Με ενδιαφέρον… στην τελική ευθεία

Τελευταία ενημέρωση: 2019-04-13, 13:15:01
Με ενδιαφέρον… στην τελική ευθεία

Με αμείωτο το ενδιαφέρον τρεις αγωνιστικές πριν το φινάλε στην Ε.Π.Σ.Θ. σήμερα γίνεται με κοινή ώρα έναρξης (4 μ.μ.) η 24η αγωνιστική στην Α΄ Κατηγορία, ενώ αύριο το πρωί γίνονται τα ματς της Β΄ Κατηγορίας.

Επιμέλεια: ΒΑΣΙΛΗΣ ΖΗΝΕΛΗΣ

 Στην Α’ Κατηγορία ο πρωτοπόρος και για 20 αγώνες αήττητος Διαγόρας θέλει μόνο νίκες για τον τίτλο και οι δύο πλέον ομάδες που ακολουθούν στο -2 εκτός από δικές τους νίκες ελπίζουν να προσπεράσουν μόνο με «στραβοπάτημα» της πρωτοπόρου ομάδας …που σήμερα παίζει στον Πλάτανο, στη συνέχεια υποδέχεται τον Πύρασο και έχει το τελευταίο ματς εκτός έδρας με τον Σαρακηνό που ως γηπεδούχος έχει μόλις μια ήττα…

Στην έδρα του Σαρακηνού, που σήμερα είναι το Βασδέκειο, δοκιμάζεται η Δήμητρα, ενώ το πρόγραμμα των τριών πρώτων ώς το φινάλε έχει ως εξής:

24η αγωνιστική

Μυρμιδόνες-Διαγόρας (α΄ γύρος 1-4)

Σαρακηνός-Δήμητρα (0-3)

Ρήγας-Ηρακλής (3-0)

25η αγωνιστική

Διαγόρας-Πύρασος (1-0)

Δήμητρα-Ακρόπολη (3-0)

Μαγνησιακός-Ρήγας (0-6)

26η αγωνιστική

Σαρακηνός-Διαγόρας (2-0)

Αγία Αννα-Δήμητρα (0-4)

Ρήγας-Μυρμιδόνες (2-0)

Ενδιαφέρον υπάρχει και στην ουρά, που οι ομάδες που μάχονται για παραμονή έχουν αγώνες με τις ομάδες της πρώτης «τετράδας».

Στη Β’ Κατηγορία που πάντα πρωτοπόρος είναι ο Τοξότης τα ματς της 24ης αγωνιστικής γίνονται αύριο Κυριακή πρωί, ενώ στην Γ΄ Κατηγορία το Αθλ. Κολέγιο Νίκης διατηρεί την πρωτοπορία, έχει ματς και τις δυο μέρες κι ενώ η ΕΠΣΘ αποφάσισε τη μη δημοσιοποίηση των διαιτητών που έχουν οριστεί για τα ματς!

Το πρόγραμμα του Σαββατοκύριακου στις τρεις κατηγορίες της ΕΠΣΘ έχει ως εξής:

Α’ ΕΠΣΘ (24η αγωνιστική)

Σάββατο 13 Απριλίου

Γηπ. Βασδέκειο (4 μ.μ.): Σαρακηνός- Δήμητρα

Γηπ. Σκιάθου (4 μ.μ.): Σκιάθος- Ακρόπολη Σέσκλου

Γηπ. Αγχιάλου (4 μ.μ.): Πύρασος- Αγία Αννα

Γηπ. Πτελεού (4 μ.μ.): Πρωτεσίλαος- Αγια Παρασκευή

Γηπ. Πλατάνου (4 μ.μ.): Μυρμιδόνες- Διαγόρας

Γηπ. Βελεστίνου (4 μ.μ.): Ρήγας Φεραίος- Ηρακλής Β.

Γηπ. Αχίλλειου (4 μ.μ.): Αίας Σούρπης - Μαγνησιακός

Οι σκόρερ

23 ΓΚΟΛ: Μαν. Πάσχος (Ρήγας)

18 ΓΚΟΛ: Θ. Παπαδόπουλος (Δήμητρα), Κ. Σιόβας (Αγία Παρασκευή)

16 ΓΚΟΛ: Αλ. Α. Σιώμος (Σαρακηνός), Θ. Κατσαβριάς (Αίας)

15 ΓΚΟΛ: Δ. Σέττος (Ρήγας)

14 ΓΚΟΛ: Ι. Αραπίτσας (Αίας)

13 ΓΚΟΛ: Κ. Κρανάς (Δήμητρα), Σπ. Νούσιας (Πύρασος), Χειλάς (Αίας)

10 ΓΚΟΛ: Αλ. Κουβελάς (Διαγόρας)

9 ΓΚΟΛ: Α. Λάμπος (Πρωτεσίλαος), Β. Ζαρίφης (Αγία Αννα)

8 ΓΚΟΛ: Θρ. Βαλωτής (Διαγόρας)

7 ΓΚΟΛ: Τζίκας (Πύρασος/Σαρακηνός), Αλαμάνης (Αγία Παρασκευή/Διαγόρας), Νασιακόπουλος (Ρήγας), Ι. Μόσιος (Σαρακηνός/Διαγόρας)

6 ΓΚΟΛ: Ν.Ε. Βούλγαρης (Δήμητρα), Αλ. Αραπίτσας (Δήμητρα), Ευθ. Ξηροκώστας (Δήμητρα), Γουτούλης (Διαγόρας), Τ. Κυριάκος (Διαγόρας), Τσένα (Μαγνησιακός), Χισάι (Σκιάθος), Μίλτος (Ακρόπολη)

5 ΓΚΟΛ: Σπ. Καραπλιάγκος (Διαγόρας), Ι. Ζαχαράκης (Πύρασος), Πετρόπουλος (Ηρακλής), Γάρος (Ρήγας), Αλικά (Σκιάθος), Η. Αράπης (Μυρμιδόνες), Π. Κόκκας (Ακρόπολη), Ν. Αντωνίου (Ακρόπολη)

4 ΓΚΟΛ: Κ. Τσιουρέλης (Αγία Αννα), Σπ. Ζάγκας (Αγία Αννα), Μιχόπουλος (Αίας), Δ. Μπούρχας (Μυρμιδόνες), Τανός (Ηρακλής), Δανηλόπουλος (Μαγνησιακός/Πύρασος), Καλαμάτας (Σαρακηνός), Ντ. Πρίφτι (Σκιάθος)

3 ΓΚΟΛ: Κάρρος (Πύρασος), Φούκης (Δήμητρα/Πύρασος), Ασλάνογλου (Σαρακηνός), Αναστασίου (Σαρακηνός), Ντούρο (Σαρακηνός), Φαράντος (Μυρμιδόνες), Οικονόμου (Μαγνησιακός), Μπαλλάς (Μαγνησιακός), Σφάκας (Αγία Αννα), Καραμανλής (Διαγόρας), Μουσαμπελίου (Πρωτεσίλαος), Παγώνης (Ακρόπολη), Μαυρίδης (Ακρόπολη), Μερμίγκης (Ακρόπολη)

2 ΓΚΟΛ: Χ. Δαμάσκος (Ηρακλής), Γκάγκας (Ηρακλής), Ιμπρα (Ηρακλής), Δημητρίου (Ηρακλής), Αλεξίου (Ρήγας), Αραμπατζής (Ρήγας), Ζηρδέλης (Ρήγας), Σ. Γκάγκας (Ρήγας), Χονδρογιάννης (Δήμητρα), Θωμαΐδης (Δήμητρα), Τσιάτσιος (Δήμητρα), Χρόνης (Αγία Παρασκευή), Μαστακούλης (Αγία Παρασκευή), Ρακής (Αγία Παρασκευή), Χατζητρακόσιας (Αγία Αννα), Καραλόπουλος (Αγία Αννα), Μπιρτσάι (Αίας), Τσόγκας (Αίας), Ν.Κ. Βούλγαρης (Μυρμιδόνες), Ε. Κατσαβριάς (Μυρμιδόνες), Κ. Δημητρίου (Μυρμιδόνες), Κουρούμαλος (Διαγόρας), Ιωάννου (Διαγόρας), Καραμπούζης (Διαγόρας), Τσάκαλος (Πύρασος), Κ. Κόρκος (Πρωτεσίλαος), Ε. Πρίφτι (Σκιάθος), Νασιάκος (Σκιάθος) Μανωλιός (Σκιάθος), Τσεκούρας (Ακρόπολη), Χάνος (Ακρόπολη), Αξιώτης (Ακρόπολη), Κουτλούμπασης (Ακρόπολη).

Β’ ΕΠΣΘ (24η αγωνιστική)

Κυριακή 14 Απριλίου

Γηπ. Διμηνίου(11 π.μ.): Παγασητικός- Α.Σ. Αγχίαλος

Γηπ. Πορταριάς (11 π.μ.): Μακρινίτσα- Αστέρας Ριζομύλου

Γηπ. Γατζέας (11 π.μ.): Ανθιμος Γαζής- ΑΕ 2002

Γηπ. Βασδέκειο (11 π.μ.): Ιάσων Αλ.Μεριάς- Πηλέας

Γηπ. Μικροθηβών (11 π.μ.): Μικροθήβες- Τοξότης

Γηπ. Ι.Μ. Δημητριάδος (11 π.μ.): Ελευθεριακός- Δάφνη

Ρεπό Πανιώνιος

Οι σκόρερ

23 ΓΚΟΛ: Δ. Στουμποβίκος (ΑΕ 2002)

22 ΓΚΟΛ: Γ. Κιπτίου (Πανιώνιος)

21 ΓΚΟΛ: Λ. Δενελάβας (Τοξότης)

17 ΓΚΟΛ: Ν. Τσακίρης (Πανιώνιος)

15 ΓΚΟΛ: Χ. Καρακίτσιος (Δάφνη), Ι. Καραγιώργος (Αγχίαλος)

12 ΓΚΟΛ: Α. Απριγιάν (Αγχίαλος)

10 ΓΚΟΛ: Σ. Δημόπουλος (Ιάσων Α.Μ.), Ι. Μωυσίδης (Μακρινίτσα)

9 ΓΚΟΛ: Ζατσάη (Ιάσων Α.Μ.), Παλαμιώτης (Μακρινίτσα)

8 ΓΚΟΛ: Κ. Ντίτσιος (Μακρινίτσα), Κόρδα (ΑΕ 2002), Πριτσίνης (Ελευθεριακός)

7 ΓΚΟΛ: Χρ. Λέτσος (Τοξότης), Αλμπάν (Ιάσων Α.Μ.)

6 ΓΚΟΛ: Κόρμπας (Τοξότης), Χαλιμούρδας (Αστέρας), Αλ. Τσιγαρίδας (Δάφνη), Καραγεώργος (Πανιώνιος), Ζουλένκο (Πηλέας)

5 ΓΚΟΛ: Σκλαπάνης (Τοξότης)

4 ΓΚΟΛ: Μάστορας (Τοξότης), Δεμίρης (Τοξότης), Περεντίδης (Παγασητικός/Ιάσων Α.Μ.), Γιωργής (Ιάσων Α.Μ.), Παρίσσης (ΑΕ 2002), Μπραχόλι (Παγασητικός), Ζγατζής (Αγχίαλος), Σαρίδης (Πανιώνιος), Ταφίλης (Πανιώνιος), Λινάρδος (Α. Γαζής), Μπαρμπαγιαννάκος (Πηλέας)

3 ΓΚΟΛ: Ν. Δενελάβας (Τοξότης), Ρουκάς (Τοξότης), Πήλιος (Αγχίαλος), Δ. Αρμάγος (Αγχίαλος), Τσαρέλας (Δάφνη), Βέργος (Αστέρας), Καράνταγλης (Παγασητικός), Αλτίνης (Α. Γαζής), Λανάι (Μικροθήβες), Κουβαράς (ΑΕ 2002), Μπάμπαλης (Ελευθεριακός), Οσαφι (Ελευθεριακός), Κατσούδας (Ελευθεριακός), Παλάσης (Πηλέας).

Γ’ ΕΠΣΘ (24η αγωνιστική)

Σάββατο 13 Απριλίου

Γηπ. Ι.Μ. Δημητριάδος (4 μ.μ.): Δημητριάς-ΑΠΟΒ

Γηπ. Βοηθητικό ΕΑΚ (4 μ.μ.): Δύναμις-Εν. Λεχωνίων/Νηλέα

Γηπ. Καναλίων (4 μ.μ.): Απόλλων Καν.-Αθλ. Κολέγιο Νίκης

Γηπ. Σκοπέλου (4 μ.μ.): Σκόπελος-Ηρακλής Αγ. Θεοδώρων

Κυριακή 14 Απριλίου

Γηπ. Βοηθητικό ΕΑΚ (11 π.μ.): Νέος Μαγνησιακός-Αχιλλέας

Γηπ. Βασδέκειο (4 μ.μ.): Ερμής-Ιωλκός

Γηπ. Αργαλαστής (4 μ.μ.): Κένταυρος Ν.Π. –Άθλος

Οι σκόρερ

24 ΓΚΟΛ: Γ. Φιλίππου (Λεχώνια)

22 ΓΚΟΛ: Γιαν. Πλόχα (Δύναμη)

21 ΓΚΟΛ: Γ. Βασιλείου (Κανάλια)

19 ΓΚΟΛ: Παρίσσης (Ηρακλής Αγ. Θ.)

18 ΓΚΟΛ: Απ. Κουτσαρνάκης (ΑΚ Νίκης)

15 ΓΚΟΛ: Γερολυμάτος (Α.Κ. Νίκης), Μιχ. Χατζηπλής (Ερμής), Α. Μπόγιαν (Ιωλκός)

13 ΓΚΟΛ: Φλώκας (Ιωλκός), Μαλλιαρός (Δύναμη)

12 ΓΚΟΛ: Μπουμπούκης (Ερμής), Ματθ. Γεωργιάδης (Λεχώνια), Τσιάντος (Κανάλια)

11 ΓΚΟΛ:Χ. Ασημάκης (Δημητριάς)

10 ΓΚΟΛ: Νιτσάι (Αργαλαστή)

9 ΓΚΟΛ: Ι. Σκιαθίτης (Σκόπελος)

8 ΓΚΟΛ: Συνοδινός (Σκόπελος), Χούμπλης (ΑΠΟΒ)

7 ΓΚΟΛ: Δαλακιάρης (Σκόπελος), Σένκο (Σκόπελος), Χατζηιωάννου (Α.Κ. Νίκης), Λ. Κέρτσι (Αθλος), Δ. Καμπέρης (Δημητριάς)

6 ΓΚΟΛ: Κλίντον (Ηρακλής Α.Θ.), Κάβουρας (Ιωλκός), Α. Ταφίλης (Δημητριάς), Στύλας (Ερμής)

5 ΓΚΟΛ: Βαϊόπουλος (Λεχώνια), Τζιόρτζιος (Α.Κ.Νίκης), Καμάμι (Αργαλαστή), Ζήσης (Κανάλια), Νταιλιάνι (ΑΠΟΒ)

4 ΓΚΟΛ: Γλυκός (Ν. Μαγνησιακός) Παλιούρης (Ν. Μαγνησιακός), Γκινίδης (Α.Κ. Νίκης), Τρελλόπουλος (Λεχώνια), Λούζι (Αχιλλέας), Τίτου (Αθλος), Α. Ζαφειρόπουλος (Δημητριάς), Πατσής (Σκόπελος), Θ. Παπαδόπουλος (ΑΠΟΒ), Μανώλης (Κανάλια)

3 ΓΚΟΛ: Δαρρής (Ν. Μαγνησιακός), Μαρ. Παπαδήμος (Δύναμη), Πρίφτης (Δύναμη), Πολύζος (Ιωλκός), Τόρο (Ιωλκός), Λ. Τσιργής (Αργαλαστή), Σκαμπαρδώνης (Λεχώνια), Ν. Δημόπουλος (Κανάλια), Παπαστεργίου (Α.Κ. Νίκης), Μπογδανίδης (Αργαλαστή), Λουκάς (Δημητριάς), Μαλαμούλης (Ερμής), Αδάμος (Ερμής), Αφεντίτσας (Ερμής).

 

 

 

Σχόλια
Δεν υπάρχουν σχόλια γι'αυτό το άρθρο
Αποστολή σχολίου
9
+
5
=