Στο τουρνουά του ΣΕΔΥ ο Βόλος

Τελευταία ενημέρωση: 2019-11-13, 17:09:57
Στο τουρνουά του ΣΕΔΥ ο Βόλος

Γνωστό έγινε το πρόγραμμα του πρώτου τουρνουά που διοργανώνει ο Σύνδεσμος Ελλήνων Διαιτητών Υδατοσφαίρισης (ΣΕΔΥ) για τις ομάδες της Α2 λίγες μέρες πριν την έναρξη του πρωταθλήματος, με τη συμμετοχή και του Βόλου.

Το τουρνουά θα διοργανωθεί στην Αθήνα από αύριο Πέμπτη 14 έως την Κυριακή 17 Νοεμβρίου και θα συμμετάσχουν 10 ομάδες που θα μονομαχήσουν στους δύο ομίλους του πρωταθλήματος της κατηγορίας. Είναι η πρώτη φορά που γίνεται αντίστοιχη διοργάνωση για τις ομάδες της Α2, καθώς έως πέρυσι στα τουρνουά του ΣΕΔΥ συμμετείχαν ομάδες, μόνο της Α1.

Οι Βολιώτες του Δημήτρη Μπλάνα έχουν τοποθετηθεί στον Β’ Όμιλο και θα αναμετρηθούν με τους ΓΣ Ηλιούπολης, Τρίαινα Βούλας, ΑΟΝΣ Μίλων και Ηλυσιακό, στα κολυμβητήρια της Ηλιούπολης, της Γλυφάδας και της Νέας Σμύρνης, για την Α φάση. Έπειτα, στη Β’ φάση, θα διασταυρωθούν με μία εκ των ομάδων του Α’ ομίλου, ανάλογα τη θέση τους στον Όμιλο και θα αναμετρηθούν σε παιχνίδι, που θα κρίνει την τελική τους κατάταξη.

Ο Βόλος προετοιμάστηκε ολόκληρο το προηγούμενο διάστημα, συμμετέχοντας σε τουρνουά και κοινές προετοιμασίες με ομάδες και θέλει να είναι πανέτοιμος, ενόψει και της έναρξης του πρωταθλήματος, στις 24 Νοεμβρίου.

Αναλυτικά οι όμιλοι, όπως καταρτίστηκαν:

Α’ Όμιλος: ΟΦΘ, Νηρέας Γέρακα, ΑΕ Χαϊδαρίου, ΓΣ Περιστερίου, ΝΟ Πατρών

Β’ Όμιλος: Βόλος, ΓΣ Ηλιούπολης, Τρίαινα Βούλας, ΑΟΝΣ Μίλων, Ηλυσιακός

Το πρόγραμμα

Α’ Φάση

Α’ Όμιλος: (Όλοι οι αγώνες θα γίνουν στο Περιστέρι)

Πέμπτη 14/11

20:45 ΓΣ Περιστερίου-ΑΕ Χαϊδαρίου

21:45 Νηρέας Γέρακα-ΝΟ Πατρών

Παρασκευή 15/11

09:00 ΝΟ Πατρών-ΓΣ Περιστερίου

10:00 ΟΦΘ-Νηρέας Γέρακα

20:45 ΓΣ Περιστερίου-ΟΦΘ

21:45 ΑΕ Χαϊδαρίου-ΝΟ Πατρών

Σάββατο 16/11

09:00 Νηρέας Γέρακα-ΓΣ Περιστερίου

10:00 ΟΦΘ-ΑΕ Χαϊδαρίου

19:00 ΝΟ Πατρών-ΟΦΘ

20:00 ΑΕ Χαϊδαρίου-Νηρέας Γέρακα

Β’ Όμιλος: (Οι αγώνες θα γίνουν στα Κολυμβητήρια Ηλιούπολης, Γλυφάδας και Νέας Σμύρνης)

Πέμπτη 14/11

21:30 Γλυφάδα, Τρίαινα Βούλας-ΑΟΝΣ Μίλων

22:00 Ηλιούπολη, Ηλυσιακός-ΓΣ Ηλιούπολης

Παρασκευή 15/11

09:30 Ηλιούπολη, ΓΣ Ηλιούπολης-Τρίαινα Βούλας

10:30 Ηλιούπολη, Βόλος-Ηλυσιακός

21:30 Γλυφάδα, Τρίαινα Βούλας-Βόλος

22:00 Ηλιούπολη, ΑΟΝΣ Μίλων-ΓΣ Ηλιούπολης

Σάββατο 16/11

10:00 Νέα Σμύρνη, Βόλος-ΑΟΝΣ Μίλων

11:00 Νέα Σμύρνη, Ηλυσιακός-Τρίαινα Βούλας

17:00 Γλυφάδα, ΓΣ Ηλιούπολης-Βόλος

18:00 Γλυφάδα, ΑΟΝΣ Μίλων-Ηλυσιακός

Β’ Φάση Κυριακή 17/11 (Κολυμβητήριο Περιστερίου)

09:00 1Α-2Β

10:00 2Α-1Β

11:00 3Α-3Β

12:00 4Α-4Β

16:00 Μικρός Τελικός

17:00 Μεγάλος Τελικός

 

Δεύτερη θέση για τις ακαδημίες του Βόλου

Τη δεύτερη θέση του τουρνουά υδατοσφαίρισης ακαδημιών «Κωνσταντίνος Μωλιώτης» που διοργάνωσε η ΝΕ Λαμίας κατέκτησε η ομάδα του Βόλου Υδατοσφαίριση-Κολύμβηση, με απολογισμό 3 νίκες και 1 ήττα. Ο Δημήτρης Κόφφας χρησιμοποίησε τους Βαλτσιώτη, Νάσιο, Χατζίνα, Ιωάννου, Ρουμελιώτη, Ζεππό, Γλούμη, Νταρίκο, Μυλωνά, Μεριστούδη, Κομνιανό, Βασιλούδη, Καραλή, Κουρκούβελο, Γεωργατζιά, Παπαγιάννη.

Σχόλια
Δεν υπάρχουν σχόλια γι'αυτό το άρθρο
Αποστολή σχολίου
2
+
2
=