49 μετάλλια για τον ΝΟΒ-Α στους Ιωνικούς Κολύμβησης

Τελευταία ενημέρωση: 2019-05-28, 21:24:07
49 μετάλλια για τον ΝΟΒ-Α στους Ιωνικούς Κολύμβησης

Στις 25-26/5/2019 πραγματοποιήθηκαν οι ΚΓ’ ΙΩΝΙΚΟΙ Αγώνες Προαγωνιστικών κατηγοριών Κολύμβησης (9-12 ετών) , με τη συμμετοχή 18 ομάδων και 500 περίπου αθλητών-τριων.

Ο ΝΟΒ-Α συμμετείχε με 52 αθλητές-τριες κατακτώντας 49 μετάλλια (12 χρυσά-19 αργυρά-18 χάλκινα). Ανακηρύχτηκε 2ος πολυνίκης σύλλογος στα αγόρια και 3ος στη γενική βαθμολογία.

Αναλυτικά οι επιτυχίες

Κορίτσια 9 ετών:

Καρτσιώτη Μυρτώ, Πίσπα Εύα, Τριανταφυλλίδη Μελίνα, Τσιρπανλή Στέλλα

Αγόρια 9 ετών:

Κιόρογλου Θοδωρής 1η θέση 50μ πρόσθιο, Ζωγράφος Ιωάννης, Ρεντινιώτης Νικόλαος

1η θέση 50μ πεταλούδα, Κρατήρας Μάριος

4×50μ ελεύθερο 2η θέση με τους: Ρεντινιώτη Νικόλαο, Ζωγράφο Ιωάννη, Κρατήρα Μάριο, Κιόρογλου Θοδωρή

4×50μ Μ.Ο. 2η θέση με τους: Κρατήρα Μάριο, Κιόρογλου Θοδωρή, Ρεντινιώτη Νικόλαο, Ζωγράφο Ιωάννη

Κορίτσια 10 ετών:

Λαθουρά Ελένη 2η θέση 100μ πρόσθιο, Τζώρτζη Όλγα 1η θέση 100μ ύπτιο & 1η θέση 200μ Μ.Α., Τριανταφύλλου Αλεξάνδρα 2η θέση 100μ ελεύθερο & 3η θέση 50μ ύπτιο

Αγόρια 10 ετών: Αγλαΐνης Αποστόλης 3η θέση 50μ ελεύθερο, Γαργαλέτσος Αλέξανδρος, Διαμαντίδης Ιπποκράτης 2η θέση 200μ ελεύθερο & 2η θέση 50μ ελεύθερο, Ζαφειράκος Ιωάννης 1η θέση 50μ ύπτιο & 2η θέση 50μ πρόσθιο, Πετρόπουλος Κων/νος, Πλαστάρας Αλέξανδρος 1η θέση 100μ ύπτιο & 3η θέση 200μ Μ.Α., Τσούνης Ταξιάρχης 2η θέση 100μ ελεύθερο, Φρύδας Παντελής, Γκαλδάνας Ιωάννης

4×50μ ελεύθερο 1η θέση με τους: Ζαφειράκο Ιωάννη, Αγλαΐνη Αποστόλη, Πλαστάρα Αλέξανδρο, Διαμαντίδη Ιπποκράτη

Κορίτσια 11 ετών: Βαλατσού Ευαγγελία, Κιόρογλου Αλεξάνδρα, Νιζάμη Μελίνα, Νικάκη Ζωή 2η θέση 50μ πρόσθιο & 2η θέση 100μ πρόσθιο, Σκιαθίτη Νεφέλη 3η θέση 100μ ελεύθερο , 3 η θέση 200μ πρόσθιο & 3η θέση 100μ πεταλούδα, Σκαλίδη Μιράντα, Ζηργάνου Έφη

4×50μ ελεύθερο 3η θέση με τις: Βαλατσού Ευαγγελία, Σκιαθίτη Νεφέλη, Κιόρογλου Αλεξάνδρα, Νικάκη Ζωή

Αγόρια 11 ετών: Αναγνώστου Αποστόλης, Βαΐτσης Αντώνης 2η θέση 50μ πρόσθιο & 3η θέση 100μ πρόσθιο, Ζαχαράς Νίκος, Ζεμπίλας Δημήτρης, Κολυμπάσης Σπύρος 2η θέση 50μ πεταλούδα , 2η θέση 100μ ελεύθερο & 3η θέση 200μ ελεύθερο, Μπασέκης Αλέξανδρος 1η θεση 100μ ελεύθερο , 2η θέση 50μ ελεύθερο & 3η θέση 100μ πεταλούδα, Τσιρπανλής Νίκος, Σδρόλιας Ευριπίδης, Σκραπάλλι Άγγελος, Σταματάς Ορφέας, Τζώρτζης Νεοπτόλεμος, Τουλούδης Ιωάννης 1η θέση 200μ Μ.Α. & 3η θέση 400μ ελεύθερο

4×50μ ελεύθερο 1η θέση με τους :Κολυμπάση Σπύρο, Σδρόλια Ευριπίδη, Τουλούδη Ιωάννη, Μπασέκη Αλέξανδρο

4×50μ Μ.Ο. 1η θέση με τους: Σταματά Ορφέα, Βαΐτση Αντώνη, Μπασέκη Αλέξανδρο, Τουλούδη Ιωάννη

Κορίτσια 12 ετών: Αγγελάκη Βικτώρια, Αποστολάκη Αθανασία, Νικάκη Βάσω, Νικάκη Δήμητρα, Πίσπα Νινέττα 3η θέση 800μ ελεύθερο

Αγόρια 12 ετών: Καλόγηρος Δημήτριος 3η θέση 200μ ύπτιο & 3η θέση 50μ πεταλούδα, Λαθουράς Γεώργιος 1η θέση 400μ ελεύθερο & 2η θέση 100μ ελεύθερο, Τακτικός Άγγελος 3η θέση 200μ πρόσθιο, Τριανταφυλλίφης Στέφανος 2η θέση 800μ ελεύθερο & 3η θέση 400μ Μ.Α., Τσούνης Γεώργιος 3η θέση 800μ ελεύθερο, Σφέτσας Δημήτρης, Βυσανλής Παύλος, Παπαϊωάννου Γεώργιος 2η θέση 100μ πρόσθιο & 3η θέση 50μ ελεύθερο

4×50μ ελεύθερο 2η θέση με τους :Καλόγηρο Δημήτρη, Παπαϊωάννου Γεώργιο, Λαθουρά Γεώργιο, Τριανταφυλλίδη Στέφανο

4×50μ Μ.Ο. 2η θέση με τους: Καλόγηρο Δημήτρη, Παπαϊωάννου Γεώργιο, Τριανταφυλλίδη Στέφανο, Λαθουρά Γεώργιο

Ο πρόεδρος του ΝΟΒ-Α κ. Χαράλαμπος Τσουκαλάς και τα μέλη του Δ.Σ. συγχαίρουν τους μικρούς κολυμβητές-τριες, που για μια ακόμη φορά έδειξαν την μεγάλη αγωνιστικότητά τους με μελλοντική ανοδική πορεία, τους προπονητές και την εφορία Κολύμβησης και τους εύχονται καλή συνέχεια με επιτυχίες και διακρίσεις.

Σχόλια
Δεν υπάρχουν σχόλια γι'αυτό το άρθρο
Αποστολή σχολίου
8
+
1
=