Ελπιδοφόρο το μέλλον του στίβου της Νίκης Βόλου

Τελευταία ενημέρωση: 2019-04-19, 20:46:42
Ελπιδοφόρο το μέλλον του στίβου της Νίκης Βόλου

Με τη συμμετοχή 15 αθλητών και 20 αθλητριών το Σάββατο 13 Απριλίου  αγωνίστηκε στο 1ο τέτραθλο της χρονιάς (δρομικό) το τμήμα στίβου του Γ.Σ.Β. «Η ΝΙΚΗ», στην κατηγορία ΠΠ-ΠΚ Β’(γεν.2006-2007) αποτελώντας την πολυπληθέστερη ομάδα ανάμεσα από όλους τους συλλόγους της Μαγνησίας που συμμετείχαν στους αγώνες.

Ολοι οι αθλητές κι οι αθλήτριες αγωνίστηκαν σε τέσσερα αγωνίσματα (60μ. – μήκος – μπαλάκι – 1200μ.) και προσπάθησαν για το καλύτερο δυνατό αποτέλεσμα, φέρνοντας για μία ακόμη χρονιά το σύλλογο μας στην 1η θέση στην ομαδική κατάταξη και στα αγόρια αλλά και στα κορίτσια, με μεγάλη διαφορά από το δεύτερο σωματείο που ακολούθησε.

Αυτό δείχνει ότι ο σύλλογος μας. έχει ένα πολύ καλό δυναμικό στις μικρές κατηγορίες και το μέλλον είναι μπροστά μας!

Εδώ και τρία χρόνια ο στόχος της διοικούσας επιτροπής στίβου είναι οι υποδομές (οργάνωση, συντονισμός, επένδυση σε εγκαταστάσεις, εξοπλισμός) κι αυτό αποδεικνύεται περίτρανα από τα αποτελέσματα των αγώνων.

Ενα μεγάλο μπράβο στους προπονητές μας για την πολύ σωστή δουλειά που κάνουν στα τμήματα των ακαδημιών με συνέπεια και οργάνωση (Σκουριά Ελένη, Αηδονίδου Δήμητρα, Κολλυμένου Βάσω) καθώς και στους προπονητές της προαγωνιστικής και αγωνιστικής μας ομάδας (Παρασκευόπουλο Παύλο, Βλαχάβα Απόστολο, Κολλυμένου Βάσω) για το μεράκι, την εργατικότητα και το σεβασμό που δείχνουν σε αθλητές και γονείς.

Ενα μεγάλο μπράβο σε όλους τους αθλητές και αθλήτριες μας για την προσπάθεια που κατέβαλαν μέσα στον αγώνα, αλλά και στους γονείς τους που βρίσκονται κοντά τους και στηρίζουν τον αγώνα τους.

Σε αυτό το τέτραθλο εκτός από την απόκτηση της 1ης μας θέσης στην κατηγορία ΠΠ Β’ και ΠΚ Β’ στην ομαδική κατάταξη των σωματείων της Μαγνησίας που συμμετείχαν, βραβεύτηκαν και οι έξι πρώτοι αθλητές και οι έξι πρώτες αθλήτριες του τεράθλου, που και στις δύο κατηγορίες αθλητές μας βρίσκονταν στην πρώτη θέση!

Αποτελέσματα

ΠΠ Β’

Μιχαλόπουλος Πέτρος 1η θέση

Αντωνιάδης Αλέξανδρος 3η θέση

Αλεξανδρίδης Μάριος 6η θέση

ΠΚ Β’

Χρήστου Δομήνικα 1η θέση

Επίσης οι υπόλοιποι αθλητές και αθλήτριες που συμμετείχαν και βοήθησαν με τις επιδόσεις τους στην τελική βαθμολογία του συλλόγου μας και φέρνοντας τον στην 1η θέση είναι οι ακόλουθοι:

ΠΠ Β’

Ασπρούδης Αντώνης 9η θέση

Γιαννουσάς Χρήστος 36η θέση

Γκράσσος Νίκος 28η θέση

Δεληχρήστος Μανώλης 42η θέση

Δενελάβας Άγγελος 14η θέση

Ιορδανίδης Άγγελος 35η θέση

Ντόντης Στέργιος 21η θέση

Παρασκευόπουλος Σωτήρης 38η θέση

Σκουφογιάννης Κων/νος 10η θέση

Σπανομήτρος Σπύρος 24η θέση

Τσαρούχας Άρης 41η θέση

Τσατσαρώνης Χάρης 32η θέση

ΠΚ Β’

Βλάχου Μαρίζα 10η θέση

Γιαννάκου Αποστολία 74η θέση

Δημητρίου Ελένη 59η θέση

Ευθυμίου Αμαλία 71η θέση

Καραστάθη Δέσποινα 21η θέση

Λουφοπούλου Βάλια 24η θέση

Μήλιου Ελένη 22η θέση

Μίχα Μαρία 54η θέση

Μιχοπούλου Ελευθερία 11η θέση

Μουστρούφη Ηρώ 38η θέση

Μπατζανού Κυριακή 8η θέση

Μπούντη Άννα 19η θέση

Νάνου Κατερίνα 50η θέση

Νικολού Ράνια 67η θέση

Ρούστα Ευαγγελία 20η θέση

Σπηλιώτη Χριστίνα 13η θέση

Τοπάλη Αλίκη 23η θέση

Τσιούρη Γεωργία 12η θέση

Τσουκαλά Μαρία 26η θέση

Ο πρόεδρος του Ερασιτέχνη κι έφορος του τμήματος στίβου Στέργιος Φάτσης, τα μέλη της διοικούσας επιτροπής Βελέντζας Χρόνης, Μπατζανός Δημήτρης και Τάκης Γιώργος συγχαίρουν όλους τους συμμετέχοντες αθλητές για τις επιδόσεις τους και εύχονται καλή συνέχεια στις προπονήσεις τους οι οποίες θα συνεχιστούν κανονικά και στις διακοπές του Πάσχα ενόψει του επόμενου τετράθλου που θα διεξαχθεί στις 11/5.

Επίσης εύχονται καλή επιτυχία σε όσους αθλητές/τριες που θα συμμετέχουν στο διασυλλογικό πρωτάθλημα ΠΠ-ΠΚ Α’ που θα διεξαχθεί στη Λάρισα αύριο Σάββατο 20/4.

Στους διασυλλογικούς αγώνες Παμπαίδων – Παγκορασίδων Α’ στο στάδιο Αλκαζάρ της Λάρισας ο στίβος της Νίκης Βόλου θα συμμετέχει με 23 αθλητές κι αθλήτριες.

Ολοι οι συμμετέχοντες αθλητές και οι αθλήτριες θα μετακινηθούν με λεωφορείο το οποίο θα αναχωρήσει από το Πανθεσσαλικό Στάδιο στις 13:00.

Την αποστολή θα συνοδεύσουν οι προπονητές μας, Παύλος Παρασκευόπουλος, Απόστολος Βλαχάβας και ΒάσωΚολλυμένου, καθώς κι όλα τα μέλη της διοικούσας επιτροπής, Χρόνης Βελέντζας, Γιώργος Τάκης και Δημήτρης Μπατζανός.

Οι συμμετέχοντες αθλητές και αθλήτριες είναι:

Αλεξανδρίδης Μάριος (1000μ.)

Αντωνιάδης Αλέξανδρος (80μ.)

Βασιλειάδης Σωκράτης (τριπλούν)

Βελέντζα Ανδρομάχη (μήκος - 80μ.εμπ.)

Βλάχου Μαρίζα (80μ.)

Γκόγκος Αριστείδης (μήκος)

ΖαμουρίδηςΆγγελος (300μ.)

Ιορδανίδης Κων/νος(σφαίρα)

Κωστούλα Έλμα (ύψος)

Λεύκας Μάριος (σφαίρα)

Μαυρομιχάλη Ευτυχία (1000μ.)

Μήλιου Ελένη (1000μ.)

Μιχαλόπουλος Πέτρος (80μ.)

Μπούντη Άννα (150μ.)

Παπασακελαρίου Σταυρούλα (300μ.εμπ.)

Σούκια Ιωάννα (80μ.εμπ.)

Σπηλιώτη Χριστίνα (μήκος)

Τζιόρτζιου Τζορτζίνα (80μ.)

Τσαντερμάς Γιάννης (150μ.)

Τσιάνου Ανδρομάχη (80μ.)

Τσιούρη Γεωργία (1000μ.)

Χούστη Κατερίνα (80μ.)

Χρήστου Δομίνικα (μήκος)

 

Σχόλια
Δεν υπάρχουν σχόλια γι'αυτό το άρθρο
Αποστολή σχολίου
9
+
5
=