«Δοκιμασίες» για πρωτοπόρους και αήττητους

Τελευταία ενημέρωση: 2019-10-19, 10:52:17
«Δοκιμασίες» για πρωτοπόρους και αήττητους

Για μια ακόμη αγωνιστική «δοκιμάζονται» αήττητο και κορυφές στο πρωτάθλημα της ΕΠΣΘ με την Α΄ Κατηγορία να φτάνει στην 4η αγωνιστική και η Ακρόπολη και ο Σαρακηνός να είναι οι δύο ομάδες που έχουν μόνο νίκες, ενώ χωρίς ήττα είναι η Αγία Αννα και ο Ρήγας Φεραίος.

 Χωρίς νίκη είναι ακόμη Τοξότης, Ιάσονας Αλλης Μεριάς, Δάφνη και ο Πύρασος με την ομάδα της Ν. Αγχιάλου να μην έχει πετύχει ακόμη γκολ …και την Κυριακή το πρωί με έδρα το βοηθητικό του ΕΑΚ να υποδέχεται τον Πύρασο.

Αύριο ο Σαρακηνός παίζει με την ΑΕ 2002, ενώ η Ακρόπολη θα «δοκιμαστεί» στη Σούρπη από τον Αίαντα που την περασμένη αγωνιστική έχασε το αήττητο του από τον Σαρακηνό.

Ματς ομάδων χωρίς νίκη και αήττητης είναι αυτό μεταξύ της Δάφνης και της Αγίας Αννας, ενώ στην Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ γίνεται η 3η αγωνιστική και μόνο νίκες έχουν ο Αστέρας Ριζομύλου που έχει ντέρμπι έδρας με την αήττητη Αγχίαλο και η Σκόπελος που παίζει στα Λεχώνια με την Ε.Λ. Νηλέας να αναζητεί πρώτη νίκη.

Τέλος στη Γ’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ στη 2η αγωνιστική 4 ομάδες θέλουν δεύτερη νίκη κι άλλες 4 την πρώτη. Το πρόγραμμα του Σαββατοκύριακου και στις 3 κατηγορίες της ΕΠΣΘ έχει ως εξής:

Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ 4η αγωνιστική

Σάββατο 19 Οκτωβρίου

Γηπ. «Βασδέκειο» (4 μ.μ.): Σαρακηνός-Α.Ε. 2002

(ΧΑΛΒΑΤΖΑΚΟΣ, ΓΕΩΡΓΑΝΤΖΗΣ, ΓΙΑΝΝΗΣ)

Γηπ. Αγίας Παρασκευής (4 μ.μ.): Αγία Παρασκευή-Τοξότης

(ΝΙΚΟΠΟΥΛΟΣ, ΣΑΚΚΑΣ Π., ΣΑΜΑΡΑΣ)

Κυριακή 20 Οκτωβρίου

Γηπ. Βοηθητικό ΕΑΚ (11 π.μ.): Πύρασος-Ρήγας

(ΔΗΜΗΤΡΙΑΔΗΣ, ΑΝΤΩΝΙΟΥ, ΣΑΚΚΑΣ Π.)

Γηπ. Ευξεινούπολης (11 π.μ.): Δήμητρα-Σκιάθος

(ΑΘΗΝΑΙΟΣ, ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ, ΔΗΜΗΤΡΑΚΗΣ)

Γηπ. Πορταριάς (4 μ.μ.): Ιάσων Α.Μ.-Πρωτεσίλαος

(ΘΕΟΧΑΡΗΣ, ΤΑΣΙΟΠΟΥΛΟΣ Κ., ΛΑΚΙΑΣ)

Γηπ. Σούρπης (4 μ.μ.): Αίας-Ακρόπολη

(ΚΑΛΑΤΖΗΣ, ΣΦΥΡΗΣ, ΓΕΩΡΓΑΝΤΖΗΣ)

Γηπ. Διμηνίου (4 μ.μ.): Δάφνη-Αγία Αννα

(ΤΑΣΙΟΠΟΥΛΟΣ, Γ. ΚΑΡΑΚΙΤΣΟΣ, ΤΑΣΙΟΠΟΥΛΟΣ Θ.)

Οι σκόρερ

6 ΓΚΟΛ: Μάριος Φουρκιώτης (Ακρόπολη)

5 ΓΚΟΛ: Νίκος Παγώνης (Ακρόπολη)

4 ΓΚΟΛ: Δημήτρης Γάρος (Ρήγας), Θανάσης Κατσαβριάς (Αίας)

3 ΓΚΟΛ: Δημήτρης Στουμποβίκος (ΑΕ 2002), Θανάσης Παπαδόπουλος (Δήμητρα), Αντώνης Τζοβάρας (Αγία Άννα), Θράσος Βαλωτής (Πρωτεσίλαος), Κώστας Φλίγκος (Σαρακηνός), Γιάννης Αραπίτσας (Αίας)

2 ΓΚΟΛ: Γ. Νικολαΐδης (Σκιάθος), Β. Καλαμίδας (Αγία Άννα), Δ. Σέττος (Ρήγας), Ε. Τσιουρής (Σαρακηνός), Γ. Τζίκας (Σαρακηνός), Άλμπαν Κόντρα (Ιάσων), Μαν. Μεγαγιάννης (Αγία Παρασκευή)

Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ 3η αγωνιστική

Σάββατο 19 Οκτωβρίου

Γηπ. Ριζομύλου (4 μ.μ.): Αστέρας Ριζομύλου-Αγχίαλος

(ΒΛΑΧΟΣ, ΣΑΚΚΑΣ Δ., ΤΡΙΦΟΝΙΔΗΣ)

Κυριακή 20 Οκτωβρίου

Γηπ. ΕΤΒΑ (11 π.μ.): Πηλέας-Μυρμιδόνες

(ΠΛΑΚΙΑΣ, ΜΠΑΡΤΖΙΑΛΗΣ, ΚΟΚΚΑΛΗΣ)

Γηπ. «Βασδέκειο» (11 π.μ.): Ελευθεριακός-Πανιώνιος

(ΧΑΛΒΑΤΖΑΚΟΣ, ΓΕΡΜΑΝΗΣ, ΓΚΑΤΖΟΥΝΑΣ)

Γηπ. Λεχωνίων (11 π.μ.): Λεχώνια-Σκόπελος

(ΣΑΡΡΗΣ, ΣΚΡΙΜΠΑΣ, ΕΥΣΤΑΘΙΑΔΗΣ)

Γηπ. Γατζέας (4 μ.μ.): Ανθιμος Γαζής-Α.Κ. Νίκης

(ΚΟΥΣΤΑΣ, ΚΟΥΦΙΟΣ, ΠΟΥΛΙΟΣ)

Γηπ. Μαγνησιακού (4 μ.μ.): Μαγνησιακός-Μακρινίτσα

(ΓΡΑΒΑΝΗΣ, ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΠΟΥΛΟΣ, ΚΑΤΣΙΓΙΑΝΝΑΚΗΣ)

Οι σκόρερ

4 ΓΚΟΛ: Γιάννης Παπαστεργίου (Αθλ. Κολέγιο Νίκης)

3 ΓΚΟΛ: Στάθης Μάτζαρης (Μυρμιδόνες), Γιώργος Κωνσταντέλος (Αστέρας)

2 ΓΚΟΛ: Χαλιμούρδας (Αστέρας),Πότσης (Λεχώνια)

Γ’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ 2η αγωνιστική

Σάββατο 19 Οκτωβρίου

Γηπ. Βοηθητικό ΕΑΚ (4 μ.μ.): Δημητριάς-Ν. Μαγνησιακός

(ΒΕΡΓΟΥ, ΜΠΕΛΛΟΥ, ΓΡΑΒΑΝΗΣ)

Κυριακή 20 Οκτωβρίου

Γηπ. Καναλίων (11 π.μ.): Απόλλων Καν.-Α.Ε. Διμηνίου

(ΤΣΙΝΤΖΑΣ, ΜΠΟΛΤΣΗΣ, ΑΝΔΡΑΔΟΠΟΥΛΟΣ)

Γηπ. Αργαλαστής (4 μ.μ.): Κένταυρος Ν.Π.-Αθλος

(ΕΥΣΤΑΘΙΑΔΗΣ, ΣΑΡΡΗΣ, ΣΚΡΙΜΠΑΣ)

Γηπ. «Βασδέκειο) (4 μ.μ.): Ερμής-ΑΠΟΒ

(ΤΣΙΝΤΖΑΣ, ΧΑΣΙΩΤΗΣ, ΚΙΤΤΟΣ)

Ρεπό: Αχιλλέας Αχιλλείου

Ποινές ποδοσφαιριστών

Με μία αγωνιστική τιμωρήθηκαν οι ποδοσφαιριστές:

A’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

ΚΟΥΚΟΥΤΣΕΛΟΣ Φ.-ΙΑΣΩΝ ΑΜ 

ΝΙΚΟΛΑΪΔΗΣ Γ.-ΣΚΙΑΘΟΣ

ΣΙΑΜΑΝΙΚΟΣ Β.-ΠΡΩΤΕΣΙΛΑΟΣ

B’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

ΓΚΙΚΑΣ Α.-ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ

Σχόλια
Δεν υπάρχουν σχόλια γι'αυτό το άρθρο
Αποστολή σχολίου
4
+
5
=