Τελική ευθεία για Διαγόρα, Γ.Σ.Α. και Θησέα

Τελευταία ενημέρωση: 2020-02-28, 16:52:58
Τελική ευθεία για Διαγόρα, Γ.Σ.Α. και Θησέα

Αύριο η 22η αγωνιστική στο πρωτάθλημα της Γ’ Εθνικής, που απομένουν 5 αγωνιστικές και άλλα 2 τοπικά ντέρμπι

Πέντε αγωνιστικές έχουν απομείνει για την ολοκλήρωση του φετινού πρωταθλήματος στον 3ο όμιλο της Γ’ Εθνικής με τα ματς της 22ης αγωνιστικής να γίνονται αύριο, ενώ ώς το τέλος θα γίνουν δύο ακόμη τοπικά ντέρμπι…

Στις τελευταίες αγωνιστικές γίνεται η ύστατη προσπάθεια για παραμονή από τον Διαγόρα, ενώ ο ΓΣ Αλμυρού με ένα αήττητο σερί σε 7 αγώνες έχει περάσει σταθερά πάνω από τη ζώνη του υποβιβασμού …κι ενώ η ομάδα της Αγριάς παραμένει στην 2η θέση της βαθμολογίας…

Ενώ στον α΄ γύρο ο Θησέας κέρδισε τα τοπικά ντέρμπι ως γηπεδούχος (1-0 τον ΓΣΑ και 3-0 τον Διαγόρα) ο Αλμυρός την περασμένη Κυριακή κέρδισε και το πρώτο τοπικό ντέρμπι (1-0 Θησέα), ενώ τα άλλα δύο ντέρμπι της Μαγνησίας ώς το τέλος του πρωταθλήματος θα γίνουν στο Στεφανοβίκειο στην 23η αγωνιστική (8/3) το Διαγόρας – Θησέας και στην 25η (22/3) το Διαγόρας – Αλμυρός…

Στην αυριανή 22η αγωνιστική ο Θησέας υποδέχεται τον Δία Δίου, ο Διαγόρας παίζει στην Οιχαλία Τρικάλων με τον Διγενή Νεοχωρίου ενώ ο Αλμυρός δοκιμάζεται στη Λάρισα από τον Ηρακλή.

Ο Διαγόρας

Ο Διαγόρας παρ’ ότι έχει πάρει ανάσες με δυο σερί νίκες είναι ακόμη σε δύσκολη θέση βαθμολογικά και την Κυριακή θέλει νίκη στην Οιχαλία Τρικάλων απέναντι στον Διγενή Νεοχωρίου από τον οποίο είναι στο +3.

Στην τελική ευθεία για την παραμονή το ευχάριστο για τον Διαγόρα είναι ότι υπάρχει πίστη να πετύχει τον δύσκολο στόχο…

Τα ματς που απομένουν ώς το τέλος για τον Διαγόρα είναι:

22η αγωνιστική: Σάββατο 29/2 Διγενής Νεοχωρίου - Διαγόρας

23η αγωνιστική: 8/3 Διαγόρας - Θησέας

24η αγωνιστική: 15/3 Ηρακλής Λάρισας - Διαγόρας

25η αγωνιστική: 22/3 Διαγόρας – Αλμυρός

26η αγωνιστική: 29/3 Δίας Δίου - Διαγόρας

Για αύριο στην ομάδα του Στέλιου Αρσένου επιστρέφει από τιμωρία ο Κυργιάκος.

 

Ο Γ.Σ. Αλμυρού

Αλλο ένα βήμα για την οριστική παραμονή έχει στόχο ο ΓΣΑ αύριο στη Λάρισα με τον Ηρακλή από τον οποίο πλέον είναι στο -5…

Ο ΓΣΑ άλλωστε θέλει βαθμούς εκτός έδρας έχοντας στην τελική ευθεία 3 ματς μακριά από τον Αλμυρό, ενώ όλα τα ματς είναι:

22η αγωνιστική: Σάββατο 29/2 Ηρακλής Λάρισας - Αλμυρός

23η αγωνιστική: 8/3 ΑΣ Μετέωρα - Αλμυρός

24η αγωνιστική: 15/3 Αλμυρός - Δίας Δίου

25η αγωνιστική: 22/3 Διαγόρας - Αλμυρός

26η αγωνιστική: 29/3 Αλμυρός - ΑΕ Καρίτσας

Η ομάδα του Αλέξανδρου Κούρτογλου στο πλαίσιο της 22ης αγωνιστικής στη Λάρισα απέναντι στον τοπικό Ηρακλή θα είναι πλήρης μετά την επιστροφή από τιμωρία των Δερμιτζάκη και Ζαφειρίδη.

 

Ο Θησέας

Να επιστρέψει στις επιτυχίες θέλει αύριο Σάββατο (3 μ.μ.) ο Θησέας ο οποίος παρ’ ότι είχε δυο συνεχόμενες ήττες παραμένει 2ος αλλά και με απουσίες.

Η εντυπωσιακή πορεία της ομάδας του Λάκη Μπακάλη διακόπηκε στην έδρα του από τον Ηρακλή Λάρισας και ήρθε και η ήττα στον Αλμυρό, ενώ ο Θησέας ώς το τέλος του πρωταθλήματος έχει 3 ματς στην Αγριά όπου έχει 8 νίκες και την καλύτερη επίθεση, ενώ έκτος Μαγνησίας έχει να παίξει μόνο στον Παλαμά καθώς το άλλο ματς είναι στο Στεφανοβίκειο. Ολα τα ματς για τον Θησέα είναι:

22η αγωνιστική: Σάββατο 29/2 Θησέας Αγριάς - Δίας Δίου

23η αγωνιστική: 8/3 Διαγόρας - Θησέας

24η αγωνιστική: 15/3 Θησέας Αγριάς - ΑΕ Καρίτσας

25η αγωνιστική: 22/3 Ατρόμητος Παλαμά - Θησέας

26η αγωνιστική: 29/3 Θησέας Αγριάς - Οικονόμος

Για αύριο ο Λάκης Μπακάλης δεν θα έχει στη διάθεσή του λόγω τιμωρίας τους Βλάχο και Οικονόμου και δεν υπολογίζει στις υπηρεσίες των τραυματιών Θ. Κυρίτση, Ζάχου και Ιωαννίδη.

Η αυριανή αγωνιστική

Αύριο Σάββατο 29 Φεβρουαρίου (15.00) θα γίνει η 22η αγωνιστική της Γ’ Εθνικής και στον 3ο όμιλο οι αγώνες και οι διαιτησίες έχουν ως εξής:

Διγενής Νεοχωρίου-Διαγόρας Στεφανοβικείου

Διαιτητής: Μαργιόλας (Καρδίτσας)

Βοηθοί: Τίκας, Κανιούρας (Καρδίτσας)

Ηρακλής Λάρισας-ΓΣ Αλμυρού

Διαιτητής: Τσιγαρίδας (Φθιώτιδας)

Βοηθοί: Λιτοσελίτης (Φθιώτιδας), Μπύρος (Ευρυτανίας)

Θησέας Αγριάς-Δίας Δίου

Διαιτητής: Πανυτσίδης (Κοζάνης)

Βοηθοί: Μωϋσιάδης, Στεφούλης (Γρεβενών)

Πιερικός-Μετέωρα

Διαιτητής: Μπουτσίκος (Μακεδονίας)

Βοηθοί: Χατζηβασιλείου (Μακεδονίας), Τραουδάς (Χίου)

Οικονόμος Τσαριτσάνης-ΑΟ Σελλάνων

Διαιτητής: Βουρνέλης (Μακεδονίας)

Βοηθοί: Κουφός, Φράγιος (Μακεδονίας)

Ατρόμητος Παλαμά-Ποταμιά

Διαιτητής: Νίτσας (Λάρισας)

Βοηθοί: Πατέτσος, Ντελέζος (Λάρισας)

Παρατηρητής: Κρητικός (ΕΠΣ Θεσσαλίας)

Αταλάντη-ΑΕ Καρίτσας

Διαιτητής: Γκάμαρης (Αθηνών)

Βοηθοί: Οικονόμου (Δυτ. Αττικής), Σταυρόγλου (Αθηνών)

                                                                                                                                          Επιμέλεια: ΒΑΣΙΛΗΣ ΖΗΝΕΛΗΣ

Σχόλια
Δεν υπάρχουν σχόλια γι'αυτό το άρθρο
Αποστολή σχολίου
1
+
3
=