Με το «δεξί» ο Μαγνησιακός

Τελευταία ενημέρωση: 2019-11-04, 12:27:24

Με το «δεξί» ξεκίνησε την πορεία του στο πρωτάθλημα του 3ου Ομίλου της Γ΄ Εθνικής η γυναικεία ομάδα ποδοσφαίρου του Μαγνησιακού, που επικράτησε με 3-0, του Διγενή Καρδίτσας στο γήπεδο του Μαγνησιακού, στο πλαίσιο της 1ης αγωνιστικής, .

Οι Βολιώτισσες ήταν σαφώς ανώτερες της αντίπαλης ομάδας, αφού βγήκαν… 16 φορές σε θέση τετ-α-τετ απέναντι στην αντίπαλη τερματοφύλακα, χάνοντας πολλές ευκαιρίες. Στο 75’ ευτύχησε να προηγηθεί το σύνολο του Γιώργου Πλατανιά, με την Πέτση να κρεμά την τερματοφύλακα με σουτ από το κέντρο του γηπέδου. Τρία λεπτά αργότερα, η Λουκοπούλου έδωσε την «ασίστ» στην Πατσοπούλου, που με πλασέ έγραψε το 2-0, ενώ το τελικό 3-0 διαμόρφωσε στο 93’ η Πούλιου.

Αξιοσημείωτο στο παιχνίδι ήταν η τριπλή παρουσία της οικογένειας… Πάσχου στο παιχνίδι, καθώς για μερικά λεπτά και οι 3 αδερφές αγωνίστηκαν μαζί.

Για τον Μαγνησιακό έπαιξαν οι: Ξάνθη, Πάσχου Ι., Σταμοπούλου, Κίτσιου, Πέτση, Λεονταρίτη, Λουκοπούλου, Αθανασίου, Γκαραγκουνούλη (88’ Πάσχου Α.), Πούλιου, Πατσοπούλου (80’ Πάσχου Κ.)