Σάρωσε τα μετάλλια ο ΝΟΒΑ

Τελευταία ενημέρωση: 2019-12-04, 18:13:31
Διέπρεψαν οι νεαροί κολυμβητές του βολιώτικου συλλόγου
Σάρωσε τα μετάλλια ο ΝΟΒΑ

Με 67 μετάλλια και 1 ρεκόρ αγώνων επέστρεψε από τη Λάρισα και τα Δρόσεια 2019 ο ΝΟΒΑ, κάνοντας ιδιαίτερα θετική εκκίνηση στη σεζόν. Ηταν οι πρώτοι κολυμβητικοί αγώνες της αγωνιστικής περιόδου 2019 - 2020 το Σαββατοκύριακο 30 Νοεμβρίου - 1 Δεκεμβρίου, με τη συμμετοχή 470 αθλητών και αθλητριών.

Ο βολιώτικος σύλλογος συμμετείχε με 65 αθλητές και αθλήτριες, ενώ από τα 67 μετάλλια, τα 25 ήταν χρυσά, 25 αργυρά και 17 χάλκινα. Αναλυτικά οι κολυμβητές και κολυμβήτριες που διακρίθηκαν:

Κορίτσια 9 ετών: Βαΐτση Ιωάννα, Βυσανλή Μελίνα 2η 50μ πεταλούδα, Ζαχαρού Μαρία, Θεμελή Βανέσα 3η 50μ πεταλούδα, Κολυμπάση Στέλλα, Κουζάκη Κατερίνα, Αϊδινλή Ιουλία, Πασχάλη Εβίτα, Τσιντζιλώνη Ιωάννα 1η 100μ ελεύθερο

4×50μ μικτή ομαδική 3η θέση με τις Κολυμπάση Στέλλα, Αϊδινλή Ιουλία, Βυσανλή Μελίνα, Ζαχαρού Μαρία

Αγόρια 9 ετών: Ακριβόπουλος Βασίλειος, Ζαφειράκος Ηλίας 1ος 100μ ελεύθερο & 2ος 50μ πεταλούδα, Καλαντζής Κων/νος, Καλοφορίδης Σωτήριος, Λιάρος Γεώργιος 1ος 50 ελεύθερο & 2ος 50μ ύπτιο, Στεργιόπουλος Αντώνιος, Τσούνης Άγγελος

4×50μ ελεύθερο 1η θέση με τους Τσούνη Άγγελο, Καλοφορίδη Σωτήριο, Λιάρο Γεώργιο, Ζαφειράκο Ηλία

4×50μ μικτή ομαδική 2η θέση με τους Λιάρο Γεώργιο, Στεργιόπουλο Αντώνιο, Ζαφειράκο Ηλία, Ακριβόπουλο Βασίλειο

Κορίτσια 10 ετών: Καρτσιώτη Μυρτώ 2η 100μ ύπτιο, Παπακωνσταντίνου Ιωάννα 2η 100 πρόσθιο, Ρεμπελάκου Βαλέρια, Σταματίου Μαρία, Τριανταφυλλίδη Μελίνα, Τσίτογλου Αθηνά, Πίσπα Εύα, Τρέσκα Δανάη, Σιρίνα Ξένια

4×50μ ελεύθερο 3η θέση με τις Παπακωνσταντίνου Ιωάννα, Καρτσιώτη Μυρτώ, Τριανταφυλλίδη Μελίνα, Πίσπα Εύα

Αγόρια 10 ετών: Ρεντινιώτης Νικόλαος 1ο 50μ ελεύθερο & 3ος 200μ ελεύθερο, Τζαρτζάνης Δημήτριος, Τζώρτζης Ανδρέας

Κορίτσια 11 ετών: Βαΐτση Χρυσή 3η 200μ ύπτιο, Λαθουρά Ελένη 3η 100μ πρόσθιο & 3η 200μ μικτή ατομική & 3η 200μ πρόσθιο, Τζώρτζη Όλγα 1η 100μ πεταλούδα & 1η 50μ πρόσθιο & 2η 100μ πρόσθιο, Τριανταφύλλου Αλεξάνδρα 1η 50μ ελεύθερο & 2η 100μ ελεύθερο & 3η 50μ ύπτιο, Χατζή Νίκη, Αμεραλή Μαρία Ιωάννα, Δελησταμάτη Μαρία Ιωάννα

4×50μ ελεύθερο 2η θέση με τις Τζώρτζη Όλγα, Βαΐτση Χρυσή, Λαθουρά Ελένη, Τριανταφύλλου Αλεξάνδρα

4×50μ μικτή ομαδική 2η θέση με τις Βαΐτση Χρυσή, Λαθουρά Ελένη, Τζώρτζη Όλγα, Τριανταφύλλου Αλεξάνδρα

Αγόρια 11 ετών: Αγλαΐνης Απόστολος 2ος 50μ ελεύθερο, Γαργαλέτσος Αλέξανδρος 2ος 50μ πρόσθιο, Διαμαντίδης Ιπποκράτης 1ος 50μ ύπτιο & 3ος 400μ ελεύθερο, Ζαφειράκος Ιωάννης 1ος 200μ μικτή ατομική & 2ος 200μ πρόσθιο & 2ος 100μ πρόσθιο, Κατοίκος Γεώργιος, Καπότσης Ελευθέριος 1ος 50μ ελεύθερο & 1ος 100μ ελεύθερο & 3ος 50μ πεταλούδα, Πλαστάρας Αλέξανδρος, Τσούνης Ταξιάρχης 1ος 100μ πεταλούδα & 2ος 100μ ελεύθερο & 2ος 50μ πεταλούδα, Φρύδας Παντελής 3ος 50μ ελεύθερο, Γκαλδάνας Ιωάννης, Παπαγεωργίου Ανέστης

4×50μ ελεύθερο 1η θέση με τους Διαμαντίδη Ιπποκράτη, Καπότση Ελευθέριο, Αγλαΐνη Απόστολο, Τσούνη Ταξιάρχη

4×50μ μικτή ομαδική 1η θέση με τους Διαμαντίδη Ιπποκράτη, Πλαστάρα Αλέξανδρο, Τσούνη Ταξιάρχη, Καπότση Ελευθέριο

Κορίτσια 12 ετών: Ζηργάνου Έφη, Νιζάμη Μελίνα, Νικάκη Ζωή 1η 100μ πρόσθιο με ρεκόρ αγώνων & 1η 200μ πρόσθιο & 2η 200μ μικτή ατομική, Σκαλίδη Μιράντα, Σκιαθίτη Νεφέλη 2η 400μ μικτή ατομική, Μαμπρούκ Μάριεμ, Καλτσογιάννη Νικολέτα, Φραγκάκη Παναγιώτα

4×50μ μικτή ομαδική 3η θέση με τις Νιζάμη Μελίνα, Νικάκη Ζωή, Σκιαθίτη Νεφέλη, Σκαλίδη Μιράντα

Αγόρια 12 ετών: Αναγνώστου Απόστολος, Βαΐτσης Αντώνιος 1ος 50μ πρόσθιο & 1ος 100μ πρόσθιο & 1ος 200μ πρόσθιο, Ζαχαράς Νικόλαος, Ζεμπίλας Δημήτριος, Κολυμπάσης Σπύρος 3ος 100μ ελεύθερο & 3ος 200μ ελεύθερο & 3ος 100μ ύπτιο, Κουκουβίνος Απόστολος 2ος 50μ ύπτιο & 2ος 100μ ύπτιο & 2ος 200μ ύπτιο, Μπασέκης Αλέξανδρος 1ος 50μ ελεύθερο & 2ος 100μ ελεύθερο & 2ος 200μ ελεύθερο, Παπακωνσταντίνου Σεβαστιανός 1ος 400μ ελεύθερο & 1ος 800μ ελεύθερο & 3ος 50μ πεταλούδα, Σκραπάλλι Άγγελος, Τζώρτζης Νεοπτόλεμος, Τουλούδης Ιωάννης 2ος 100μ πρόσθιο & 2ος 200μ πρόσθιο

4×50μ ελεύθερο 1η θέση με τους Παπακωνσταντίνου Σεβαστιανό, Κολυμπάση Σπύρο, Τουλούδη Ιωάννη, Μπασέκη Αλέξανδρο

4×50μ μικτή ομαδική 1η θέση με τους Κουκουβίνο Απόστολο, Βαΐτση Αντώνιο, Μπασέκη Αλέξανδρο, Παπακωνσταντίνου Σεβαστιανό

Πολλά συγχαρητήρια απευθύνουν σε όλους τους μικρούς κολυμβητές και κολυμβήτριες και τους προπονητές τους ο πρόεδρος του Ομίλου Χαράλαμπος Τσουκαλάς και τα μέλη του Διοικητικού Συμβουλίου και τους εύχονται καλή συνέχεια στη νέα αγωνιστική χρονιά με επιτυχίες.

 

 

Σχόλια
Δεν υπάρχουν σχόλια γι'αυτό το άρθρο
Αποστολή σχολίου
4
+
2
=