Στην Πάτρα αύριο με Παναχαϊκή ο ΝΠΣ Βόλος

Τελευταία ενημέρωση: 2019-04-12, 13:53:13
Στην Πάτρα αύριο με Παναχαϊκή ο ΝΠΣ Βόλος

Στην Πάτρα αγωνίζεται αύριο Σάββατο ο Βόλος ΝΠΣ στο πλαίσιο της 27ης αγωνιστικής στο πρωτάθλημα της Β’ Εθνικής και αυτό θα είναι το πρώτο ματς από τη στιγμή που η ομάδα του Χουάν Φεράντο είναι και μαθηματικά πρωταθλήτρια της Football League 4 αγωνιστικές πριν το φινάλε…

Επιμέλεια: ΒΑΣΙΛΗΣ ΖΗΝΕΛΗΣ

Για την ΠΑΕ Βόλος τόσο αύριο στην Πάτρα, όσο και στην επόμενη 28η αγωνιστική που είναι και μεσοβδόμαδη τα παιχνίδια της θα είναι και τηλεοπτικά. Συγκεκριμένα κάμερες θα υπάρχουν στα ματς Παναχαϊκή – Βόλος ΝΠΣ (Σάββατο, 13/4, 15:00 ΕΡΤ3) και Απόλλων Λάρισας – Τρίκαλα 14/4, καθώς και στα Βόλος ΝΠΣ – Απόλλων Λάρισας Τετάρτη (17/4), 16:00 (ΕΡΤ3) και Δόξα Δράμας – Απόλλων Πόντου(18/4).

Στο αυριανό παιχνίδι στην Πάτρα θα λείψει λόγω καρτών ο πρώτος σκόρερ της ομάδας αλλά και της κατηγορίας Βασίλης Μάντζης ενώ εκτός θα είναι οι από καιρό απόντες Ουνγιαλίδης, Δημόπουλος, Βασιλείου, Καραγκιολίδης και Ρούσος.

Ο Χαράλαμπος Τσουκαλάς από την ΕΠΣ Αθηνών θα είναι διαιτητής στην αυριανή αναμέτρηση. Ο Τσουκαλάς έχει σφυρίξει και ματς στον Βόλο (ΝΠΣ Βόλος-Καλαμαριά 2-0) και το σαββατιάτικο είναι το 13ο του ματς στη Β΄ Εθνική (7ο φετινό) ενώ έχει και 49 διαιτησίες στη Γ΄ Εθνική (10 φέτος).

Αύριο στην Πάτρα θα έχει βοηθούς τους Δημήτρη Τίκα από την ΕΠΣ Θεσπρωτίας και Άγγελο Πήττα από την ΕΠΣ Ηλείας. Ο Άγγελος Μπακογιάννης από την ΕΠΣ Αθηνών θα είναι ο τέταρτος διαιτητής, ενώ ο Νίκος Σπυράκης από την ΕΠΣ Λακωνίας ορίστηκε παρατηρητής.

Η Παναχαϊκή

Επιτακτική ανάγκη θεωρείται για την Παναχαϊκή η νίκη αύριο Σάββατο (13/4, 15.00), προκειμένου να μείνει «ζωντανή» στο κυνήγι της 2ης θέσης.

Οι Αχαιοί θέλουν τον κόσμο τους στο πλευρό τους και ζητούν τη στήριξή του και η ΠΑΕ θέλοντας τον κόσμο απέναντι στους πρωταθλητές του ΝΠΣ Βόλος ενημέρωσε για τα εισιτήρια του ματς, με τη γενική είσοδο να ορίζεται στα 10 ευρώ. Αγωνιστικά τα προβλήματα για τον Σάκη Τσιώλη παραμένουν με τους τραυματίες Κόβατσετς, Σταμόπουλο ενώ οι Τσελεπίδης και Ντάσιος είναι τιμωρημένοι.

Η μάχη για τη 2η θέση

Σίγουρα με λιγότερο άγχος ο Βόλος ΝΠΣ αφήνει αρκετές ομάδες να μάχονται για την 2η θέση με δεύτερο πλέον τον Πλατανιά (46 β.), τρίτο τον Απόλλωνα Λάρισας (45 β.) που θα φιλοξενήσει 17/4 στον Βόλο, ενώ πιο πίσω είναι Εργοτέλης και Καλαμαριά (43 β.) και η αυριανή αντίπαλος Παναχαϊκή με 41 και με λιγότερες τις ελπίδες.

Ετσι οι τέσσερις ομάδες θα δώσουν την τελική “μάχη” τέσσερις στροφές πριν το τέλος και τα ματς που έχουν να δώσουν είναι:

Πλατανιάς 
27η αγωνιστική Αιγινιακός – Πλατανιάς
28η αγωνιστική Πλατανιάς – Παναχαϊκή
29η αγωνιστική Απόλλων Λάρισας – Πλατανιάς
30η αγωνιστική Πλατανιάς – Ηρακλής

Απόλλων Λάρισας
27η αγωνιστική Απόλλων Λάρισας – Ηρακλής
28η αγωνιστική Βόλος Ν.Π.Σ – Απόλλων Λάρισας
29η αγωνιστική Απόλλων Λάρισας – Πλατανιάς
30η αγωνιστική Ηρόδοτος – Απόλλων Λάρισας

Εργοτέλης
27η αγωνιστική Εργοτέλης – Ηρακλής
28η αγωνιστική Αήττητος Σπάτων – Εργοτέλης 0-3 α.α
29η αγωνιστική Εργοτέλης – Α.Ε. Καραϊσκάκης
30η αγωνιστική Δόξα Δράμας – Εργοτέλης

Απόλλων Πόντου 
27η αγωνιστική Απόλλων Πόντου – Α.Ε. Καραϊσκάκης
28η αγωνιστική Δόξα Δράμας – Απόλλων Πόντου
29η αγωνιστική Σπάρτη – Απόλλων Πόντου
30η αγωνιστική Απόλλων Πόντου – ΑΟΧ/Κισσαμικός

Τα μπαράζ παραμονής-ανόδου να γίνουν στις 15 και 19 Μαΐου.

27η και 28η αγωνιστική

Σε... φουλ ρυθμούς συνεχίζεται το πρωτάθλημα της Β’ Εθνικής, καθώς έχουμε αγωνιστική και το Σαββατοκύριακο (13-14/4) και μεσοβδόμαδα (17-18/4).

Η διοργανώτρια γνωστοποίησε το οριστικό πρόγραμμα της 27ης και της 28ης αγωνιστικής, το οποίο έχει δύο διαφοροποιήσεις σε σχέση με αυτό που είχε ανακοινωθεί προ ημερών.

Αναλυτικά το οριστικό πρόγραμμα:

27η αγωνιστική

Σάββατο (13/4)

15:00 Κέρκυρα – Ηρόδοτος

15:00 Παναχαϊκή – Βόλος (ΕΡΤ3)

16:00 Σπάρτη – Δόξα Δράμας

16:00 Αιγινιακός – Πλατανιάς

16:00 Εργοτέλης – Ηρακλής

Κυριακή (14/4)

15:00 Απόλλων Λάρισας – Τρίκαλα (ΕΡΤ3)

16:00 Απόλλων Πόντου – Α.Ε. Καραϊσκάκης

ΑΟΧ-Κισσαμικός – Αήττητος Σπάτων 3-0 α.α.

28η αγωνιστική

Τετάρτη (17/4)

15:00 Πλατανιάς – Παναχαϊκή

16:00 Κέρκυρα – Σπάρτη

16:00 Ηρόδοτος – Αιγινιακός

16:00 Α.Ε. Καραϊσκάκης – ΑΟΧ-Κισσαμικός

16:00 Βόλος ΝΠΣ – Απόλλων Λάρισας (ΕΡΤ3)

16:00 Ηρακλής – Τρίκαλα

Πέμπτη (18/4)

16:00 Δόξα Δράμας – Απόλλων Πόντου (ΕΡΤ3)

Αήττητος Σπάτων – Εργοτέλης 0-3 Α.Α

 

 

 

 

Σχόλια
Δεν υπάρχουν σχόλια γι'αυτό το άρθρο
Αποστολή σχολίου
3
+
4
=