου

10η αγωνιστική και 21η

Νέα Αρτάκη-Φωκικός

Οπούντιος Μαρτίνου-Δήμητρα Ευξεινούπολης

Αμβρυσσέας Διστόμου-ΑΠΟ Αταλάντη

ΓΣ Αλμυρού-ΑΟ Υπάτου

Θησέας Αγριάς-Ηρακλής Ψαχνών

Ρεπό: Διαγόρας Στεφανοβικείου

11η αγωνιστική και 22η

Δήμητρα Ευξεινούπολης-Νέα Αρτάκη

ΑΠΟ Αταλάντη-Διαγόρας Στεφανοβικείου

ΑΟ Υπάτου-Οπούντιος Μαρτίνου

Ηρακλής Ψαχνών-Αμβρυσσέας Διστόμου

Θησέας Αγριάς-ΓΣ Αλμυρού

Ρεπό: Φωκικός

 

Σχόλια
Δεν υπάρχουν σχόλια γι'αυτό το άρθρο
Αποστολή σχολίου
8
+
5
=