Τζάμπολ στην 7η αγωνιστική

Τελευταία ενημέρωση: 2019-11-30, 10:21:55
Ο πρωτοπόρος ΓΣΑ παίζει αύριο με τον Σπάρτακο
Τζάμπολ στην 7η αγωνιστική

Σήμερα και αύριο συνεχίζεται το πρωτάθλημα της Α1 ΕΣΚΑΘ με δύο αναμετρήσεις να είναι ανάμεσα σε βολιώτικες ομάδες και συγκεκριμένα η ΑΕΒ Διμηνίου υποδέχεται τον Ιωνα και η Αγριά τον Αιολικό. 

Οσον αφορά στον πρωτοπόρο ΓΣ Αλμυρού, μετά το μεσοβδόμαδο παιχνίδι Κυπέλλου, που πήρε την πρόκριση στο Final 4, κοντράρεται την Κυριακή με αντίπαλο τον Σπάρτακο εκτός έδρας. Αναλυτικά το πρόγραμμα, οι διαιτητές, όπως και οι βαθμολογίες σε Α1, Α2 και Β’ ΕΣΚΑΘ. 

Α1 ΕΣΚΑΘ-1ος Ομιλος

7η Αγωνιστική

Σήμερα Σάββατο 30/11
Φοίβος 2002-Νίκαια 2012
(19:30, κλ. Γιάννουλης)
Διαιτητές: Παζώλης-Πετρίδης
Κριτές: Ανδρέου-Γκατζιάς-Καραγιάννη

ΓΣ Βόλου-Κεραυνός
(17:30, «Βάκης Παρασκευόπουλος»)
Διαιτητές: Σταματόπουλος-Παπαγιώτης
Κριτές: Πεγιούκα-Βενετσάνος-Πολύζος

ΑΕΒ Διμηνίου-Ιωνας
(18:00, κλ. Νέας Ιωνίας)
Διαιτητές: Μπούγλος Ι.-Μπούγλος Π.
Κριτές: Βούλγαρης-Μαριτσούδη-Καροτσάκης

Ελευθεριακός-Αστέρας Λάρισας
(17:30 ΕΑΚ Βόλου)
Διαιτητές: Καλογερόπουλος-Καραθάνος
Κριτές: Καραγεώργος-Βελέντζας-Ανδριοπούλου

Αύριο Κυριακή 1/12
Σπάρτακος-ΓΣ Αλμυρού
(19:30 κλ. Αγ. Θωμά)
Διαιτητές: Ξέρας-Χριστοδούλου (Βαρνάς)
Κριτές: Σαμουρέλη-Γιαννή-Πετρόπουλος

Αγριά-Αιολικός
(19:30, Γήπεδο Αγριάς)
Διαιτητές: Τζαφλέρης-Ηλιόπουλος
Κριτές: Καραγεώργος-Μαντούδης-Ανδριοπούλου

Α2 ΕΣΚΑΘ-1ος Ομιλος

7η Αγωνιστική
Σήμερα Σάββατο 30/11
Ανόρθωση-ΑΣ Φαρσάλων
(19:30 ΕΑΚ Βόλου)
Διαιτητές: Τσάλας Ι.-Κοντοστάθης
Κριτές: Ανδριοπούλου-Καραγεώργος-Βελέντζας

Αύριο Κυριακή 1/12
Νέοι ΑΕΛ-Κένταυρος Ζαγοράς
(14:00, Κλειστό «Ι. Πατάκης»).
Διαιτητές: Λυτροσυγκούννης-Καραχρήστος Γ.
Κριτές: Γιαννή-Σαμουρέλη-Γκατζιάς

Ικαρος Λάρισας-Ιωλκία
(15:30, κλειστό Αγ. Θωμά)
Διαιτητές: Καρακώστας-Πετσεπές
Κριτές: Φαρμακιώτη-Γκατζιάς-Ξίφτος

Ερμής Αγιάς 2018-Ανάληψη
(17:30, Γυμν. Αγιάς)
Διαιτητές: Λυτροσυγκούννης-Καραχρήστος Γ.
Κριτές: Νανούλη-Ιωάννου-Καραγιάννη

Β’ ΕΣΚΑΘ-1ος Ομιλος
5η Αγωνιστική

Σήμερα Σάββατο 30/11
Αδμητος-ΑΕ Πλατυκάμπου
(20:00 κλειστό Ν. Ιωνίας)
Διαιτητές: Ηλιόπουλος-Τσάλας
Κριτές: Μπορλότος-Βούλγαρης-Καροτσάκης

Αρμένιο-ΓΣ Φαρσάλων Κ21
(17:00, γήπεδο Αρμενίου)
Διαιτητές: Κοντοστάθης-Τσάλας Γ.
Κριτές: Χατζητρακκόσιας-Γούλα-Μακρής

Αύριο Κυριακή 1/12
Ηρακλής Χάλκης-Τιτάνες Αλμυρού
(17:00 κλειστό Χάλκης)
Διαιτητές: Παζώλης-Δότας Θ.
Κριτές: Χαρίτος-Παγουλάτος-Νταχμίρης
ΓΣ Τυρνάβου-Αναγέννηση Καλοχωρίου
(14:00, κλειστό Τυρνάβου)
Διαιτητές: Παπαπρίλης-Τσιργωτάκης
Κριτές: Γκαρλώφτη-Γιαννούλα-Πουλιώτη

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Α1 ΕΣΚΑΘ

1. ΓΣ Αλμυρού   12

2. Αγριά               11

3. Νίκαια 2012   11

4. Αιολικός          11

5. Σπάρτακος Λάρισας  10

6. Φοίβος            9

7. Ίωνας               9

8. ΓΣ Βόλου         8

9. Κεραυνός       8

10. ΑΕΒΔ              7

11. Ελευθεριακός            6

12 Αστέρας Λάρισας      6

Α2 ΕΣΚΑΘ

1. Ανάληψη        12

2. Ανόρθωση     11

3. Ιωλκία              11

4. BC Volos          10

5. Νέοι ΑΕΛ        8

6. Ερμής 2018     7

7. Ίκαρος Νεάπολης       7

8. Δήμητρα Ευξεινούπολης         7

9. Σκιάθος           6

10. Κένταυρος Ζαγοράς                6

11. ΑΣ Φαρσάλων            5

Β’ ΕΣΚΑΘ

1. Τιτάνες Αλμυρού        8

2. ΓΣ Τυρνάβου 8

3. Αρμένιο          7

4. Σκόπελος        6

5. Ηρακλής Χάλκης         5

6. Ολυμπιονίκης               5

7. Πλατύκαμπος               5

8. Άδμητος Βελεστίνου 5

9. Αναγέννηση Καλοχωρίου       4

10. ΓΣ Φαρσάλων Κ21    4

*Μείον έναν βαθμό από πέρσι έχουν Αναγέννηση Καλοχ. και Ηρακλής Χάλκης.

**Η Αναγέννηση Καλοχωρίου έχει έναν μηδενισμό

Σχόλια
Δεν υπάρχουν σχόλια γι'αυτό το άρθρο
Αποστολή σχολίου
8
+
7
=