Από σήμερα 6η αγωνιστική στη Γ’ Εθνική

Τελευταία ενημέρωση: 2019-10-26, 14:59:58
Από σήμερα 6η αγωνιστική στη Γ’ Εθνική

Με το παιχνίδι Ποταμιά-Δίας Δίου που γίνεται μια μέρα νωρίτερα από τα άλλα (26/10 16:00) στο δημοτικό γήπεδο Καρπενησίου ξεκινά από σήμερα η 6η αγωνιστική στην Γ’ Εθνική και στον 3ο όμιλο.

Αύριο γίνονται τα υπόλοιπα ματς και αυτά των ομάδων της Μαγνησίας και έχουν οριστεί να ξεκινήσουν στις 15:00 εκτός από το ματς του Γ.Σ. Αλμυρού στο δημοτικό γήπεδο Αταλάντης θα αρχίσει στις 16:00.

Στο σημερινό ματς Ποταμιά – Δίας Δίου ορίστηκε ο Βολιώτης διαιτητής Θ. Νικόπουλος, ενώ στο κυριακάτικο ντέρμπι της Πιερίας ΑΕ Καρίτσας – Πιερικός θα είναι ο επίσης διαιτητής της ΕΠΣΘ Δ. Θεοχάρης.

Στα εντός Μαγνησίας ματς, την αναμέτρηση του Θησέα με τα Μετέωρα θα διευθύνει ο Γιώργος Αντωνίου από την ΕΠΣ Λάρισας, τον αγώνα στο Στεφανοβίκειο Διαγόρας-ΑΟ Σελλάνων θα διευθύνει ο Σταύρος Τσιμεντερίδης από την ΕΠΣ Κοζάνη, ενώ το παιχνίδι της Αταλάντης με τον Γ.Σ. Αλμυρού θα «σφυρίξει» ο Δημήτρης Χουλιάρας από την ΕΠΣ Ευβοίας.

Αναλυτικά η 6η αγωνιστική στον 3ο όμιλο της Γ΄ Εθνικής έχει ως εξής:

Σάββατο (26/10)

16:00 (Καρπενησίου) Ποταμιά – Δίας Δίου (Νικόπουλος, Αναστασίου, Σάκκας (Θεσσαλίας)

Κυριακή (27/10)

15:00 (Βατανιακού) ΑΕ Καρίτσας – Πιερικός (Θεοχάρης, Σάκκας (Θεσσαλίας), Μάνος (Λάρισας)

15:00 (Δημοτικό Παλαμά) Ατρόμητος Παλαμά – Οικονόμος Τσαριτσάνης (Λεωνίδας Στελ., Λεωνίδας Κώστ., Σταφυλάς (Τρικάλων)

15:00 (Στεφανοβικείου) Διαγόρας Στεφανοβικείου – ΑΟ Σελλάνων (Τσιμεντερίδης, Πραχάλης, Βογδόπουλος (Κοζάνης)

15:00 (Δημοτικό Οιχαλίας) Διγενής Νεοχωρίου – Ηρακλής Λάρισας (Κεχαγιάς (Κοζάνης), Δρουδάκης (Γρεβενών), Σακκός (Σερρών)

15:00 (Αγριάς) Θησέας Αγριάς – Μετέωρα Καλαμπάκας (Αντωνίου, Νάκας, Πατέτσος (Λάρισας)

16:00 (Δημοτικό Αταλάντης) Αταλάντη – Αλμυρός (Χουλιάρας, Ιωάννου, Τσιφλάκος (Εύβοιας)

Βαθμολογία

Θ. Ομάδα         Γκολ    Βαθμοί

1. Πιερικός          7-0          13

2. ΑΟ Σελλάνων                                8-3          13

3. Θησέας           11-5       10

4. ΑΕ Καρίτσας  10-5       8

5. Ατρόμητος Παλ.          7-4          8

6. ΓΣ Αλμυρού   3-3          7

7. Ηρακλής Λ.    5-7          7

8. Αταλάντη       6-7          7

9. Οικονόμος     6-4          6

10. Μετέωρα     4-5          6

11. Διγενής         7-9          3

12. Δίας Δίου     3-12       3

13. Διαγόρας     2-7          2

14. Ποταμιά       2-10       1

 

Σχόλια
Δεν υπάρχουν σχόλια γι'αυτό το άρθρο
Αποστολή σχολίου
1
+
6
=