Διακρίσεις για τον Νικόμαχο στο Ταεκβοντό

διακρίσεις-για-τον-νικόμαχο-στο-ταεκβ-414934

Εγινε με επιτυχία το Διεθνές πρωτάθλημα Ταεκβοντό της Ε.ΤΑ.Β.Ε. στη Θεσσαλονίκη όπου συμμετείχαν 400 περίπου αθλητές από 10 χώρες και το αγωνιστικό επίπεδο ήταν αρκετά υψηλό.

Ο Α.Σ. Νικόμαχος Βόλου έδωσε το παρών με δύο αθλητές, κατακτώντας παράλληλα και δύο μετάλλια. Στην κατηγορία -55 εφήβων ο αθλητής Χρηστάκης Χρυσοβαλάντης κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο κερδίζοντας παράλληλα και την επιταγή των 100 ευρώ που αναλογούσε σε κάθε χρυσό νικητή, και στην κατηγορία +78 εφήβων ο αθλητής Κάρρος Αθανάσιος κατέκτησε το χάλκινο μετάλλιο.

Το Δ.Σ. εύχεται θερμά συγχαρητήρια στους αθλητές του συλλόγου και τους προπονητές. Επίσης στην Ε.ΤΑ.Β.Ε. και στους ανθρώπους της για τη διεξαγωγή της διοργάνωσης. Ευχής έργο για τον κόσμο του Ταεκβοντό είναι να συνεχιστεί αυτός ο θεσμός που ξεκίνησε εδώ και δύο χρόνια και να παγιωθεί με στόχο να γίνει ένα από τα καλύτερα διεθνή πρωταθλήματα.