Καθοριστικά ματς …για τις αποστάσεις

Τελευταία ενημέρωση: 2020-02-15, 12:42:17
Καθοριστικά ματς …για τις αποστάσεις

Καθοριστικά παιχνίδια για την πρώτη βαθμολογική τετράδα γίνονται σήμερα και αύριο και τα αποτελέσματά τους θα κρίνουν και τις διαφορές που θα υπάρξουν από τις ομάδες που φιλοδοξούν να μπουν «σφήνα» για τις θέσεις των play-off στην Α΄ κατηγορία της ΕΠΣΘ …που σήμερα η καλύτερη απόσταση είναι στους -6 βαθμούς.

Επιμέλεια: ΒΑΣΙΛΗΣ ΖΗΝΕΛΗΣ

Ενώ ο Ρήγας που παίζει αύριο Κυριακή εκτός έδρας έχει ίσως το πιο εύκολο έργο καθώς παίζει με τη Δάφνη -που δεν έχει νίκη έδρας-, σήμερα ο Σαρακηνός με διαιτητή Σκουλά θα υποδεχθεί την Ακρόπολη που έχει μείνει μεν πίσω αλλά είναι επικίνδυνη και ο Αίαντας την Αγία Άννα που επίσης τώρα έχει μείνει εκτός τετράδας. Αύριο Κυριακή η Δήμητρα που είναι αήττητη στην Ευξεινούπολη με διαιτητή Καλατζή θα υποδεχτεί τον Τοξότη που είναι την 5η θέση.

Αν οι ομάδες της τετράδας κρατήσουν τις θέσεις, στη συνέχεια πολλά θα κριθούν από την ερχόμενη αγωνιστική στα μεταξύ τους ματς αφού στην 19η παίζουν Ρήγας-Αίας, στην 20η Σαρακηνός-Ρήγας, στην 21η Δήμητρα-Αίας, στην 22η Σαρακηνός-Δήμητρα ενώ στην προτελευταία αγωνιστική θα παίξουν και Δήμητρα-Ρήγας…

Στην Β΄ Κατηγορία οι Μυρμιδόνες που προπορεύονται άλλα και Αγχίαλος, Αστέρας και Αθλητικό Κολλέγιο αγωνίζονται εκτός έδρας όπως και οι δυο πρώτοι της Γ΄ΕΠΣΘ Κανάλια και ΑΠΟΒ.

Το πρόγραμμα του Σαββατοκύριακου στις τρεις κατηγορίες της ΕΠΣΘ έχει ως εξής:

Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ 18η αγωνιστική

Σάββατο 15 Φεβρουαρίου

Γηπ. «Βασδέκειο» (3 μ.μ.): Σαρακηνός-Ακρόπολη, Σκουλάς, Αγγελόπουλος, Σφυρής

Γηπ. Σούρπης (3 μ.μ.): Αίας-Αγία Αννα, Γραββάνης, Σακκάς Π., Γεωργαντζής

Κυριακή 16 Φεβρουαρίου

Γηπ. Πτελεού (3 μ.μ.): Πρωτεσίλαος- ΑΕ 2002, Αθηναίος, Σακκάς Δ., Μπαρτζιάλης

Γηπ. Ευξεινούπολης (3 μ.μ.): Δήμητρα-Τοξότης, Καλατζής, Σακκάς Π., Τασιόπουλος Κ.

Γηπ. «Βασδέκειο» (3 μ.μ.): Δάφνη-Ρήγας Φεραίος, Σαρρής, Αναστασίου, Θάνος

Ιάσων Α.Μ.-Σκιάθος 0-3 α.α.                                                                     

Αγία Παρασκευή-Πύρασος (αναβλήθηκε)

ΟΙ ΣΚΟΡΕΡ

18 ΓΚΟΛ: Γιάννης Αραπίτσας (Αίας)

15 ΓΚΟΛ: Μάριος Φουρκιώτης (Ακρόπολη)

11 ΓΚΟΛ: Λευτέρης Δενελάβας (Τοξότης)

10 ΓΚΟΛ: Αντώνης Τζοβάρας (Αγία Άννα), Θανάσης Αραμπατζής (Ρήγας), Θανάσης Κατσαβριάς (Αίας)

9 ΓΚΟΛ: Χρήστος Κλουκουτάρας (Δήμητρα), Δημήτρης Σέττος (Αγία Αννα/Ρήγας), Χρήστος Καρακίτσος (Ρήγας/ Δάφνη), Νίκος Παγώνης (Ακρόπολη)

8 ΓΚΟΛ: Κώστας Κρανάς (Δήμητρα), Δημήτρης Στουμποβίκος (ΑΕ 2002), Γιώργος Νικολαΐδης (Σκιάθος),Δημήτρης Γάρος (Ρήγας), Κώστας Φλίγκος (Σαρακηνός)

7 ΓΚΟΛ: Αλέξ. Αραπίτσας (Δήμητρα), Θράσος Βαλωτής (Πρωτεσίλαος), Απ. Καραγιάννης (Ρήγας /Αγία Παρασκευή), Δημήτρης Ζιώγας (Πύρασος)

6 ΓΚΟΛ: Αγγελος Ματθαίου (Αγία Αννα), Αλμπαν Κόντρα (Ιάσων Α.Μ./Πρωτεσίλαος), Μάνθος Χειλάς (Αίας)

5 ΓΚΟΛ: Γιώργος Τζίκας (Σαρακηνός), Αν. Μαστακούλης (Σαρακηνός)

4 ΓΚΟΛ: Δημήτρης Παρίσσης (ΑΕ 2002), Αρης Κόρδα (ΑΕ 2002), Στέλιος Τσιάτσιος (Δήμητρα),Σταμάτης Καρράς (Δήμητρα), Ν. Βούλγαρης (Δήμητρα), Θανάσης Παπαδόπουλος (Δήμητρα), Γαζέτης (Σκιάθος), Πρίφτι (Σκιάθος), Ε. Νικογιάννης (Πρωτεσίλαος), Ε. Τσιουρής (Σαρακηνός), Μαν. Μεγαγιάννης (Αγία Παρασκευή), Αντ. Μαυροζούμης (Αγία Παρασκευή), Κλ. Παπουτσής (Τοξότης), Αξιώτης (Ακρόπολη), Ι. Μόσιος (Ακρόπολη)

3 ΓΚΟΛ: Π. Κοντοβάς (Δήμητρα), Πέτρος Θωμαΐδης (Δήμητρα), Κ. Γουτούλης (Ρήγας),Ν. Καλαϊτζίδης (Ρήγας), Ερ. Χυσάι (Σκιάθος), Δ. Δημολιός (Αγία Αννα), Κικίδης (Ιάσων Α.Μ.), Ανδρ. Μάστορας (Τοξότης), Ανδρ. Τσεκούρας (Ακρόπολη), Ν. Αντωνίου (Αγία Αννα/Σαρακηνός)

Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ 17η αγωνιστική

Σάββατο 15 Φεβρουαρίου

Γηπ. Σκοπέλου (3 μ.μ.): Σκόπελος-Αθλ. Κολλέγιο Νίκης, Βλάχος, Δημητράκης, Χασιώτης

Γηπ. «Βασδέκειο» (6 μ.μ.): Μακρινίτσα-Μυρμιδόνες, Νικόπουλος, Παναγιωτόπουλος Σκρίμπας

Κυριακή 16 Φεβρουαρίου

Γηπ. Λεχωνίων (11 π.μ.): Ενωση Λεχωνίων -Πηλέας Σαμαράς, Τασιόπουλος Θ., Μπέλλου

Γηπ. «Βασδέκειο» (11 π.μ.): Πανιώνιος-Αγχίαλος, Τασιόπουλος Γ., Γεωργαντζής, Αντωνίου

Γηπ. Γατζέας (11.30 π.μ.): Ανθιμος Γαζής-Ελευθεριακός, Κούφιος, Τριφονίδης, Κίττος

Γηπ. «Βασδέκειο» (6 μ.μ.): Μαγνησιακός-Αστέρας, Πλακιάς, Σαρακατσάνος, Γερμάνης

ΟΙ ΣΚΟΡΕΡ

12 ΓΚΟΛ: Γιάννης Καραγιώργος (Αγχίαλος)

9 ΓΚΟΛ: Γιάννης Παπαστεργίου (Αθλ. Κολέγιο Νίκης), Νίκος Τσακίρης (Πανιώνιος), Γιάννης Μωυσίδης (Μακρινίτσα)

8 ΓΚΟΛ: Ιμπρα (Μαγνησιακός), Παναγιώτης Βούλγαρης (Μυρμιδόνες),Στάθης Μάτζαρης (Μυρμιδόνες), Ντένις Σιαμέτη (Αστέρας)

7 ΓΚΟΛ: Δήμος Τσόγκας (Μυρμιδόνες), Βασίλης Κάρρος (Αστέρας)

6 ΓΚΟΛ: Γιάννης Κουτσούκης (Αθλ. Κολέγιο Νίκης), Ι. Καραγιώργος (Μαγνησιακός), Σπ. Νούσιας (Αγχίαλος), Γ. Κωνσταντέλος (Αστέρας), Θοδ. Χαλιμούρδας (Αστέρας), Στέφ. Πριτσίνης (Ελευθεριακός)

5 ΓΚΟΛ: Ε. Λάιος (Ελευθεριακός), Λεων. Κόρμπας (Α. Γαζής), Σταύρος Βέρμπης (Μακρινίτσα)

 4 ΓΚΟΛ: Συνοδινός (Σκόπελος), Αντ. Ταφίλης (Πανιώνιος),Θωμάς Σίμος (Αγχίαλος), Χ. Μαγιόγλου (Αγχίαλος), Γερολυμάτος (Αθλ. Κολέγιο Νίκης), Αντωνόπουλος (Μακρινίτσα)

3 ΓΚΟΛ: Ι. Κουτσούκης (Αθλ. Κολέγιο Νίκης), Απ. Κουτσαρνάκης (Αθλ. Κολέγιο Νίκης), Φλώρος (Αθλ. Κολέγιο Νίκης), Γεωργίου (Σκόπελος), Δαμάσκος (Αγχίαλος),Γ. Κυπτίου (Πανιώνιος), Ν. Βούλγαρης (Μυρμιδόνες), Δ. Μπούρχας (Μυρμιδόνες), Παλάσκας (Μυρμιδόνες), Γιαννακούρας (Μακρινίτσα), Μπατσικώστας (Πανιώνιος)

Γ’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ 16η αγωνιστική

Σάββατο 15 Φεβρουαρίου

Γηπ. Πλατάνου (3 μ.μ.): Αθλος-Δημητριάς Αθηναίος, Κούστας, Λιάτσος

Κυριακή 16 Φεβρουαρίου

Γηπ. Αχιλλείου (3 μ.μ.): Αχιλλέας-Ερμής, Κούστας, Πέτρου, Παπαγεωργίου

Γηπ. Αργαλαστής (3 μ.μ.): Κένταυρος Ν.Π.-ΑΠΟΒ, Ευαγγελιάς, Κόκκαλης, Καρακίτσιος Γ.

Γηπ. Βοηθητικό ΕΑΚ (3 μ.μ.): Νέος Μαγνησιακός-Απόλλων Καναλίων, Γραββάνης, Γαλάνη, Τοζακίδης

Ρεπό: Α.Ε. Διμηνίου.

ΟΙ ΣΚΟΡΕΡ

16 ΓΚΟΛ: Τάσος Μπουμπούκης (Ερμής)

11 ΓΚΟΛ: Εντι Νταϊλάνι (ΑΠΟΒ)

9 ΓΚΟΛ: Τάσος Χούμπλης (ΑΠΟΒ)

8 ΓΚΟΛ: Μάριος Κομπούρας (Αθλος)

7 ΓΚΟΛ: Φιλ. Παρθένης (ΑΠΟΒ), Μπογδανίδης (Κένταυρος Ν.Π.), Βασιλείου (Κανάλια)

6 ΓΚΟΛ: Θοδ. Πιπινής (Αθλος), Β. Τσόχας (ΑΠΟΒ), Ι. Κέκιας (Νέος Μαγνησιακός)

5 ΓΚΟΛ: Νταλαπέρας (ΑΕΔ), Β. Ξέρας (Κανάλια)

4 ΓΚΟΛ: Χασιώτης (Ερμής),Χ. Ασημάκης (Δημητριάς),Ν. Πετρόπουλος (Δημητριάς), Στέφ. Ζαφειρόπουλος (Δημητριάς), Τάσιος (Δημητριάς), Καλέμι (Αθλος), Θ. Σκούρας (Αθλος), Ντάκης (Ερμής), Αναγνώστου (Κανάλια), Χ. Νούλας (Κανάλια), Ν. Τσιάντος (Κανάλια)

3 ΓΚΟΛ: Ν. Τίτου (Αθλος), Κ. Λουκάς (Δημητριάς), Λεαν. Καφετζή (ΑΕΔ), Ποδηματάς (Νέος Μαγνησιακός), Μαν. Καράνταγλης (Κανάλια), Τζήκας (Κένταυρος Ν.Π.), Λ. Σεφέρη (Κένταυρος Ν.Π.), Πότσκα (Κένταυρος Ν.Π.), Καμάμη (Κένταυρος Ν.Π.), Ε. Γώγος (Κένταυρος Ν.Π.)

Εξ αναβολής και κύπελλο

Ενώ σε αυτή την αγωνιστική στην Α΄ κατηγορία υπάρχουν δυο ματς λιγότερα καθώς εκτός από το Ιάσων Α.Μ.-Σκιάθος 0-3 α.α., αναβλήθηκε η συνάντηση Άγιας Παρασκευής-Πύρασου, στην Β΄ Κατηγορία εκκρεμούν από το 2019 τα ματς: Μαγνησιακός-Σκόπελος (8η) και Μυρμιδόνες-Σκόπελος (11η). Το πρώτο ματς (της 8ης μέρας) θα γίνει 29/2 όταν θα γίνει και ο δεύτερος ημιτελικός του κυπέλλου μεταξύ Αγχιάλου και Ρήγα Φεραίου.

Πρωτάθλημα ακαδημιών

Για τα ηλικιακά πρωταθλήματα ακαδημιών γίνονται σήμερα αρκετοί αγώνες.

Στην κατηγορία Κ -16 γίνεται η 11η αγωνιστική (15/2) με τα ματς:

9:15, Γηπ. Διμηνίου, ΑΠΟΒ-ΑΕ Διμηνίου, Κίττος

11:00 Γηπ. Σαρακηνού, Σαρακηνός-Ν. Μαγνησιακός, Λιάτσος

11:00 Γηπ. Στεφανοβικείου, Διαγόρας-Βόλος ΝΠΣ, Γερμάνης

9:30 Γηπ. Π. Μαγουλάς, Νίκη Β.-Αγία Αννα, Πλακιάς

Κυριακή (16/2) 11:00, Γηπ. Αλμυρού, ΓΣ Αλμυρού-Ολυμπιακός Β., Πέτρου

Στις άλλες ηλικιακές κατηγορίες σήμερα γίνονται οι αγώνες

9:30 (Κ 14) Γηπ. Β’ Σούρπης, Αίας-Ακρόπολη, Πέτρου

11:00 (Κ 13) Γηπ. Ermis FL, Ερμής-Πρωτεσίλαος, Αλεξίου

13:30 (Κ 13) Γηπ. Καναλίων, Απόλλων-Νίκη Β., Καρακίτσιος

10:30 (Κ 13) Γηπ. Μαγνησιακού, Μαγνησιακός-Δάφνη, Τοζακίδης

11:00 (Κ 12) Γηπ. Αγριάς, Θησέας-Άθλος, Παναγιωτόπουλος

10:15 (Κ 12) Γηπ. Αγχιάλου, Πύρασος-Βόλος ΝΠΣ, Κούφιος

10:00 (Κ 12) Γηπ. Άλλης Μεριάς, Ολυμπιακός Β.-Ρήγας Φ., Παπαγεωργίου

9:00 (Κ 12) Γηπ. Olimpico, Αγία Αννα-Μαγνησιακός, Λαγάρας

9:30 (Κ 11) Γηπ. Ermis FL, Ερμής-Άθλος, Αλεξίου

11:30 (Κ 9) Γηπ. Άθλου, Άθλος-Αγία Αννα 2, Πέτρου

Σχόλια
Δεν υπάρχουν σχόλια γι'αυτό το άρθρο
Αποστολή σχολίου
7
+
2
=