Αρχή β’ γύρου στην ΕΣΚΑΘ

Τελευταία ενημέρωση: 2020-01-18, 14:21:34
Αρχή β’ γύρου στην ΕΣΚΑΘ

Από σήμερα ξεκινά ο β’ γύρος στα πρωταθλήματα της ΕΣΚΑΘ, με την 12η αγωνιστική να πραγματοποιείται σε Α1 και Α2 κατηγορία και την 10η στη Β’. Ο πρωτοπόρος της Α1 ΓΣ Αλμυρού, που υπέστη την πρώτη φετινή του ήττα από τον Αιολικό την περασμένη αγωνιστική, παίζει εντός έδρας σήμερα απέναντι στη Νίκαια 2012.  Το πρόγραμμα και οι διαιτητές έχουν ως εξής: 

Α1 ΕΣΚΑΘ-12η Αγωνιστική

Σήμερα

ΕΑΚ Βόλου, 17:30

Ελευθεριακός-Φοίβος

(Καλογερόπουλος, Καραθάνος)

Κλ. Αγίου Θωμά, 19:30

Σπάρτακος-ΓΣ Βόλου

(Κοντογιάννης, Χατζής)

«Β. Παρασκευόπουλος», 17:30

Ίωνας-Κεραυνός

(Τσάλας, Αβραμίδου)

Κλ. Αλμυρού, 18:00

ΓΣ Αλμυρού-Νίκαια 2012

(Σταματόπουλος, Μπουγλός Ι.)

Κλ. Αγίου Θωμά, 17:30

Αστέρας Λάρισας-Αιολικός

(Κοντογιάννης, Χατζής)

Αύριο   

Κλ. Ν. Ιωνίας, 19:30

ΑΕΒΔ-Αγριά

(Τσάλας, Παπαγιώτης)

Α2 ΕΣΚΑΘ-12η Αγωνιστική

Σήμερα

«Β. Παρασκευόπουλος», 19:30

BC Volos-Κένταυρος Ζαγοράς

(Τσάλας, Αβραμίδου)

ΕΑΚ Βόλου, 19:30

Ανάληψη-ΑΣ Φαρσάλων

Γιαννούλης, Παπαγιώτης)

Κλ. Αγριάς, 17:30

Ιωλκία-Δήμητρα Ευξεινούπολης

(Μπουγλος Π., Ηλιοπουλος)

Αύριο

Κλ. Αγ. Θωμά, 15:30

Ίκαρος Νεάπολης-Ανόρθωση

(Πετρίδης,  Δημοβέλης)

Γυμν. Αγιάς, 17:30

Ερμής Αγιάς 2018-Νέοι ΑΕΛ

(Βόντσα, Παλιοβάϊος)

Β’ ΕΣΚΑΘ-10η Αγωνιστική

Σήμερα

Κλ. Τυρνάβου, 20:30

Τύρναβος-Σκόπελος

(Γκέκας, Λυτροσυγκούνης)

Κλ. Φαρσάλων, 18:00

ΓΣ Φαρσάλων Κ21-Άδμητος Βελεστίνου

(Κίσσας, Τίκας)

Αύριο

Κλ. Αγ. Θωμά, 19:30

Αναγέννηση Καλ.-Πλατύκαμος

(Δότα, Φαρμάκης)

Κλ. Αλμυρού, 12:00

Τιτάνες Αλμυρού-Ολυμπιονίκης

(Παπαγιώτης, Δάγλας)

Κλ. Αρμενίου, 12:00

Αρμένιο-Ηρακλής Χάλκης

(Τσιάκαλος, Γεωργοσόπουλος)

Γυναικείο-7η Αγωνιστική

Αύριο

Κλ. Ν. Ιωνίας, 21:00

Νίκη-Ανάληψη

(Παπαγιώτης, Γεωργοσόπουλος)

Δημ. Τρικάλων, 17:00

Αίολος Τρικάλων-Απόλλων Καρδίτσας

(Γκαρτζονίκας  Κ., Παπαδημητρίου)

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΕΣ

Α1 ΕΣΚΑΘ

1. ΓΣ Αλμυρού                   21
2. Αγριά               20

3. Νίκαια 2012                   19
4. Αιολικός          19
5. Ιωνας               18
6. Σπάρτακος     18
7. Φοίβος Γιαν. 17
8. ΓΣ Βόλου         16
9. ΑΕΒΔ                15
10. Κεραυνός Λ.               14
11. Ελευθεριακός            12
12. Αστέρας Λ.  12

Α2 ΕΣΚΑΘ

1. Ανάληψη        20

2. Ανόρθωση     19

3. Ιωλκία              17

4. BC Volos          16

5. Ίκαρος Νεάπολης       15

6. Σκιάθος           14

7. Ερμής 2018     14

8. Ν. ΑΕΛ  14

9. Κένταυρος Ζαγ.           12

10. Δήμητρα Ευξ.             11

11. Α.Σ. Φαρσάλων         11

Β’ ΕΣΚΑΘ

1. ΓΣ Τυρνάβου 17

2. Τιτάνες Αλμυρού        16

3. Αρμένιο          14

4. Ηρακλής Χάλκης         13

5. Πλατύκαμπος               13

6. Σκόπελος        11

7. Ολυμπιονίκης Β.          11

8. Αν. Καλοχωρίου          11

9. Αδμητος Βελ.                9

10.ΓΣ Φαρσάλων Κ-21    9

Σχόλια
Δεν υπάρχουν σχόλια γι'αυτό το άρθρο
Αποστολή σχολίου
3
+
9
=